Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe

I když se mohlo zdát, že dny Rapidu v nabídce Škody jsou opět sečteny, není to tak úplně pravda. V našich končinách už by tento model plně nahrazen novou Scalou, v Rusku nebo Číně nikoli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe

30.11.2019 | Petr Prokopec

Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

I když se mohlo zdát, že dny Rapidu v nabídce Škody jsou opět sečteny, není to tak úplně pravda. V našich končinách už by tento model plně nahrazen novou Scalou, v Rusku nebo Číně nikoli.

Již mnohokrát jsme zmínili, že ruský trh je pro Škodu velmi důležitý. Nejde přitom jen o prodeje či jejich vzestupnou tendenci, ale také o fakt, že mladoboleslavská automobilka je v této zemi vnímána tak trochu jako prémiová. Z toho důvodu většina jejích aut startuje nad milionem rublů (cca 360 tisíc Kč), což pro většinu ruských motoristů s ohledem na jejich příjmy představuje mnohaleté šetření a odříkání.

Nad oním milionem rublů ovšem nestartuje Rapid, který se pro automobilku v Rusku stal bestsellerem, podobně jako v Číně. Z toho důvodu nakonec na tyto a některé další trhy nezamíří zcela nová Scala, místo toho dorazí druhá generace Rapidu, jenž se ovšem dočká designových úprav odpovídajících stávajícímu stylistickému jazyku značky. Spojení „druhá generace“ je ale možná přehnané, neboť veškeré indicie vedou spíše k výraznému faceliftu, se kterým bude spojen také zmíněný čínský trh.

Donedávna jsme o tom mohli jen spekulovat, nyní ale chystanou postupně ukazuje i sama Škoda. Jde zatím o ilustrace, které vzhled vozu naznačují už ze všech stran, i z těchto materiálů jsou ale jasně patrné prvky, s jakými již bylo předčasně odhaleno čínské provedení. Máme tu totiž úzkou a širokou čelní masku, na kterou na obou stranách přímo navazují trojúhelníková světla. Pod nimi se pak nachází doširoka rozšklebený (byť ve značné části zaslepený) nárazník, který se v horních koncích po stranách pyšní mlhovkami.

Spojitosti lze nalézt také na bocích, a to v podobě prolisu táhnoucího se skrze dveře a rovněž při pohledu na záď, která svým střihem odpovídá nejnovějším modelům české automobilky, „konkurenční” Scalu nevyjímaje.

Více si řekneme ještě letos, neboť inovovaný Rapid bude odhalen během následujících týdnů. Pod jeho novou kapotou by se přitom měly znovu objevit motory, jaké užívá současné provedení. Zákazníci si tak budou moci vybrat mezi atmosférickou jedna-šestkou a přeplňovanou jedna-čtyřkou, kdy první agregát nabízí 90 či 110 koní a druhý 125. Na výběr jsou pak u motoru MPI manuál a automat, v případě pohonné jednotky TSI však pouze dvouspojkové DSG.


Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 1 - Skoda Rapid 2020 skici dalsi 01Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 2 - Skoda Rapid 2020 skici dalsi 02
Nová Škoda Rapid pro vybrané trhy se ukázala na nových ilustracích...

Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 3 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 01Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 4 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 02Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 5 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 03Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 6 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 04Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 7 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 05Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 8 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 06Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 9 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 07Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 10 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 08Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 11 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 09Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 12 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 10Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 13 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 11Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 14 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 12Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 15 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 13Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 16 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 14Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 17 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 15Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 18 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 16Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 19 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 17Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 20 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 18Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 21 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 19Škoda odhalila nový Rapid ze všech stran, už jsme ho ale mohli vidět i lépe - 22 - Skoda Rapid 2020 nova spy bez maskovani 20
...materiály z dokumentů registrujících její design pro čínský trh ale ukázaly mnohem víc

Zdroje: Škoda Auto, Autohome China

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše