RenaultSport chystá expanzi, přijdou Renaulty Captur RS i Kadjar RS

Renault eviduje úspěch konkurence a hodlá rovněž těžit zlatou žílu. Takřka jistotu je ostrý Captur i Kadjar, mimo mísu se však zdá být Twingo RS.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

RenaultSport chystá expanzi, přijdou Renaulty Captur RS i Kadjar RS

4.3.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

RenaultSport chystá expanzi, přijdou Renaulty Captur RS i Kadjar RS

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Renault eviduje úspěch konkurence a hodlá rovněž těžit zlatou žílu. Takřka jistotu je ostrý Captur i Kadjar, mimo mísu se však zdá být Twingo RS.

Francouzská automobilka přivezla na ženevský autosalon nový Renault Clio RS Trophy, který nejen dle našeho názoru sotva dostává reputaci, jaká je s daným přídomkem spojena. Modely Trophy byly totiž vždy v rámci značky absolutním a hlavně nekompromisním zbožím, které se povětšinou i postavilo na vrchol daného segmentu. Aktuální novinka je však víceméně jen lehce posílenou verzí Renaultu Clio RS, přičemž stejně jako základ není ani ona nabízena s - pro vůz tohoto typu - nezbytnou manuální převodovkou.

Ač ovšem Francouzi ohlasy puristů zcela neignorují, zároveň jim nepřikládají takovou váhu. Důvodem jsou samozřejmě prodeje, které dávají zapravdu zcela opačnému táboru, tedy těm řidičům, jimž ke štěstí postačí dostatečný výkon, sportovní vzhled a s nimi spojená reputace. Díky automatům a systémům Launch Control navíc na semaforech vypráskají každého, kdo se jim postaví jen se dvěma nohama a třemi pedály.

Z výše zmíněného vyplývá jediné, a sice expanze divize RenaultSport do dosud neprobádaných teritorií. Momentálně jsou totiž modely RS nabízeny pouze v rámci řad Megane a Clio, podle viceprezidenta korporátního designu značky Laurense van den Ackera by však dnes již pomalu legendární logo mohlo bez problémů zdobit daleko větší počet vozidel francouzské automobilky.

„Zvažujeme další modely, neboť evidujeme, co se odehrává v prémiové části trhu, kam konkurence velmi často přivádí i crossovery se sportovním vzhledem,“ dodává van den Acker. A tím nepřímo naznačuje, co vlastně můžeme v budoucnu od divize RenaulSport očekávat. V tomto směru ale nejde o žádné překvapení, neboť o modelu Captur RS se spekuluje již od představení standardní verze.

Daný model by přitom měl pod kapotu dostat motor ze zmiňovaného Renaultu Clio RS, tedy přeplňovanou jedna-šestku naladěnou na 200 koní. Obdobnou „ozdravnou kúrou“ by navíc mohl projít i nově odhalený Kadjar, v jehož případě by celá záležitost byla daleko snazší. Spřízněný Nissan Qashqai totiž již aktuálně je nabízen s výkonem blížícím se právě dvěma stovkám koní.

Neznamená to ovšem, že by se každý model z nabídky Renaultu mohl těšit na sportovní verzi. Van den Acker dodává, že v prvé řadě musí mít novinka ekonomický potenciál. Ač by tedy fanoušci rádi viděli příchod Twinga RS, nejspíše na něj mohou zapomenout. Takový model by totiž byl drahý a tím prakticky neprodejný. Na vyšší výkon a jistou péči se ale prý francouzský prcek těšit může. Tak uvidíme, co z toho vzejde.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Ženevy.


RenaultSport chystá expanzi, přijdou Renaulty Captur RS i Kadjar RS - 1 - Renault Captur RS ilustrace 01RenaultSport chystá expanzi, přijdou Renaulty Captur RS i Kadjar RS - 2 - renault kadjar rs ilu xtomi 01RenaultSport chystá expanzi, přijdou Renaulty Captur RS i Kadjar RS - 3 - renault kadjar rs ilu xtomi 02
Ostré verze modelů Captur a Kadjar se již objevily na neoficiálních ilustracích. Renault nyní zvažuje, že představí i reálná provedení

Zdroj: Car Advice

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše