Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude

Škoda chce během pár let zdvojnásobit své prodeje a každý půlrok představit nový model. Správnou otázkou tedy je: do jakých segmentů ještě zamíří?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude

23.9.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škoda chce během pár let zdvojnásobit své prodeje a každý půlrok představit nový model. Správnou otázkou tedy je: do jakých segmentů ještě zamíří?

Škoda se již delší čas netají svým plánem zvýšit své prodeje do roku 2018 až na 1,5 milionu vozů ročně, tedy přibližně na dvojnásobek současného stavu. Vzhledem k tomu, na kolika trzích již působí, se větší část tohoto plánu nebude snažit naplnit hledáním nových odbytišť, ale spíše zvyšováním prodejů na těch současných. To za současné situace znamená jediné - výrazně rozšiřovat nabídku modelů, neboť představa, že by se něco takového automobilka zvládla se svým aktuálním portfoliem, by byla velmi naivní.

Škoda se ostatně ani netají tím, že se touto cestou chce vydat. Lidé z jejího nejvyššího vedení již několikrát zmínili, že chtějí představovat jeden nový model během každého půlroku. Pravda, už obměna dnešních pěti modelů by takto vystačila na 2,5 popř. i na 5 let (to pokud by se počítaly také pravidelné facelifty) vyplňování této „půlroční periody”, k naplnění typického sedmiletého životního cyklu každého z modelů, ale ještě něco chybí.

Jisté už je, že do výroby se co nevidět dostane jak český klon Volkswagenu up!, tak sériová verze konceptu Mission L, ale co bude dál, jaké další novinky Škoda připravuje? Tato otázka je dozajista na místě a nepokládáme si ji jenom my. Se stejnou totiž přišli lidé z britského Autocaru za technickým ředitelem škodovky Eckhardem Scholzem. Ten jim sice vesměs chytře neřekl, co očekávat mohou, řekl jim ale aspoň to, co očekávat rozhodně nemohou.

Britští kolegové cítili po letošním představení Škody Fabia RS 2000 na koncernovém autodýchánku u rakouského Wörthersee šanci, že by firma mohla přijít s čistě sportovním modelem podobného ražení (tedy kompaktním kupé či roadsterem), podle Scholze ale nic podobného očekávat nelze. „Toto není náš další krok, chceme se soustředit na masovější segmenty,” řekl Scholz a vyloučil tak i celou řadu dalších specialitek, se kterými by se firma mohla vydat do boje o zákazníka.

To ovšem neznamená, že by Škoda chtěla zanevřít na sportovně laděné verze svých běžných modelů. Její technický šéf naopak potvrdil, že automobilka počítá s verzí RS nového kompaktního modelu, který zřejmě ponese jméno Rapid. Na jeho příchod na trh si patrně budeme muset ještě pár let počkat, jméno Škoda Rapid RS ale už teď nezní vůbec špatně.

Na co naopak můžeme zapomenout je ostřejší verze Superbu ve stylu Passatu R36. „Verze RS modelu Superb určitě nebude. Tato značka musí autu sednout a Superb pro variantu RS zkrátka není vhodný,” uzavřel Scholz.

Až o tolik chytřejší tedy nejsme, trochu jasněji v dalším směřování Škody ale přece jen máme.


Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 1 - Skoda Fabia RS 2000 01Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 2 - Skoda Fabia RS 2000 02Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 3 - Skoda Fabia RS 2000 04Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 4 - Skoda Fabia RS 2000 05Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 5 - Skoda Fabia RS 2000 06Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 6 - Skoda Fabia RS 2000 07Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 7 - Skoda Fabia RS 2000 08Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 8 - Skoda Fabia RS 2000 09Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 9 - Skoda Fabia RS 2000 10Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 10 - Skoda Fabia RS 2000 11Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 11 - Skoda Fabia RS 2000 12Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 12 - Skoda Fabia RS 2000 13Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 13 - Skoda Fabia RS 2000 14
S něčím co představovala studie Fabia RS 2000 v nabídce Škody počítat rozhodně nemůžeme

Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 14 - Skoda Mission L dalsi 02Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 15 - Skoda Mission L dalsi 04Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 16 - Skoda Mission L zive 01Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 17 - Skoda Mission L zive 03Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 18 - Skoda Mission L dalsi 06Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 19 - Skoda Mission L dalsi 07Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 20 - Skoda Mission L dalsi 10Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 21 - Skoda Mission L dalsi 09Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 22 - Skoda Mission L zive 20Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 23 - Skoda Mission L zive 22Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 24 - Skoda Mission L zive 23Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 25 - Skoda Mission L zive 28Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 26 - Skoda Mission L zive 30Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 27 - Skoda Mission L zive 34Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 28 - Skoda Mission L zive 35Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 29 - Skoda Mission L zive 36Škoda vyloučila příchod čistě sportovního modelu, Rapid RS ale bude - 30 - Skoda Mission L zive 37
Naopak ostřejší verze modelu, jenž vzejde z konceptu Mission L, je prakticky jistotou

Zdroj: Autocar

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.