Škoda odhalila hned dvojici nových „černých“ modelů, sází hlavně na styl

Milníkem pro očekávané rozšíření nabídky české značky se stane nadcházející autosalon ve Frankfurtu, do prodeje dorazí jak Škoda Scala, tak Škoda Kamiq Monte Carlo záhy po něm.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda odhalila hned dvojici nových „černých“ modelů, sází hlavně na styl

5.9.2019 | Petr Prokopec

Škoda odhalila hned dvojici nových „černých“ modelů, sází hlavně na styl

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Milníkem pro očekávané rozšíření nabídky české značky se stane nadcházející autosalon ve Frankfurtu, do prodeje dorazí jak Škoda Scala, tak Škoda Kamiq Monte Carlo záhy po něm.

Již zakrátko otevře své brány frankfurtský autosalon, kde se v případě koncernu VW dočkáme hlavně elektrických novinek. Do hesenské metropole totiž dorazí jak Volkswagen ID.3, tak Porsche Taycan. Je přitom otázkou, jaké osazenstvo můžeme čekat na stánku mladoboleslavské automobilky, neboť ta již elektrické Citigo odhalila, stejně jako plug-in hybridní Superb. Sériová verze konceptu Vision iV pak má dorazit až v roce příštím, načež nám zbývá víceméně jen hybridní Kodiaq. Zda ale ve Frankfurtu bude či nikoliv, to zatím potvrzeno nebylo.

Momentálně tedy víme jen tolik, že na motor show se od Škody dočkáme pořádné „černoty“. Na pokoutní jednání však zapomeňte, místo toho je řeč o dvojici nejnovějších modelů Scala a Kamiq, které budou k mání také v tradiční vrcholné výbavě Monte Carlo. Jejím stěžejním prvkem jsou právě černé prvky, mezi které patří mřížka chladiče nebo některé partie čelního nárazníku. Černé jsou pak i kryty zpětných zrcátek nebo boční prahy, malé SUV k tomu navíc ještě přihazuje střešní ližiny.

Dále se verze Monte Carlo liší specifickými 17palcovými litými koly, jenž lze navíc za příplatek nahradit unikátními osmnáctkami. Tím venkovní změny ale ještě nejsou u konce, opomenout totiž nesmíme ani na zadní difuzor, který se taktéž dočkal lesklého černého laku. Scala pak disponuje ještě prodlouženým sklem pátých dveří a černým střešním spoilerem, stejně jako zadními plnohodnotnými LEDkovými lampami. Ty ovšem již dostalo do vínku také malé SUV.

Přesunout se můžeme do kabiny, která se dočkala příchodu sportovních sedadel s integrovanými hlavovými opěrkami. Čalounění je opětovně specifické a víceméně odpovídá tomu, co jsme u výbavy Monte Carlo viděli již v minulosti. Mimo ně nechybí sportovní volant obšitý kůží a dekorovaný červenými švy, jenž se objevují také na hlavici řadicí páky a madle ruční brzdy. Červené pak může být i ambientní podsvícení, zatímco výdechy klimatizace počítají s chromem.

Zatím není jisté, zda dojde na změnu v rámci techniky, předchozí modely Monte Carlo totiž v tomto ohledu disponovaly již standardně jinak příplatkovým sportovním podvozkem. Na zásahy pod kapotou lze ale rovnou zapomenout, místo toho Škoda jen dodává, že vrcholnou sportovní úroveň výbavy bude možné spárovat s veškerými motorizacemi. Tedy i s nepříliš sportovním litrovým tříválcem, který produkuje 95 nebo 115 koní.

Na ceny je momentálně ještě příliš brzy, zmínit tedy již jen můžeme, že obě novinky budou k dostání ještě letos, a to ve čtvrtém čtvrtletí. V té době ale možná bude na světě Octavia čtvrté generace, jenž stoprocentně naskočí i na vlnu hybridizace. Té se ale nedočkáme letos, dle šéfa automobilky Bernharda Maiera by takové provedení mělo dorazit až v roce 2021. A co je podstatné, nebude spojeno s populárním logem RS.


Škoda odhalila hned dvojici nových „černých“ modelů, sází hlavně na styl - 1 - Skoda Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo 2019 prvni sada 01Škoda odhalila hned dvojici nových „černých“ modelů, sází hlavně na styl - 2 - Skoda Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo 2019 prvni sada 02Škoda odhalila hned dvojici nových „černých“ modelů, sází hlavně na styl - 3 - Skoda Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo 2019 prvni sada 03Škoda odhalila hned dvojici nových „černých“ modelů, sází hlavně na styl - 4 - Skoda Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo 2019 prvni sada 04Škoda odhalila hned dvojici nových „černých“ modelů, sází hlavně na styl - 5 - Skoda Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo 2019 prvni sada 05
Škoda se ve Frankfurtu pochlubí modely Scala Monte Carlo...

Škoda odhalila hned dvojici nových „černých“ modelů, sází hlavně na styl - 6 - Skoda Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo 2019 prvni sada 06Škoda odhalila hned dvojici nových „černých“ modelů, sází hlavně na styl - 7 - Skoda Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo 2019 prvni sada 07Škoda odhalila hned dvojici nových „černých“ modelů, sází hlavně na styl - 8 - Skoda Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo 2019 prvni sada 08Škoda odhalila hned dvojici nových „černých“ modelů, sází hlavně na styl - 9 - Skoda Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo 2019 prvni sada 09Škoda odhalila hned dvojici nových „černých“ modelů, sází hlavně na styl - 10 - Skoda Scala Monte Carlo a Kamiq Monte Carlo 2019 prvni sada 10
...a Kamiq Monte Carlo

Zdroj: Škda Auto

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše