Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta

Ačkoli novinky spojené s modernizací vlajkové lodi české automobilky jsou docela drobné, i ty zjevně stačí k tomu, aby dělala dojem většího, zejména pak širšího auta. Plně se odhalí za tři dny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta

20.5.2019 | Petr Prokopec

Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ačkoli novinky spojené s modernizací vlajkové lodi české automobilky jsou docela drobné, i ty zjevně stačí k tomu, aby dělala dojem většího, zejména pak širšího auta. Plně se odhalí za tři dny.

Tento týden proběhne debut faceliftované Škody Superb. Stane se tak ve čtvrtek 23. května v Bratislavě u příležitosti blížícího se konce hokejového mistrovství světa, jehož je automobilka tradičním sponzorem. Novinek bude opravdu hodně, i když nikoliv v rámci samotné stylizace. V tomto ohledu lze mluvit spíše o detailech, kterých si ale přesto všimnete. Superb bude díky nim zjevně vypadat impozantněji než dosud a lépe tak naplní představu o „vlajkové lodi“ značky.

Začneme u čelních partií, kde se dočkáme přeprofilované masky a nového nárazníku. Dorazí také jiná grafika světel a právě tyto dvě novinky se největší měrou zaslouží o to, že Superb bude působit jako větší auto. Jak je zjevné z prvních uvolněných pohledů, i za snížené viditelnosti budou čelní partie vypadat nižší a širší.

U samotných předních světel nichž bude navíc možné sáhnout také po plnohodnotných maticových LEDkách. Ty se v nabídce Škody objeví vůbec poprvé, doplňovat je pak budou i diodové mlhovky. Z víka zavazadelníku pro změnu zmizí logo okřídleného šípu a jeho místo zaujme název značky vyplňující prostor mezi lampami. I v jejich případě došlo ke změnám, a to hlavně u směrových světel, která se zhlédla v Audi a jeho postupném rozsvěcování.

Proměnou prošla nabídka litých kol a laků karoserie, v případě interiéru zase palety dekorů a čalounění. Dorazí pak i modernizovaná multimédia, k dispozici bude virtuální kokpit, ovšem ani zde nepůjde o nic enormního. Jak jsme totiž naznačili již v úvodu, o poznání více novinek bude spojeno s technikou. Škoda v nejnovější upoutávce definitivně potvrdila, že dorazí i dlouho spekulovaná varianta Scout.

Dá se předpokládat, že toto provedení dostane nejen vyšší světlou výšku a ochranné plastové lemy ve spodní části karoserie, ale také pohon všech čtyř kol. Velmi pravděpodobně pak Scout bude nabízen pouze u praktičtějšího kombíku, přeci jen zvýšené sedany a liftbacky v Evropě příliš netáhnou. Šanci by pak sice taková verze měla v Rusku, nicméně pro tamní trh by byla na masovější úspěch příliš drahá.

Jen u této novinky ale nezůstane, další je spojena s plug-in hybridní verzí. Ta bude v Bratislavě odhalena rovněž, ještě po boku zcela elektrické Škody Citigo. Oba modely dostanou přídomek iV, jímž hodlá značka označovat veškerá auta s alternativním pohonem. Superb by navíc měl vyfasovat benzinovou jedna-čtyřku a elektromotor, tedy skoro stejnou techniku jako VW Passat GTE. Vůči němu se však na 70 km prodlouží dojezd na elektřinu.

Dle spekulací tato varianta nebude uzpůsobena těm nejrychlejším dobíjecím stanicím, domácí wallbox ale bude možné pořídit. Doba dobíjení se tím zkrátí ze šesti hodin, jež jsou potřeba při okupování standardní zásuvky, na zhruba polovinu. Tím nám ale dostupné informace končí, více si ovšem řekneme nejpozději za tři dny.


Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 1 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 01Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 2 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 02Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 3 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 03Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 4 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 04Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 5 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 05Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 6 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 06Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 7 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 07Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 8 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 08Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 9 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 09Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 10 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 10Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 11 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 11Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 12 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 12Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 13 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 13Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 14 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 14Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 15 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 15Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 16 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 16Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 17 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 17Škoda poprvé lépe ukázala faceliftovaný Superb, dělá dojem většího auta - 18 - Skoda Superb 2019 facelift videoscreen 18
Faceliftovaná Škoda Superb dorazí i v plug-in hybridní verzi či jako terénnější provedení Scout

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše