Nový ruský speciál pro papalášské přehlídky má tajné tlačítko, o kterém dříve nebyla řeč

Čelní ruští představitelé přechází na auta domácí výroby a přehlídkové kabriolety nejsou výjimkou. Na rozdíl od reprezentativních limuzín má ale tajné tlačítko, které spustí tzv. přehlídkový režim.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový ruský speciál pro papalášské přehlídky má tajné tlačítko, o kterém dříve nebyla řeč

2.1.2020 | Mirek Mazal

Nový ruský speciál pro papalášské přehlídky má tajné tlačítko, o kterém dříve nebyla řeč

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Čelní ruští představitelé přechází na auta domácí výroby a přehlídkové kabriolety nejsou výjimkou. Na rozdíl od reprezentativních limuzín má ale tajné tlačítko, které spustí tzv. přehlídkový režim.

Nejvyšší politická reprezentace Ruské federace postupně přechází na služební vozy domácí produkce. Hrdým symbolem se staly vozy značky Aurus vyráběné v několika karosářských variantách. Kromě základního sedanu, delší limuzíny, MPV a chystaného SUV existuje malosériová produkce kabrioletu určeného na tradiční vojenské přehlídky.

Otevřenou verzi jsme probírali hned ve chvíli zveřejnění prvních informací, už známe například základní charakteristiku 4,4litrového pohonu ve formě hybridizovaného osmiválce od Porsche s výkonem 600 koní (441 kW) a 1 000 Nm. Německá technika nahradila americkou a na všechna čtyři kola vede výkon přes devítistupňovou automatickou převodovku.

Uvnitř každého ze tří prezidentských kabrioletů je připravený patřičně luxusní prostor nejméně pro dva vrcholné státníky a jejich řidiče. Zajímavostí je náhrada sedačky spolujezdce za řečnický pultík opatřený třemi vyššími mikrofony. Interiér prominentního modelu nápadně kopíruje západní zvyklosti, ale jedním prvkem zůstává originální.

To všechno už víme, Aurus Senat pro papalášské přehlídky má ale také tlačítko, které stiskem aktivuje speciální režim jízdy. Naprogramovaný systém omezí zvukový projev motoru V8, maximální rychlost se sníží na 20 km/h a vzduchový podvozek vozu začne tlumit i ty nejmenší nerovnosti. Přizpůsobení bylo zavedeno do výbavy kvůli přehlídkovým ceremoniálům na Rudém náměstí, kde bývají hlavními hvězdami armádní generálové mávající lidu ze zadní sedačky vládního automobilu.


Nový ruský speciál pro papalášské přehlídky má tajné tlačítko, o kterém dříve nebyla řeč - 1 - Aurus Senat kabriolet foto dalsi 01Nový ruský speciál pro papalášské přehlídky má tajné tlačítko, o kterém dříve nebyla řeč - 2 - Aurus Senat kabriolet foto dalsi 02Nový ruský speciál pro papalášské přehlídky má tajné tlačítko, o kterém dříve nebyla řeč - 3 - Aurus Senat kabriolet foto dalsi 03Nový ruský speciál pro papalášské přehlídky má tajné tlačítko, o kterém dříve nebyla řeč - 4 - Aurus Senat kabriolet foto dalsi 04Nový ruský speciál pro papalášské přehlídky má tajné tlačítko, o kterém dříve nebyla řeč - 5 - Aurus Senat kabriolet foto dalsi 07Nový ruský speciál pro papalášské přehlídky má tajné tlačítko, o kterém dříve nebyla řeč - 6 - Aurus Senat kabriolet foto dalsi 09Nový ruský speciál pro papalášské přehlídky má tajné tlačítko, o kterém dříve nebyla řeč - 7 - Aurus Senat kabriolet foto dalsi 05Nový ruský speciál pro papalášské přehlídky má tajné tlačítko, o kterém dříve nebyla řeč - 8 - Aurus Senat kabriolet foto dalsi 06Nový ruský speciál pro papalášské přehlídky má tajné tlačítko, o kterém dříve nebyla řeč - 9 - Aurus Senat kabriolet specialni tlacitko 01
Aurus Senat pro politickou elitu se díky speciálnímu tlačítku umí rychle přizpůsobit přehlídkovému programu

Zdroj: Auto.Mail.ru

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše