Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci

Škodovce vzkazujeme jediné: Tak už ten Rapid RS vyrobte, na co ještě čekáte? Žádný z Rapidů se nedočkal tak vřelého přijetí jako koncept Sport.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci

25.5.2013 | Petr Miler | 9 příspěvků

Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škodovce vzkazujeme jediné: Tak už ten Rapid RS vyrobte, na co ještě čekáte? Žádný z Rapidů se nedočkal tak vřelého přijetí jako koncept Sport.

Nová Škoda Rapid byla sice svého času sledovanou novinkou, u zákazníků ale zprvu příliš nebodovala. Situace se nyní zlepšuje, bez ohledu na odezvu klientely ale tento vůzpro jeho jízdní schopnosti chováme v úctě. Nejsme si jisti, jestli u škodovky chtěli řidičsky až tak zajímavé auto stvořit, prostou jednoduchostí a svým způsobem i zastaralostí (starší komponenty nejsou ani dnes špatné a aktivní řidiče uspokojují více než ty nové myslící více na papírovou spotřebu než jízdu) toho ale dosáhli a nám se to líbí. Auto přitom nepostrádá pořádný kus praktičnosti, uvnitř najdete v některých ohledech více místa než ve vozech o třídu či dvě výše.

Brzy vám Rapid svým způsobem znovu představíme v testu sesterského Toleda, o tom ale dnes mluvit nechceme. Škodovka nás v poslední době zaujala spíše tím, že navzdory image Rapidu překvapivě zahrála právě na jeho sportovní strunu. Na srazu GTI u Wörthersee ukázala koncept Rapid Sport, který sice v lecčems přehání možnosti budoucí sériovky, jinak se ale zdá být předobrazem Rapidu RS, který automobilka před lety slíbila. Auto se nám navzdory jisté „koncepční křiklavosti” zamlouvá a soudě podle vašich odezev se líbí i většině z vás. Obvyklé reakce hovořily o nutnosti takové auto vyrábět, automobilka si ale možná zcela jistá není.

Dostali jsme k dispozici nové studiové snímky vozu, které Rapid Sport znovu ukazují ze všech stran. Nic zásadně nového neukazují, a tak nemohou mít jiný smysl než znovu vůz předvést lidu a zjistit jeho reakce. Podle nás je to ale zbytečné, my říkáme: Vyrobte to, takový Rapid bude fungovat. Jen se moc přimlouváme, aby kombinace motoru a převodovky z Fabie RS přišla o povinný automat. Jinak očividně hravý Rapid potřebuje alternativu v podobě manuálního řazení, ta by navíc smázla i podstatných 10 procent z jeho případné ceny někde mezi 400 a 500 tisíci.

Něco nového ale snímky přece jen ukazují - fungování xenonových světel s LED, které jinak k běžnému Rapidu objednat nejdou, u RS by asi byly standardem, jako u jiných eReSek. Sakra, to je tolik jasných signálů, že by nás škodovka neměla dále napínat.

Slíbené snímky následují, pokud chcete vidět z Rapidu více, prohlédněte si i živé fotky od Wörthersee, které zachycují také interiér a další detaily.


Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci - 1 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 01Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci - 2 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 02Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci - 3 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 03Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci - 4 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 04Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci - 5 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 05Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci - 6 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 06Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci - 7 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 07Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci - 8 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 08Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci - 9 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 09Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci - 10 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 10Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci - 11 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 11Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci - 12 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 12Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci - 13 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 13Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci - 14 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 14Škoda Rapid Sport: nové fotky ukazují i jeho xenony v akci - 15 - Skoda Rapid Sport oficialni nove 15
Rapid Sport dává na nových fotkách okusit pár dosud nepoznaných detailů

Petr Miler

Diskuze 9 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.