Škoda Karoq RS dorazí již v roce 2019, nabídne nečekaně vysoký výkon

Ačkoli v hierarchii Škody zapadne další ostré SUV kamsi do středu nabídky, po dynamické stránce bude chtít zamířit rovnou na vrchol. A to nejen mezi SUV, pohon 4x4 a 300 koní jiný model nenabídne.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Karoq RS dorazí již v roce 2019, nabídne nečekaně vysoký výkon

31.12.2018 | Petr Prokopec

Škoda Karoq RS dorazí již v roce 2019, nabídne nečekaně vysoký výkon

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ačkoli v hierarchii Škody zapadne další ostré SUV kamsi do středu nabídky, po dynamické stránce bude chtít zamířit rovnou na vrchol. A to nejen mezi SUV, pohon 4x4 a 300 koní jiný model nenabídne.

Již za pár hodin odstartuje rok 2019. Ten bude extrémně náročný pro Škodu, která chystá zahájení prodeje nového modelu Scala. Kromě toho je v plánu facelift vlajkové lodi Superb, který přinese i plug-in hybrid. A aby toho nebylo málo, pak dorazí i plně elektrické Citigo. Mohlo by se tedy zdát, že značka již na další aktivity nebude mít čas, zvláště když v létě by se měla objevit ještě Octavia čtvrté generace. Jenže opak je pravdou, Škoda totiž chystá i další novinky.

Jednou z nich má být dle informací německého Auto Bildu také Karoq RS. To je samo o sobě zajímavé, snad ještě zajímavější je ale očekávaná podoba jeho motorového prostoru. Na rozdíl od Škody Kodiaq RS totiž menší české SUV nebude pohánět diesel (u Kodiaqu je to dvakrát přeplňovaný dvoulitrový turbodiesel, který produkuje 240 koní a 500 Nm točivého momentu) a místo něj se o pohon postará dvoulitrové čtyřválcové turbo. To by mělo být naladěno na 300 koní a 380 Nm.

Že Karoq RS skutečně dorazí, naznačil v loňském roce šéf vývoje značky Christian Strube. Ten však zároveň dodal, že mladoboleslavská automobilka přemýšlí o sportovně-ekologickém příspěvku. Tedy jinými slovy, pod kapotou vozu by se mohlo objevit hybridní ústrojí, jež by velmi pravděpodobně bylo složené z přeplňované benzinové jedna-čtyřky či jedna-pětky a elektromotoru. Na všechna kola by ale posílalo zhruba 245 koní, tedy citelně méně.

Jakým směrem se nakonec Škoda vydá, je ale víceméně jasné. Sportovně laděné hybridní ústrojí se totiž objeví spíše až v příštích letech, nikoliv hned v příštím roce, kdy bude značka v tomto směru debutovat s již zmíněným Superbem. Kromě toho Němci naznačují, že Karoq RS bude startovat na částce nižší než 40 tisíc Eur (cca 1,03 mil. Kč), což vede spíše k ryze benzinovému pohonu než komplikovanému hybridu, který bude zcela jistě dražší.

Zdá se tedy, že vše je narýsováno poměrně jasně. Karoq RS dorazí s přeplňovaným dvoulitrem a zhruba 300 koňmi, jež doplní modifikovaný podvozek, standardní pohon všech kol (a zřejmě také automat) či agresivnější bodykit s většími litými koly. Chybět nebude ani černý paket, zatímco uvnitř lze čekat sportovní volant, sedadla a pravděpodobně i karbonové dekory. Digitální přístrojový štít ale zřejmě i nadále zůstane v příplatkové výbavě.

Novinka se velmi pravděpodobně stejně jako Octavia ukáže naživo až na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu, virtuální premiéru lze tedy rovněž čekat během letních prázdnin. S dřívějším příchodem příliš nepočítáme, Ženevu má Škoda rezervovanou pro nové malé SUV a velmi pravděpodobně tamtéž ukáže i inovovaný Superb. Jak jsme totiž řekli již v úvodu, rok 2019 bude pro značku opravdu hektický, nakonec jako většina posledních let...


Škoda Karoq RS dorazí již v roce 2019, nabídne nečekaně vysoký výkon - 1 - Skoda Karoq RS a Monte Carlo render 02Škoda Karoq RS dorazí již v roce 2019, nabídne nečekaně vysoký výkon - 2 - Skoda Karoq RS novy render 01Škoda Karoq RS dorazí již v roce 2019, nabídne nečekaně vysoký výkon - 3 - Skoda Karoq RS novy render 02
Škoda Karoq RS se již ukázala na mnoha neoficiálních ilustrací, příští rok bychom se jí měli dočkat naživo

Zdroj: Auto Bild

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše