Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Peugeot 2008 má konečné své české ceny, začínají na 300 tisících Kč
12.6.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek
U Peugeotu nám zřejmě chtěli udělat radost a základní českou cenu modelu 2008 stanovili do koruny přesně na cifru, kterou jsme odhadovali.
To byla doba, chce se nám říci. První fotky Peugeotu 2008 unikly už v lednu a v únoru jsme se dočkali také podrobného představení. Došlo i na videa a představení originálního příslušenství, po celou tu dobu jsme ale nevěděli, kolik bude tato novinka v České republice stát. Když se tím ale nepochlubil Peugeot, zkusili jsme si české ceny spočítat sami z těch francouzských a tentokrát jsme se nemýlili ani o haléř.
Francouzská automobilka totiž před malou chvíli zveřejnila kompletní ceník 2008 pro naše luhy a háje a začínají přesně na 300 tisících Kč. Žádná „baťovka”, žádných 299 980 Kč, ale opravdu rovných 300 000 korun českých. Za tuto částku ovšem dostanete jen základní provedení s tříválcem 1,2 o výkonu 82 koní a výbavou Access, motorákladu jsou už jen diesely 1,4 HDI (345 000 Kč) a 1,6 HDI (381 000 Kč) s výkony 68 resp. 92 koní.
A co v základu dostanete za výbavu? Pomineme-li bezpečnostní minimum a europrvky jako systém start and stop, mnoho toho není. Tónovaná skla asi nestojí za řeč, tempomat, všechna okna a zrcátka v elektrice už zní lépe, palubní počítač též, výškově nastavitelné sedadlo řidiče a přípravu pro audio jsme pro změnu zase ani zmiňovat nemuseli. Pár příplatkových prvků jako klimatizace za 20 tisíc Kč nebo autorádio za 9 tisíc situaci zlepší, mnoho možností rozšíření vám ale Peugeot nedá.
Pro více musíte případně zamířit k vyšší výbavě Active, za kterou připlatíte 26 tisíc Kč a cenově tedy začíná na 326 000 Kč. Krom zmíněných motorů navíc můžete sáhnout po benzinu 1,6 VTi se 120 koňmi (356 000 Kč) nebo po dieselu 1,6 HDI se 112 koňmi (411 000 Kč). K dispozici je u této výbavy poprvé také automatická převodovka 2-Tronic, kterou dostanete ke slabšímu dieselu 1,6 HDI s 92 koňmi za příplatek 20 tisíc Kč. Active jinak čítá navíc oproti základu třeba přední mlhovky, klimatizaci, kožený volant, autorádio nebo kliky dveří v barvě karoserie.
Poslední výbavovou „lajnou” je tradičně Allure, k níž můžete mít tytéž motory jako k Active, pouze slabší 1,4 HDI z nabídky mizí. Příplatek za tento výbavový stupeň činí 50 tisíc Kč (základ s tříválcem tedy stojí 376 000 Kč) a v jeho rámci dostanete navíc třeba parkovací asistent, hliníková kola, přední LED pro denní svícení, elektricky sklopná zrcátka, automatickou dvouzónovou klimatizaci nebo sportovní sedadla čalouněná syntetickou kůží.
Popisovat ceník do posledního detailu ale nemá smysl, projděte si jej sami (PDF, 1443 kB). My už jen dodáme, že všechny ceny, které zmiňujeme, jsou v něm vedené jako akční, jako obvykle jsme si ale prakticky jisti, že tahle akce jen tak neskončí...

























































Peugeot 2008 je konečně k mání i v České republice, ceny odpovídají očekáváním
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Řidič lidového superSUV dosáhl v běžném provozu skoro jeho maximální rychlosti, jel 277 km/h. Policie to neocenila
včera
První elektrické Ferrari konečně předvedlo svůj zvuk, je to také slušný bizár
28.5.2026
Číňané vzali svůj „Rolls-Royce pro chudé” a skočili s ním z ostrého srázu. Podívejte se, jak dopadl po 20 metrech letu
27.5.2026
Nejnovější články
Bývalý šéf VW jde cestou Lamborghini, akorát pozpátku. Založil si firmu na výrobu traktorů. A ne, není to apríl
před 3 hodinami
Mercedes řekl víc o svém novém osmiválci. Dorazí ve třech verzích „ta šílená od AMG” nabídne přes 800 koní výkonu
před 4 hodinami
Richard Hammond se přidal k naší výzvě: Kupte si tohle auto, dokud ještě můžete, další takové už asi nebude
před 6 hodinami
Italové se stydí za nejnovější Ferrari. „Je ošklivé a trapné. Kdyby aspoň jednu věc udělali správně,” zní skoro unisono
před 7 hodinami
Je libo Porsche 911 Turbo kombi? Za 7 milionů korun ho teď můžete mít, tedy pokud už máte kupé
před 9 hodinami
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
