Škoda Fabia III odhalila interiér. Vypadá lépe a je prý nejprostornější

Cestující budou mít v nové Fabii více prostoru na délku i na šířku, kufr pobere 330 l, po sklopení zadních sedadel pak až 1 150 litrů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Fabia III odhalila interiér. Vypadá lépe a je prý nejprostornější

26.8.2014 | Petr Prokopec | 26 příspěvků

Škoda Fabia III odhalila interiér. Vypadá lépe a je prý nejprostornější

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Cestující budou mít v nové Fabii více prostoru na délku i na šířku, kufr pobere 330 l, po sklopení zadních sedadel pak až 1 150 litrů.

Ačkoliv je dnešní den spojen především s premiérou nového Volva XC90, se svou troškou do mlýna přišla také Škoda. Ta totiž odhalila interiér třetí generace Fabie, který nám v rámci předchozích odhalení neukázala ani náznakem. Kupodivu nemáme čest jen s fotkou, která by se zaměřila třeba na nicneříkající střed volantu či detail klimatizace, nýbrž rovnou se snímkem celé palubní desky a řadou jejích detail§. Na vlastní oči si tak můžeme prohlédnout razantní odklon od stávajícího provedení, které náhle vypadá přeplácaně a neučesaně. Novinka pak oproti tomu působí elegantním a uspořádaným dojmem.

Samozřejmě, čest máme pouze s pohledy, které představují vyšší, možná i úplně nejvyšší úroveň výbavy. Dá se ale předpokládat, že základ dostane tu samou architekturu a absentovat budou pouze některé prvky jako třeba vyhřívání předních sedadel, multifunkční volant či „lepší” přístrojová deska. Ve všech verzích lze tedy očekávat prodloužení délky interiéru o 8 milimetrů na 1 674 mm. Mimo to pak narostla i šířka ve výši loktů, a to na 1 401 milimetrů vpředu (+ 21 mm) a 1 386 mm vzadu (+2 mm).

Očekávat lze také posun k lepšímu v rámci zavazadlového prostoru, který nyní pojme 330 l, tedy o patnáct litrů více než předtím a údajně nejvíce v rámci třídy aut, do níž se Fabia řadí. Při sklopení zadních sedadel pak tato kapacita naroste na 1 150 l, přičemž ložná plocha dosahuje šířky 960 mm (+2 mm). Zmínit pak můžeme i široký nákladový otvor (1 098 mm) či páté dveře, které se otevírají do výšky 1 915 mm. Samotnému nakládání kufrů a tašek pak napomáhá hrana zavazadelníku položená jen 659 mm nad zemí.

Stejně jako u druhé generace pak bude možné prostor za zadními sedadly osadit háčky na zavěšení tašek, které lze pořídit na přání, stejně jako síťový program. Mimo to můžete sáhnout také po flexibilní přihrádce, která zabraňuje pohybu drobností, a k dispozici je vám také odkládací plato, jímž můžete kromě výchozí pozice vyvýšit podlahu. Zasunout jej ovšem můžete i zcela vertikálně přímo za sedadla.

Přesunout se můžeme zpět na přední sedadla, kde bude posádka profitovat z technologie MirrorLink, která propojí váš mobilní telefon s palubním displejem pomocí USB kabelu. Počítat pak lze i s funkcí SmartGate, jež pomocí speciálních aplikací zobrazuje třeba údaje o spotřebě paliva, průměrné rychlosti či cestovních nákladech. Tyto data si přitom budete moci prohlédnout kdekoliv, neboť jsou přenášena přes internet.

Závěrem pak můžeme zmínit ještě řadu doplňků známých pod označením „Simply Clever”, mezi které patří škrabka na led ve víčku palivové nádrže nebo prostor až pro sedm lahví. Dvě lze totiž uložit do výplní předních dveří, dvě do zadních, dvě do středového tunelu a jednu litrovou do odkládací schránky před spolujezdcem. Nechybí pak ani držák parkovacích lístků, dopřát si můžete i nádobu na odpadky. Tím ale dnešní doplnění skutečně končí, neočekáváme však, že bychom od nové Fabie měli klid na dlouho - na opaku si škodovka jistě dá záležet...


Škoda Fabia III odhalila interiér. Vypadá lépe a je prý nejprostornější - 1 - Skoda Fabia 2015 III nova interier prvni 01Škoda Fabia III odhalila interiér. Vypadá lépe a je prý nejprostornější - 2 - Skoda Fabia 2015 III nova interier prvni 02Škoda Fabia III odhalila interiér. Vypadá lépe a je prý nejprostornější - 3 - Skoda Fabia 2015 III nova interier prvni 03Škoda Fabia III odhalila interiér. Vypadá lépe a je prý nejprostornější - 4 - Skoda Fabia 2015 III nova interier prvni 04Škoda Fabia III odhalila interiér. Vypadá lépe a je prý nejprostornější - 5 - Skoda Fabia 2015 III nova interier prvni 05Škoda Fabia III odhalila interiér. Vypadá lépe a je prý nejprostornější - 6 - Skoda Fabia 2015 III nova interier prvni 06Škoda Fabia III odhalila interiér. Vypadá lépe a je prý nejprostornější - 7 - Skoda Fabia 2015 III nova interier prvni 07Škoda Fabia III odhalila interiér. Vypadá lépe a je prý nejprostornější - 8 - Skoda Fabia 2015 III nova interier prvni 08Škoda Fabia III odhalila interiér. Vypadá lépe a je prý nejprostornější - 9 - Skoda Fabia 2015 III nova interier prvni 09Škoda Fabia III odhalila interiér. Vypadá lépe a je prý nejprostornější - 10 - Skoda Fabia 2015 III nova interier prvni 10Škoda Fabia III odhalila interiér. Vypadá lépe a je prý nejprostornější - 11 - Skoda Fabia 2015 III nova interier prvni 11Škoda Fabia III odhalila interiér. Vypadá lépe a je prý nejprostornější - 12 - Skoda Fabia 2015 III nova interier prvni 12Škoda Fabia III odhalila interiér. Vypadá lépe a je prý nejprostornější - 13 - Skoda Fabia 2015 III nova interier prvni 13
Škoda odhalila interiér nové Fabie, který vypadá opravdu k světu. Nabízí také více místa pro posádku a rekordní prostor ve své třídě pro zavazadla

Petr Prokopec

Diskuze 26 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše