Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Porsche začalo prodávat montované domky za desítky milionů. A není to zase tak špatný nápad, jak se může zdát
8.1.2025 | Petr Prokopec
Němci už se zjevně nespokojí s tím, že vám krom auta prodají i něco na sebe a třeba také vybavení do domácnosti. Nově vám také postaví dům z prefabrikátů, což zní všelijak, stejně jako cena přes 40 milionů korun. I tak výsledek vypadá zajímavě.
Porsche má nejspíš každý automaticky spojené hlavně se sportovními vozy. Záběr německé společnosti je však o poznání širší, pročež kromě kultovního modelu 911 si od ní menší oklikou můžete pořídit třeba oblečení nebo kávovar. A není tak, že jde o jinou firmu, která náhodou nese stejné jméno. Porsche Design, které za tímto zbožím stojí, založil v roce 1972 Ferdinand Alexander Porsche a dnes jej plně ovládá holding Porsche SE, který má pod palcem automobilku u celý koncern Volkswagen.
Aktivity Porsche se navíc dále rozrůstají, a tak už nějaký ten pátek můžete skončit dokonce u bydlení od něj. V poslední době se mluvilo hlavně o rezidenční výškové budově v Miami, která kvůli pískovitému podloží pomalu propadá do země, zatím se ale nejedná o nic dramatického, třebaže propad o zhruba 8 centimetrů, ke kterému došlo v letech 2016 až 2023, tak laikovi může znít.
Taková věc ale zřejmě nebude trápit prefabrikované domy, na nichž Porsche spolupracuje se společností Griffner. Ta má ostatně na povel samotnou výrobu panelů, přičemž venkovní schránku může mít hotovou již pouhé dva týdny po sepsání objednávky. Než se nicméně klientela bude moci nastěhovat dovnitř, počká si ještě dalších pět až sedm měsíců, které jsou potřeba na dotažení interiérů. Konkrétní doba závisí na vaší fantazii, neboť domky jsou modulární.
Porsche je nazývá plovoucími, za čímž stojí použití lesklých černých dlaždic, jimiž je obloženo přízemí. První patro tedy vypadá, jako kdyby se vznášelo. Tento dojem pak ostatně umocňuje použití francouzských oken, které jsou víceméně stejně velké jako masivní vchodové dveře o rozměru 2,64 x 1,7 metru. Uvnitř pak na klientelu čeká hlavně prostorná jídelna a obývací pokoj, u kterých lze očekávat výšku stropu až 5,85 metru díky absenci patra.
Sklo je v nemalé míře použito také v interiérech, ať již jde o dveře nebo zábradlí. Vše pomáhá pocitu vzdušnosti, jakkoli samotné domy opravdu nejsou malé. Začíná se totiž u verze s podlahovou plochou 180 metrů čtverečních, maximem je pak cokoli, co si budete přát. Jen je zapotřebí naditý bankovní účet, ze kterého vše zaplatíte. Porsche si totiž za metr čtverečný účtuje 6 500 Eur (cca 163 tisíc Kč), minimálně si tak připravte 1,7 milionu Eur (42,7 milionu Kč).
Co vše je v ceně, vám pochopitelně ráda řekne samotná automobilka. Ta vám může k domu přihodit i garáž, stejně jako její obsah. Pokud pak ještě sáhnete po oblečení a botách s jejím logem, můžete pomalu zamířit na úřady a nechat se přejmenovat na Ferdinanda. Poplatek za změnu jména ale bude tím asi nejmenším výdajem na celé věci, neboť jde o tisícikorunu, tedy částku, za jakou u Porsche nedostanete ani triko.














Dům navržený německou automobilkou a postavený společností Griffner vypadá lákavě, kontroverzní konstrukci navzdory. Počítat je třeba - jako u Porsche obvykle - s neskromnými cenami. Foto: Porsche
Zdroj: Porsche
Bleskovky
Čínský elektromobil prodávaný i v Evropě se při nehodě rozpůlil, jeho baterie začala hořet opodál
dnes„Není mezera, do které bych se nevešel.” Řidič natočil, jak se dá proplétat dopravní zácpou, klaustrofobiky z toho trefí
včeraUnikla data o skutečné spotřebě a ceně brutálního Mustangu GTD, bankovní účet vám zruinuje hned dvakrát
12.6.2025
Nejnovější články
Bugatti chtělo po zákazníkovi 331 tisíc Kč za opravu malého ovladače, nakonec si ho sám spravil díly za 26 korun
před 5 hodinamiTesla po 13 letech prodeje opět jen faceliftovala Model S a s ním i X, největší „inovací” je zvýšení cen
před 7 hodinamiCeny aut vzrostly za pět let o krutých 40 procent, říká studie. Nevadí to jen u těch, která začínala nízko
před 8 hodinamiNová nejlevnější Lada prošla crash testem. 84 interních zkoušek skončilo na jedničku, toto byl ten 85.
před 10 hodinamiVolkswagen na nejnáročnějším okruhu světa překonal rekord, o jehož existenci dosud nikdo nevěděl
před 11 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva