Škoda Mission L ponese jméno Rapid, klon VW up! pak go!

Jméno sériové škodovky vzniklé z konceptu Mission L bylo prozrazeno. Stejně tak už není tajemstvím, jak se bude jmenovat mladoboleslavský klon Volkswagenu up!.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Mission L ponese jméno Rapid, klon VW up! pak go!

16.9.2011 | Petr Miler | 3 příspěvky

Škoda Mission L ponese jméno Rapid, klon VW up! pak go!

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jméno sériové škodovky vzniklé z konceptu Mission L bylo prozrazeno. Stejně tak už není tajemstvím, jak se bude jmenovat mladoboleslavský klon Volkswagenu up!.

S odvoláním na velmi dobře informovaný zdroj v automobilce Škoda to tvrdí web Aktualne.cz. Podle něj již o jménech obou nových modelových řad bylo rozhodnuto a škodovka nyní tyto informace pouze drží v tajnosti. A v souladu se svou dlouhodobou strategií je zveřejní až tehdy, kdy každý z vozů uvede na trh.

Ani jedno z těchto jmen není vyloženě překvapivé a rozhodně nepředstavuje gejzír kreativity. O názvu go! pro český Volkswagen up! se spekulovalo dříve, má prý symbolizovat schopnost vozu snadno se pohybovat městským provozem a též oslovovat cílovou skupinu sestávající hlavně z mladších zákazníků. Podle zdroje Aktualne.cz je u go! důležité i to, že má stejný charakter jako jméno odpovídajícího Volkswagenu, tedy sestává z dvou resp. tří znaků. Proč by si oba vozy měly být blízké svým označením ale netušíme, u produktů VW jakožto koncernu to rozhodně není obvyklé. Vyloučeno je pak prý použití dříve spekulovaného jména City.

Zajímavější je jméno pro sériový model který má vzejít z čerstvě odhaleného konceptu Mission L. Ten jsme vám poprvé představili již těsně před frankfurtským autosalonem, odkud jsme vám později přinesli též desítky jeho živých snímků. Hovoříme o něm jakožto o novodobé Felicii, neboť právě hodnoty její druhé inkarnace má sériový Mission L ctít, škodovka ale v jeho případě prý vsadila na název Rapid.

I ten už se objevil na dvou starších modelech firmy, nejprve na kupé z třicátých let, později pak na voze z druhé poloviny let osmdesátých, který se udržel ve výrobě i po boku Favoritu až do začátku předminulé dekády. Vycházel hlavně z modelu 130 (nikoli 120, jak praví zdroj, na bázi tohoto vozu vzniklo především kupé Garde, Rapid 120 je spíše raritou) a později se nabízel i v provedeních 135 a 136. Šlo opět o čistokrevné kupé a bezesporu nejlepší vůz, který opouštěl brány AZNP v jeho novodobých „komunistických dějinách”.

Proč by měl dostupný liftback dostat označení, které se váže k dřívějším exkluzivním (v rámci možností...) modelům automobilky nám není úplně jasné a věřili bychom spíše třetímu použití jména Felicia nežli Rapid. Zdroj ale tyto informace považuje za hotovou věc.

Zatím není zřejmé, který vůz přijde na trh jako šestý a který jako sedmý model Škody, ale to se jistě dozvíme během následujících měsíců. Závěrem zbývá jen otázka: jak by se vám líbilo, kdyby se nové škodovky jmenovaly právě takto?


Škoda Mission L ponese jméno Rapid, klon VW up! pak go! - 1 - Skoda Mission L dalsi 02Škoda Mission L ponese jméno Rapid, klon VW up! pak go! - 2 - Skoda Mission L dalsi 04Škoda Mission L ponese jméno Rapid, klon VW up! pak go! - 3 - Skoda Mission L dalsi 06Škoda Mission L ponese jméno Rapid, klon VW up! pak go! - 4 - Skoda Mission L dalsi 07Škoda Mission L ponese jméno Rapid, klon VW up! pak go! - 5 - Skoda Mission L dalsi 10Škoda Mission L ponese jméno Rapid, klon VW up! pak go! - 6 - Skoda Mission L dalsi 09Škoda Mission L ponese jméno Rapid, klon VW up! pak go! - 7 - Skoda Mission L zive 23Škoda Mission L ponese jméno Rapid, klon VW up! pak go! - 8 - Skoda Mission L zive 30Škoda Mission L ponese jméno Rapid, klon VW up! pak go! - 9 - Skoda Mission L zive 36
Škoda Mission L na vybraných snímcích z Frankfurtu

Tip: Více živých fotek Škody Mission L


Škoda Mission L ponese jméno Rapid, klon VW up! pak go! - 10 - Skoda Rapid II prospekt 01Škoda Mission L ponese jméno Rapid, klon VW up! pak go! - 11 - Skoda Rapid II prospekt 02
Druhá generace Škody Rapid na dobovém prospektu

Zdroj: Aktualne.cz

Petr Miler

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.