Rusové ukázali Lamborghini domácí výroby, při ostré jízdě se začalo rozpadat

Když se někdo rozhodne postavit si kopii supersportu, obvykle to dělá proto, aby měl levnější totéž. S výsledkem by ale si neměl zkoušet jezdit stejně jako s originálem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rusové ukázali Lamborghini domácí výroby, při ostré jízdě se začalo rozpadat

5.5.2019 | Mirek Mazal

Rusové ukázali Lamborghini domácí výroby, při ostré jízdě se začalo rozpadat

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Když se někdo rozhodne postavit si kopii supersportu, obvykle to dělá proto, aby měl levnější totéž. S výsledkem by ale si neměl zkoušet jezdit stejně jako s originálem.<

Současný Aventador je jedním z nejlepších Lamborghini historie. Jízdními vlastnostmi se řadí na špici supersportů a přítomnost dvanáctilitrového, atmosféricky plněného motoru pod kapotou zní v době všeobjímajícího downsizingu až jako zázrak. Ceny přesahující pět milionů korun i za ojeté kusy odpovídají vrcholu italského inženýrství, proto si vcelku obyčejní Rusové postavili levnější alternativu.

Napodobenina vypadala na podvalníku věrohodně, všechny vnější tvary při pohledu z dáli odpovídají skutečnému Aventadoru. Ostré sací otvory, rozměrové proporce i agresivní záhyby se povedly, po složení repliky z nákladního auta teprve vynikly nedokonalosti.

Modrá kopie trpí řadou nedostatků v případě montáže panelů karoserie a pod ní je to úplně jiný automobil. Chvála patří za dodržení koncepce motoru za posádkou, kde se usídlil přesně poloviční agregát, a sice vidlicový šestiválec. Původní pohon Nissanu Maxima o objemu tří litrů konzumuje benzínové palivo a zdaleka nedosahuje výkonu 515 kW (700 koní) jako u originálního býka. Kontakt s řidičem zajišťuje manuální převodovka, která se do skutečného Aventadoru nikdy nedostala.

Kompletně vyrámovaný interiér je vybaven pouze těmi nejnutnějšími prvky pro rychlé jezdění. V podstatě zůstaly jen obyčejné sedačky, volant, řadicí páka, pedály a otáčkoměr. Jízda monstrem není nic jednoduchého, jak předvádí jeden z účastníků setkání na okruhu. Mnoho individuálně řešených dílů podvozku a řízení napomáhají k odtažitosti repliky.

Podivná kalibrace volantu podstatně zvýšila nepřesnost vedení čisté stopy, i když zrychlení na 100 km/h osciluje okolo solidních sedmi sekund. Opakovaná akcelerace uvolnila některé části napodobeniny a chatrná stavba se začala rozpadat. Málem uletělo krytí z oblasti původního křídla zadní části, která ještě vyžaduje hodně vylepšení.

Testovací jízda chvílemi vypadala jako boj o život. Kroutící se automobil plný nedodělků ve tváři posádky vyvolával zděšení. Součástí prezentace před kamerami se staly občasné výlety mimo trať. Zkouška podomácku složeného Lamborghini Aventador skončila po destrukci převodovky, jeden z nejdůležitějších komponentů nezvládl pálení gum na suchém asfaltu. Tohle se vážně moc nepovedlo.


Rusové ukázali Lamborghini domácí výroby, při ostré jízdě se začalo rozpadat - 1 - Replika Lamborghini Aventador Rusko 01Rusové ukázali Lamborghini domácí výroby, při ostré jízdě se začalo rozpadat - 2 - Replika Lamborghini Aventador Rusko 02Rusové ukázali Lamborghini domácí výroby, při ostré jízdě se začalo rozpadat - 3 - Replika Lamborghini Aventador Rusko 03Rusové ukázali Lamborghini domácí výroby, při ostré jízdě se začalo rozpadat - 4 - Replika Lamborghini Aventador Rusko 04Rusové ukázali Lamborghini domácí výroby, při ostré jízdě se začalo rozpadat - 5 - Replika Lamborghini Aventador Rusko 05Rusové ukázali Lamborghini domácí výroby, při ostré jízdě se začalo rozpadat - 6 - Replika Lamborghini Aventador Rusko 06Rusové ukázali Lamborghini domácí výroby, při ostré jízdě se začalo rozpadat - 7 - Replika Lamborghini Aventador Rusko 07Rusové ukázali Lamborghini domácí výroby, při ostré jízdě se začalo rozpadat - 8 - Replika Lamborghini Aventador Rusko 08Rusové ukázali Lamborghini domácí výroby, při ostré jízdě se začalo rozpadat - 9 - Replika Lamborghini Aventador Rusko 09Rusové ukázali Lamborghini domácí výroby, při ostré jízdě se začalo rozpadat - 10 - Replika Lamborghini Aventador Rusko 10Rusové ukázali Lamborghini domácí výroby, při ostré jízdě se začalo rozpadat - 11 - Replika Lamborghini Aventador Rusko 11Rusové ukázali Lamborghini domácí výroby, při ostré jízdě se začalo rozpadat - 12 - Replika Lamborghini Aventador Rusko 12
Ruská verze Aventadoru vypadala dobře z dálky, ale jízda a s ním realitu nezakryla

Zdroj: ILYA STREKAL@Youtube

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše