Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody

Zvlášť v dnešní době se úplné odloučení od civilizace zdá být receptem na přežití. Jak ale zvládnout život daleko od lidí? Parádní karavan pro to stvořený se zdá být řešením.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody

28.3.2020 | Mirek Mazal

Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zvlášť v dnešní době se úplné odloučení od civilizace zdá být receptem na přežití. Jak ale zvládnout život daleko od lidí? Parádní karavan pro to stvořený se zdá být řešením.

Evropa je ke konci března nejpostiženějším kontinentem zasaženým koronavirem, nákaza se objevila u stovek tisíc obyvatel za situace, kdy naprostou většinu lidí není možné z kapacitních důvodů otestovat. Situace se rapidně zhoršuje také v USA, které jsou k dnešku pro změnu nejvíce zasaženou zemí. A vývoj není příliš optimistický ani v Jižní Americe či v Asii. Aktuálně nejméně zasaženým regionem zůstává Afrika, kde ale dodatek o nedostatečném testování bude relevantnější než kde jinde. Stručné shrnutí situace přirozeně vyvolává strach doprovázený myšlenkami na snahu úkrytu před globální pandemií.

Automobilovou skrýš před vymřením lidstva si rok a půl stavěli partneři Zack a Crystal z Washingtonu. Dva dobrodružní Američané chtěli pokračovat v poznávání planety ještě před současnou apokalypsou. Přehnaně negativní prognózy se života uvnitř přestavěného vojenského náklaďáku použitého jako nový domov s veškerým komfortem úplně netýkají, stačí si obstarat zásoby a vyrazit do světa.

Maskovaný karavan musel být praktický, robustní, spolehlivý a snadno opravitelný. Základem se stala armádní šestikolka M1087 EVAN z modelové řady středních taktických vozidel americké armády. Rozšiřitelná stavba do stran umožnila zabudovat komfortní prvky větších rozměrů. Zejména boční výsuvný modul citelně rozšiřuje životní prostor obytné části vojenského off-roadu.

Všechny segmenty obytného kolosu si dvojice opravuje vlastnoručně, počítá se s možnou poruchou trojcestného ohřívání vody, indukční desky vařičů nebo centrálního dofuku pneumatik. Takové vymoženosti jsou jen špičkou ledovce veškeré výbavy. Expediční domov na půlroční putování krajinou je rozdělen na spací sekci, obývací prostor, kuchyni a koupelnu s WC. Jednotlivé segmenty jsou plné důmyslných řešení kvůli co nejúspornějšímu zabírání volných ploch.

Zack si potrpí na flexibilní kutilské triky, proto dokázal na korbu M1087 vměstnat plně vybavený kuchyňský kout z nerezu mezi řadou větších či menších úložných schránek. Přes den je ke stropu vytažená velká manželská postel a v interiéru lze fungovat u jídelního či pracovního stolu. Večer je možné pohostit návštěvu, nebo si ve dvou zatančit pod tematickými světly těsně před ulehnutím do plnohodnotné ložnice. Běžnou zábavu zajišťuje sada televizí doplněných o nezbytné připojení k internetu. Elektroniku napájí solární panely ze střechy vozu, v nouzi jsou připraveny výkonné generátory.

Celý komplex se krajinou pohybuje na terénních kolech nesených vzduchem odpruženým podvozkem. Dvojice výletníků si může dojet kamkoliv maximální rychlostí okolo 90 km/h. Není kam spěchat, jde o klid a pohodlí daleko od lidí, což je v době koronaviru nejlepší možný recept zaručeného přežití.


Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 1 - Armadni M1087 prestaven na karavan 01Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 2 - Armadni M1087 prestaven na karavan 02Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 3 - Armadni M1087 prestaven na karavan 03Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 4 - Armadni M1087 prestaven na karavan 04Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 5 - Armadni M1087 prestaven na karavan 05Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 6 - Armadni M1087 prestaven na karavan 06Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 7 - Armadni M1087 prestaven na karavan 07Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 8 - Armadni M1087 prestaven na karavan 08Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 9 - Armadni M1087 prestaven na karavan 09Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 10 - Armadni M1087 prestaven na karavan 10Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 11 - Armadni M1087 prestaven na karavan 11Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 12 - Armadni M1087 prestaven na karavan 12Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 13 - Armadni M1087 prestaven na karavan 13Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 14 - Armadni M1087 prestaven na karavan 14Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 15 - Armadni M1087 prestaven na karavan 15Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 16 - Armadni M1087 prestaven na karavan 16Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 17 - Armadni M1087 prestaven na karavan 17Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 18 - Armadni M1087 prestaven na karavan 18Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 19 - Armadni M1087 prestaven na karavan 19Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 20 - Armadni M1087 prestaven na karavan 20Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 21 - Armadni M1087 prestaven na karavan 21Pár si přestavěl armádní speciál na obytné auto do hodně velké nepohody - 22 - Armadni M1087 prestaven na karavan 22
Vojenský nákladní automobil se zda být tím nejlepším základem pro expediční speciál doby koronavirové, třebaže s tímto úmyslem nevznikal

Zdroj: Tiny House Giant Journey@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše