Škoda Rapid Spaceback přistižena v Evropě, malé kombi bude i pro nás

U nás je atypický kombík Rapidu střeženým tajemstvím, ve Španělsku se ale prohání téměř bez kamufláže.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Rapid Spaceback přistižena v Evropě, malé kombi bude i pro nás

12.4.2013 | Miro Mihálik | 9 příspěvků

Škoda Rapid Spaceback přistižena v Evropě, malé kombi bude i pro nás

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

U nás je atypický kombík Rapidu střeženým tajemstvím, ve Španělsku se ale prohání téměř bez kamufláže.

Konec tajemství druhé (nebo třetí, kdybyste chtěli čínský sedan považovat za zvláštní verzi) karosářské varianty nové Škody Rapid? Se stoprocentní jistotou vám to pochopitelně potvrdit nemůžeme, ale skutečně to tak vypadá. Fotografie pořízené někde na španělské dálnici totiž podle autora záběrů zachycují nový kombík pojmenovaný Spaceback.

Z těch několika málo informací doprovázející tyto obrázky jen stěží zjistíme, jestli Škoda, respektive zaměstnanci koncernu Volkswagen vyjeli na testovací jízdu za účelem nechat nový Rapid záměrně nafotit anebo to zkrátka byla jen souhra šťastných okolností, každopádně vůz byl prý velmi chytře maskován ve stylu předchozí generace Fabie Combi.

Protože jel navíc v koloně doprovázen několika Octaviemi kombi třetí generace a garde mu dělaly rovněž Audi A3 Sportback, téměř se mezi nimi ztrácel. Rapid Spaceback prozradily pouze nálepky kolem světel a zřejmě i jeho rozměry ve vztahu k nápisu Fabia na víku kufru, který pak už jen dále podporoval zvědavost.

Pozoruhodné na tom je, že auto mělo na sobě jen minimum kamufláže, takže ačkoli zadní světla budou mít zcela jistě jiný tvar (ne nepodobný těm u aktuální Octavie Combi), boky i linie oken jsou autentické a opravdu vzdáleně připomínají dřívější kombík Fabie. Autenticitu těchto obrázků dále podporují nedávné snímky z Číny. U nich jsme se domnívali, že můžou představovat jakousi lokální verzi Rapidu, jak se ale zdá, jde o ten samý automobil a jen Asii vyhrazen nebude.

Sami vidíte, že se nejedná o klasické kombi s prodlouženým zadním převisem, nýbrž o jakýsi mix mezi ním a původním liftbackem, který vzdáleně připomíná protažený hatchback. Škoda údajně zvolila toto řešení v zájmu úspory nákladů, takže u výchozí karoserie pak stačilo (obrazně řečeno) jednoduše vyměnit jen pár vnějších panelů. Aby tato skutečnost příliš nebila do očí, rozhodli se plánovači použít právě ono Spaceback a nikoli Combi.

Představení Škody Rapid Spaceback se dost možná dočkáme už na podzimním autosalonu ve Frankfurtu, uvedení na trh pak proběhne na počátku roku 2014. Tohle ale potvrdí až čas.


Škoda Rapid Spaceback přistižena v Evropě, malé kombi bude i pro nás - 1 - Skoda Rapid Spaceback 2014 spy foto 01Škoda Rapid Spaceback přistižena v Evropě, malé kombi bude i pro nás - 2 - Skoda Rapid Spaceback 2014 spy foto 02Škoda Rapid Spaceback přistižena v Evropě, malé kombi bude i pro nás - 3 - Skoda Rapid Spaceback 2014 spy foto 03Škoda Rapid Spaceback přistižena v Evropě, malé kombi bude i pro nás - 4 - Skoda Rapid Spaceback 2014 spy foto 04Škoda Rapid Spaceback přistižena v Evropě, malé kombi bude i pro nás - 5 - Skoda Rapid Spaceback 2014 spy foto 05
Tváří se jako Fabia Combi a boční linií oken k ní má Rapid Spaceback skutečně blízko

Zdroj: NachoFerlo

Miro Mihálik

Diskuze 9 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.