Škoda Kodiaq dostala novou speciální verzi, má tři displeje a uzamykatelný trezor

České SUV je velmi univerzální vůz, a tak dokáže posloužit nejen běžným motoristům, ale i záchranným složkám. Nejnověji míří do služeb záchranářů z Velké Británie s řadou zvláštních prvků.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Kodiaq dostala novou speciální verzi, má tři displeje a uzamykatelný trezor

23.1.2020 | Petr Prokopec

Škoda Kodiaq dostala novou speciální verzi, má tři displeje a uzamykatelný trezor

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

České SUV je velmi univerzální vůz, a tak dokáže posloužit nejen běžným motoristům, ale i záchranným složkám. Nejnověji míří do služeb záchranářů z Velké Británie s řadou zvláštních prvků.

Škoda je již delší dobu oblíbená nejen mezi britskými motoristy, ale také u tamních úřadů. Proto její vozy užívají policisté i hasiči, stejně jako záchranáři. Právě ti si nyní převzali osmnáct exemplářů speciální verze SUV Kodiaq upravené společností Halls Electrical, aby plně vyhovovaly poněkud náročnějšímu užívání. Na zásah do motorového ústrojí ovšem nedošlo, všechna čtyři kola tak skrze dvouspojkový automat i nadále roztáčí dvoulitrový turbodiesel naladěný na 150 koní.

Příliš mnoho změn se neodehrálo ani po stránce venkovní, neboť exteriér pouze zdobí specifické grafické polepy, stejně jako varovná světla a sirény. Prioritou se místo toho stal interiér, kvůli kterému si ostatně jihozápadní ambulantní služba NHS Foundation Trust značku Škoda vybrala. „Zvolili jsme si Kodiaq proto, že našim specialistům a technickému vybavení poskytuje dostatek prostoru,“ uvedla výuková šéfka služby Robin Gwinnett.

Ve srovnání se standardem je Kodiaq nyní pouze třímístný, neboť polovinu druhé řady okupuje především trezor, ve kterém jsou uchovávány medikamenty. Prostor nad ním byl zároveň zarovnán s podlahou zavazadelníku, díky čemuž je nyní možný i převoz zraněných osob. Jakkoliv toto není pro české SUV priorita, spíše se počítá s rychlými výjezdy ke zraněným, které si ovšem v případě potřeby následně převezme klasická ambulance.

Nemalou proměnou ostatně prošla také palubní deska. Zakomponovat bylo třeba zejména nový informační systém s třetím displejem, který řidiči nezobrazuje pouze mapu, ale především adresy, odkud vychází nouzová volání. Z toho důvodu došlo na přesunutí obrazovky multimédií před spolujezdce. Škodou dodávaná navigace ovšem zůstala funkční, stejně jako audio systém. Zachována pak je i dvouzónová automatická klimatizace.

Zmínit můžeme ještě rozšířený komunikační systém či dodatečný hasicí přístroj, tím však modifikace končí. Cena veškerých úprav přitom nebyla zveřejněna, jistě však nebude nízká. Koneckonců v interiéru nezůstal pomalu ani kámen na kameni. Robin Gwinnett přitom dodává, že i přes modifikace, které se podepsaly na hmotnosti, nezůstává nikterak narušena schopnost výletů SUV do lehčího i středního terénu.


Škoda Kodiaq dostala novou speciální verzi, má tři displeje a uzamykatelný trezor - 1 - Skoda Kodiaq Ambulance UK 2020 prvni foto 01Škoda Kodiaq dostala novou speciální verzi, má tři displeje a uzamykatelný trezor - 2 - Skoda Kodiaq Ambulance UK 2020 prvni foto 02Škoda Kodiaq dostala novou speciální verzi, má tři displeje a uzamykatelný trezor - 3 - Skoda Kodiaq Ambulance UK 2020 prvni foto 03Škoda Kodiaq dostala novou speciální verzi, má tři displeje a uzamykatelný trezor - 4 - Skoda Kodiaq Ambulance UK 2020 prvni foto 04Škoda Kodiaq dostala novou speciální verzi, má tři displeje a uzamykatelný trezor - 5 - Skoda Kodiaq Ambulance UK 2020 prvni foto 05Škoda Kodiaq dostala novou speciální verzi, má tři displeje a uzamykatelný trezor - 6 - Skoda Kodiaq Ambulance UK 2020 prvni foto 06
Škoda Kodiaq pro britské záchranáře se v rámci úprav dočkala sejfu a dalších zvláštností

Zdroj: Škoda Auto

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.