Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit

Nebyl to žádný nárazový výkyv zájmu, letošní japonské auto roku je zjevně stabilní prodejní trhák. Vůz, který má na to zatopit i nejoblíbenějším středně velkým kombíkům, meziročně dál prodejně roste mnohasetprocentním tempem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit

28.3.2021 | Petr Miler

Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit

/

Foto: Subaru

Nebyl to žádný nárazový výkyv zájmu, letošní japonské auto roku je zjevně stabilní prodejní trhák. Vůz, který má na to zatopit i nejoblíbenějším středně velkým kombíkům, meziročně dál prodejně roste mnohasetprocentním tempem.

Evropu čerstvě opustil a s vavříny to nebylo. Subaru Levorg předchozí generace se tu prodávalo šest let a ani jednou neoslovilo přes 5 tisíc zákazníků za rok na celém kontinentu. To je opravdu velký propadák na vůz na první pohled odpovídající potřebám Evropanů. Problémem byla jen velmi omezená selekce techniky a právě ta zřejmě Levorgu na starém kontinentu zlomila vaz.

Jestli to tu Japonci zkusí s jeho nástupcem, nevíme, ale měli by. Už když se Levorg II představil loni v létě, získal si velkou pozornost. Je moderní auto stojící na platformě nové Imprezy, jde o delší auto s větším rozvorem i prostorem. Objem zavazadelníku se u něj zvětšil z 522 na 561 litrů a to je na dostřel i hájemství obří Škody Octavia Combi.

Pominout nelze jiný, zajímavější design, o řád atraktivnější interiér a docela zajímavý motor. Jeho 1,8litrový přeplňovaný čtyřválec, pořád boxer s až 177 koňmi výkonu a 300 Nm točivého momentu, vypadá zajímavě, rozhodně pak na obyčejnou verzi pro každodenní přesuny. V tomto kontextu se nedivíme, že se Levorg stal letošním japonským autem roku, což v zemi molochů jako Toyota, Nissan, Honda a dalších domácích značek něco znamená.

A ani obchodní úspěch na sebe nenechal dlouho čekat - v únoru jsme psali, že Levorg si v lednu Japonsku našel 4 692 kupců, což znamená meziroční nárůst prodejů o 560,8 % a 14. nejprodávanější model v Japonsku vůbec. To jsou všechno zajímavá čísla, ať už se na ně podíváme jakkoli, navíc je třeba říci, že japonský trh je modelově extrémně roztříštěný a třeba i Toyota Corolla coby jednička třídy oslovila v lednu 7 773 lidí.

Nyní už známe také únorová prodejní čísla, a ta potvrzují, že nešlo o náhodný výkyv. Levorgu se vedlo jen málo lépe, když oslovil 3 677 lidí, což značí meziroční růst o 387,9 % a 20. místo mezi všemi modely. Znovu je to na dostřel od nejlepších, Corolla oslovila 8 766 kupců a meziročně si skoro o 14 pohoršila.

To jsou skutečně obrovské nárůsty zájmu, které nejlépe svědčí o tom, o kolik je nový Levorg atraktivnějším autem, než ten předchozí. Zůstáváme tedy přesvědčeni, že i v Evropě by tento vůz měl šanci bodovat, uvidíme ale, jak situaci vyhodnotí samo Subaru.


Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit - 1 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 01Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit - 2 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 02Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit - 3 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 03Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit - 4 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 04Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit - 5 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 05Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit - 6 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 06Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit - 7 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 07Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit - 8 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 08Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit - 9 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 09Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit - 10 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 10Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit - 11 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 11Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit - 12 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 12Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit - 13 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 13Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit - 14 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 14Japonský kombík, který by uměl potrápit i Škodu Octavia, je dál velký prodejní hit - 15 - Subaru Levorg 2021 nove dalsi 15
Nový Levorg zůstává pro Subaru obrovským prodejním hitem, jeho odbyt na domácím trhu roste meziročně mnohasetprocentním tempem. Foto: Subaru

Zdroje: Subaru, JATO Dynamics

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše