Nadšenci zkouší postavit Porsche ze staré Lady, kupodivu mohou vcelku uspět

Zní to jako pokus vyhrát hokejové mistrovství světa s čínským nároďákem a dokonale dobře to dopadnout nemůže. Věrohodná, třebaže pomalejší replika ale výsledkem této blázniviny být může.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nadšenci zkouší postavit Porsche ze staré Lady, kupodivu mohou vcelku uspět

21.5.2019 | Mirek Mazal

Nadšenci zkouší postavit Porsche ze staré Lady, kupodivu mohou vcelku uspět

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zní to jako pokus vyhrát hokejové mistrovství světa s čínským nároďákem a dokonale dobře to dopadnout nemůže. Věrohodná, třebaže pomalejší replika ale výsledkem této blázniviny být může.

Ruský amatérský konstruktér, který na Youtube provozuje kanál Garage 54, je pro nás další dobře známou persónou. Je to ten holohlavý blázen, který startoval auto tužkovými bateriemi, vyrobil písty ze dřeva, do žigulíku nacpal obří motor 7,0 V8 nebo polil zamrzlé čelní sklo vařící vodou, aby zjistil, jestli praskne.

Aktivní chlapík pro tentokrát změnil koncept svého natáčení a vyhledal podobně postiženého kolegu, kterého můžeme znát ze záběrů chatrné repliky Lamborghini. Tmavě modrá napodobenina se za jízdy rozpadla, autorovi ale slávu přinesla a chuť pokusit se znovu o něco podobného jej zjevně neopustila.

Spojení těchto dvou volnomyšlenkářů nemohlo dopadnout jinak než dalším bláznivým plánem. Cílem je tentokrát postavit Porsche z Lady, což moc rozumně skutečně nezní, ale zlaté ruské ručičky už párkrát předvedly svůj potenciál. Aktéři tady navíc hodlají pracovat i s originálními díly, takže pro splnění náročné výzvy se nejprve jali sehnat si skutečný skelet, kola a světla Boxsteru. Zbytek poskytne klasický ruský žigulík účinkující v jedné z mnoha předchozích epizod.

První krok došel do finále a osazenstvo Garage 54 připravilo všechny komponenty na hlavní sekci montáže dvou protichůdných automobilů do jednoho hybridu. Spojení dvou jiných automobilových světů bude náplní pokračování, zatím si výsledek můžeme jen promítat v našich představách. S díly ze skutečného Porsche Boxster to ale nemusí dopadnout úplně špatně, tedy po vizuální stránce. Technicky to bude jiná - Lada stěží kdy pojede jako Porsche, nemluvě o tom, že Boxster má motor vzadu před zadní nápravou, zatímco žigulík jej má vepředu za přední...


Nadšenci zkouší postavit Porsche ze staré Lady, kupodivu mohou vcelku uspět - 1 - Vyroba Porsche Boxster z Lady foto 01Nadšenci zkouší postavit Porsche ze staré Lady, kupodivu mohou vcelku uspět - 2 - Vyroba Porsche Boxster z Lady foto 02Nadšenci zkouší postavit Porsche ze staré Lady, kupodivu mohou vcelku uspět - 3 - Vyroba Porsche Boxster z Lady foto 03Nadšenci zkouší postavit Porsche ze staré Lady, kupodivu mohou vcelku uspět - 4 - Vyroba Porsche Boxster z Lady foto 04Nadšenci zkouší postavit Porsche ze staré Lady, kupodivu mohou vcelku uspět - 5 - Vyroba Porsche Boxster z Lady foto 05Nadšenci zkouší postavit Porsche ze staré Lady, kupodivu mohou vcelku uspět - 6 - Vyroba Porsche Boxster z Lady foto 06Nadšenci zkouší postavit Porsche ze staré Lady, kupodivu mohou vcelku uspět - 7 - Vyroba Porsche Boxster z Lady foto 07Nadšenci zkouší postavit Porsche ze staré Lady, kupodivu mohou vcelku uspět - 8 - Vyroba Porsche Boxster z Lady foto 08Nadšenci zkouší postavit Porsche ze staré Lady, kupodivu mohou vcelku uspět - 9 - Vyroba Porsche Boxster z Lady foto 09Nadšenci zkouší postavit Porsche ze staré Lady, kupodivu mohou vcelku uspět - 10 - Vyroba Porsche Boxster z Lady foto 10Nadšenci zkouší postavit Porsche ze staré Lady, kupodivu mohou vcelku uspět - 11 - Vyroba Porsche Boxster z Lady foto 11Nadšenci zkouší postavit Porsche ze staré Lady, kupodivu mohou vcelku uspět - 12 - Vyroba Porsche Boxster z Lady foto 12
Přípravná část výroby žlutého Porsche Boxster z ruské Lady vypadá nakonec docela slibně

Zdroj: Garage 54@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše