Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit

Už nelze hovořit o náhodě nebo první vlně zájmu, jde o takový prodejní trhák, že mezi alespoň trochu žádanějšími vozy neexistuje vůz, který by prodejně v Japonsku rostl rychlejším tempem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit

11.5.2021 | Petr Miler

Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit

/

Foto: Subaru

Už nelze hovořit o náhodě nebo první vlně zájmu, jde o takový prodejní trhák, že mezi alespoň trochu žádanějšími vozy neexistuje vůz, který by prodejně v Japonsku rostl rychlejším tempem.

Evropu nedávno opustil a nedá se říci, že by při té příležitosti bylo co slavit. Subaru Levorg předchozí generace se na starém kontinentu prodávalo šest let a ani jednou neoslovilo přes 5 tisíc zákazníků za rok. To je opravdu velký propadák na vůz na první pohled odpovídající potřebám Evropanů. Problémem byla jen velmi omezená selekce techniky a právě ta tu zřejmě Levorgu zlomila vaz.

Jestli to tu Japonci zkusí s jeho nástupcem, nevíme, ale měli by, o tom jsme stále více přesvědčeni. Už když se Levorg II představil loni v létě, získal si velkou pozornost. Je moderní auto stojící na platformě nové Imprezy, jde o delší auto s větším rozvorem i prostorem. Objem zavazadelníku se u něj zvětšil z 522 na 561 litrů a to je na dostřel i hájemství obří Škody Octavia Combi.

Pominout nelze jiný, zajímavější design, o řád atraktivnější interiér a docela zajímavý motor. Jeho 1,8litrový přeplňovaný čtyřválec, pořád boxer s až 177 koňmi výkonu a 300 Nm točivého momentu, vypadá zajímavě, rozhodně pak na obyčejnou verzi pro každodenní přesuny. V tomto kontextu se nedivíme, že se Levorg stal japonským autem roku, což v zemi molochů jako Toyota, Nissan, Honda a dalších domácích značek něco znamená.

A ani obchodní úspěch na sebe nenechal dlouho čekat - v únoru jsme psali, že Levorg si v lednu Japonsku našel 4 692 kupců, což znamená meziroční nárůst prodejů o 560,8 % a 14. nejprodávanější model v Japonsku vůbec. To jsou všechno zajímavá čísla, ať už se na ně podíváme jakkoli, navíc je třeba říci, že japonský trh je modelově extrémně roztříštěný a třeba i Toyota Corolla coby jednička třídy oslovila v lednu 7 773 lidí.

Dnes byla odhalena dubnová prodejní čísla a je z nich patrné, že nešlo o náhodný výkyv a Levorg boduje stále víc. Než se dostaneme ke konkrétním datům, je třeba dodat, že Japonsko nebylo loni koronavirovou pandemií v dubnu stiženo zdaleka tak jako třeba Evropa, a tak se tam prodeje vozů nepropadly zdaleka tak jako tady. Letošních 349 895 prodaných aut tak sice znamená intenzivní meziroční růst o 29,4 procenta, oproti italským tisícům procent je to ale „jen” vysoký nárůst, víc nic.

Levorg je ale úplně jinde, neboť japonská asociace dealerů aut JADA (Japan Automobile Dealers Association) informuje, že za duben se s 4 692 prodejními zářezy stal znovu 14. nejprodávanějším vozem s meziročním růstem o 660,8 %. Neexistuje jiný významný model, který by rostl zdaleka tak intenzivně a znovu je to na dostřel od nejlepších - Corolla si našla 7 773 kupců a meziročně si o skoro 9 procent pohoršila.

To jsou skutečně obrovské nárůsty zájmu, které nejlépe svědčí o tom, o kolik je nový Levorg atraktivnějším autem, než ten předchozí. Zůstáváme tedy přesvědčeni, že i v Evropě by tento vůz měl šanci bodovat a budeme Subaru dokola připomínat, že by jej tu mělo nabídnout. Co jiného by mělo v Evropě uspět, než vizuálně i technicky zajímavý kompaktní kombík?


Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit - 1 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 01Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit - 2 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 02Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit - 3 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 03Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit - 4 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 04Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit - 5 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 05Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit - 6 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 06Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit - 7 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 07Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit - 8 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 08Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit - 9 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 09Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit - 10 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 10Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit - 11 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 11Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit - 12 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 12Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit - 13 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 13Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit - 14 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 14Nový Japonský kombík, který chce potrápit i Škodu Octavia, je stále větší prodejní hit - 15 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 15
Nový Levorg je pro Subaru stále větším prodejním hitem, jeho odbyt na domácím trhu v dubnu vzrostl o 660 procent, v tomto ohledu je zcela bez konkurence. Foto: Subaru

Zdroje: JADA, Subaru

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše