Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen

(+ živé foto) Škoda nám o své studii MissionL stále mnoho neřekla, ideového nástupce Felicie si nyní ale můžeme aspoň pořádně prohlédnout.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen

12.9.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Škoda nám o své studii MissionL stále mnoho neřekla, ideového nástupce Felicie si nyní ale můžeme aspoň pořádně prohlédnout.

Tip: Prohlédněte si další desítky živých fotek exteriéru i interiéru nové Škody Mission L.

Neměli jsme větších pochyb o tom, že se právě během dnešního večera dozvíme více také o u nás nejvíce očekávané novince letošního autosalonu ve Frankfurtu. Automobilka nezklamala a obdařila nás sadou nových snímků, které její nedávno avizovaný koncept MissionL pořádně odhalují, doufali jsme ale v přece jen trochu více informací, než které nyní máme k dispozici. Pojďme se ale přesto podívat na vše, co vám o tomto vozu zatím můžeme sdělit.

Nejhodnotnějším materiálem jsou skutečně nové snímky, které zachycují staronový přístup škodovky k řešení designu svých modelů. Starý proto, že ve své podstatě jde stále o to samé, nový proto, že používá alespoň ostřeji řezané linie, které jsme mohli vidět na letošní ženevské studii Vision D. Ať už ale hodnotíme přístup automobilky jakkoli, výsledku nelze upřít jednoduchou eleganci, která by se neměla okoukat tak jako mnohé jiné, odvážnější designové koncepce konkurenčních značek. Vzhledem k tomu, že Škoda vzhled vozu označuje za „blízký sériovému stavu” a ostatně je i těžké na něm najít něco, co by nešlo vyrobit, si můžeme být prakticky jisti, že nový model značky nebude vypadat výrazně odlišně. Zda to hodnotíte jako zprávu dobrou, nebo špatnou, to už necháváme na vás.

A jaký že model to bude? Ačkoli na první pohled může vzhled MissionL (ten název je opravdu podivný a docela by nás zajímalo, co má symbolizovat) připomenout Octavii, automobilka od začátku ujišťuje, že jde o zcela nový kompaktní model. Vzhledem k tomu, že nemá nahradit ani Octavii, ani Fabii, ale stanout někde mezi nimi a oslovit hlavně klientelu toužící po maximálně dobrém poměru výkonu a ceny, nepochybujeme o tom, že půjde minimálně o ideového nástupce u nás notoricky známé Felicie z devadesátých let minulého století. Po jejím odchodu zůstala v nabídce Škody díra, kterou se později pokusila zaplácnout Octavií Tour, tu ale nebylo možné považovat za plnohodnotného nástupce. Teprve v podobě sériového vozu vzniklého ze studie MissionL (a on se klidně může jmenovat opět Felicia) se tak zákazníci dočkají té pravé „racionální škodovky”, kterou v posledních letech mohli postrádat.

Zástupci firmy k MissionL zatím prozradili jen tolik, že je symbolem začátku modelové ofenzívy škodovky pro příští léta, která má z dnešního, stále docela malého výrobce udělat opravdu velkou světovou automobilku. Jinak o cíli prodat 1,5 milionu aut v roce 2018 nelze hovořit. Pomoci k tomu má nejen tento nový model, ale i řada dalších - však Škoda nyní chce představovat dvě novinky každý rok, což je ve srovnání s dosavadním stavem opravdu pořádný nástup.

Jak již vyplývá ze samotného charakteru MissionL resp. sériového modelu, který z ní má vzejít (relativně levný velký vůz s jednodušší technikou), určen bude hlavně pro zákazníky v Evropě, Rusku, Číně a Indii. Zatímco u nás se má objevit v prodeji v roce 2012, indičtí zákazníci si jej budou moci pořídit již letos. Bude jim co závidět? To uvidíme snad již zítra, kdy si MissionL poprvé prohlédneme naživo a snad i zjistíme pár dalších detailů o její technice a budoucnosti. Zůstaňte tedy naladěni na naše vlny, novinky z Frankfurtu jsou tím, co nyní sledujeme prakticky 24 hodin denně.

První živé fotky konceptu Mission L večerní předpremiéry


Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 1 - Skoda Mission L zive vecer 01Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 2 - Skoda Mission L zive vecer 02Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 3 - Skoda Mission L zive vecer 03Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 4 - Skoda Mission L zive vecer 04Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 5 - Skoda Mission L zive vecer 05Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 6 - Skoda Mission L zive vecer 06

Kompletní galerie nezastřených snímků Škody Mission L

Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 7 - Skoda Mission L plne 01Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 8 - Skoda Mission L plne 02Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 9 - Skoda Mission L plne 03Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 10 - Skoda Mission L plne 04Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 11 - Skoda Mission L plne 05Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 12 - Skoda Mission L plne 06Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 13 - Skoda Mission L plne 07Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 14 - Skoda Mission L plne 08Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 15 - Skoda Mission L plne 09Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 16 - Skoda Mission L plne 10Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 17 - Skoda Mission L plne 11Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 18 - Skoda Mission L plne 12Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 19 - Skoda Mission L plne 13Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 20 - Skoda Mission L plne 14Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 21 - Skoda Mission L plne 15Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 22 - Skoda Mission L plne 16Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 23 - Skoda Mission L plne 17Škoda Mission L: nástupce Felicie plně odhalen - 24 - Skoda Mission L plne 18

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše