Ruská Škoda Monte Carlo odhalila svou cenu, z českého pohledu je velmi levná

(doplněno) Je to stylová, nikoli sportovní verze, i tak může být pro mnohé atraktivní. S cenou začínající na 223 tisících Kč a velice slušnou základní výbavou se Lada Granta Drive Active bude málokomu zajídat i s motorem 1,6.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ruská Škoda Monte Carlo odhalila svou cenu, z českého pohledu je velmi levná

10.9.2019 | Petr Prokopec

Ruská Škoda Monte Carlo odhalila svou cenu, z českého pohledu je velmi levná

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(doplněno) Je to stylová, nikoli sportovní verze, i tak může být pro mnohé atraktivní. S cenou začínající na 223 tisících Kč a velice slušnou základní výbavou se Lada Granta Drive Active bude málokomu zajídat i s motorem 1,6.

Doplněno 10.9.: Granta Active Drive už se začala objevovat u dealerů Lady, a tak si ji můžeme prohlédnout také na prvních neoficiálních fotkách pořízených prodejcem značky v Permu. I na těch vypadá docela atraktivně, na cenu jen lehce přesahující 220 tisíc korun rozhodne. Podívejte se na to sami, zbytek článku byl upraven v souladu s nově zjištěnými detaily.


Před několika málo dny vyšlo najevo, že ruský AvtoVAZ nebude mít v nabídce pouze svou verzi Škod s označením RS, ale také ekvivalent verzí Monte Carlo. Po představení Lady Vesta Sport se totiž automobilka pochlubila také modelem Granta Drive Active. Ten sice nedostal do vínku vyšší výkon jako jeho schopnější sourozenec, pročež se chlubí pouze 106 koňmi jako běžnější varianty, nicméně Rusové přivedli do hry 28 nových dílů, mezi něž patří i agresivněji laděný bodykit s červenými dekorativními prvky.

Automobilka tehdy nezveřejnila cenu, nicméně v zákulisí se mluvilo o méně než 600 tisících rublech (213 000 Kč). Tento předpoklad se nakonec nevyplnil, přesto vůz stojí z našeho pohledu velmi málo. Jakkoliv totiž Granta Drive Active sice nemá ve vínku enormní výkon, stále má co nabídnout. Třeba už jen tím, že pohonná jednotka je atmosférická, což je dnes ojedinělé, navíc jde o opravdu velmi dobře vybavený typ.

Rusové jedna-šestku doplnili klimatizací, vyhřívanými sedadly s výraznějším bočním vedením, audio systémem se čtyřmi reproduktory či dvěma airbagy. Zmiňovaný bodykit je pak složen z nových nárazníků, bočních prahů a zadního spoileru, přičemž délku vozu prodlužuje ze 4 268 na 4 280 milimetrů. Přepracovaný podvozek byl snížen o 50 milimetrů, výška tak poklesla na 1 450 mm. Opomenout přitom nesmíme ani na příchod 15palcových litých kol s pneu o rozměru 185/55.

Zmínit můžeme ještě specifické čalounění, lehce modifikovaný přístrojový štít a nový výfukový systém. Změn je tedy skutečně nemálo, i proto nakonec oficiální cena neodpovídá spekulacím. Je nakonec vyšší, ale jen o trochu a přitažlivosti verze Drive Active z českého pohledu neubírá. Vůz s manuálem je k mání od 629 900 RUB (223 000 Kč), provedení s robotizovanou převodovkou pak začíná na 654 900 RUB (232 000 Kč).

Rusové zatím nijak nezmiňují, zda bude produkce nějak omezena, jako je tomu u Lady Vesta Sport, která je k mání pouze v 1 200 kusech ročně. Nicméně v jejím případě automobilka zašla ještě dále v oblasti techniky i ceny. Granta Drive Active se tak nejspíše zařadí „jen“ na vrchol běžně dostupného portfolia. Objednávky je možné sepisovat již nyní, první vozy budou předány zákazníkům ještě v září.


Ruská Škoda Monte Carlo odhalila svou cenu, z českého pohledu je velmi levná - 1 - Lada Granta Drive Active zive 01Ruská Škoda Monte Carlo odhalila svou cenu, z českého pohledu je velmi levná - 2 - Lada Granta Drive Active zive 02Ruská Škoda Monte Carlo odhalila svou cenu, z českého pohledu je velmi levná - 3 - Lada Granta Drive Active zive 03Ruská Škoda Monte Carlo odhalila svou cenu, z českého pohledu je velmi levná - 4 - Lada Granta Drive Active zive 04
Lada Granta Drive Active už se objevila u dealerů a také naživo vypadá atraktivně, na svou cenu rozhodně

Ruská Škoda Monte Carlo odhalila svou cenu, z českého pohledu je velmi levná - 5 - Lada Granta Drive Active 2019 prvni foto 04Ruská Škoda Monte Carlo odhalila svou cenu, z českého pohledu je velmi levná - 6 - Lada Granta Drive Active 2019 prvni foto 01Ruská Škoda Monte Carlo odhalila svou cenu, z českého pohledu je velmi levná - 7 - Lada Granta Drive Active 2019 prvni foto 02Ruská Škoda Monte Carlo odhalila svou cenu, z českého pohledu je velmi levná - 8 - Lada Granta Drive Active 2019 prvni foto 05Ruská Škoda Monte Carlo odhalila svou cenu, z českého pohledu je velmi levná - 9 - Lada Granta Drive Active 2019 prvni foto 03Ruská Škoda Monte Carlo odhalila svou cenu, z českého pohledu je velmi levná - 10 - Lada Granta Drive Active 2019 prvni foto 06
Tentýž vůz na oficiálních fotkách

Zdroje: Lada, Drom

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše