Suzuki do roku 2017 pošle na trh šest nových modelů, Celerio a Vitaru již známe

Japonská značka se zaměří nejen na praktičnost, ale rovněž na emoce. Ty má vzbuzovat hlavně nový Swift, a to zejména ve výkonné verzi Sport.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Suzuki do roku 2017 pošle na trh šest nových modelů, Celerio a Vitaru již známe

26.11.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Suzuki do roku 2017 pošle na trh šest nových modelů, Celerio a Vitaru již známe

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Japonská značka se zaměří nejen na praktičnost, ale rovněž na emoce. Ty má vzbuzovat hlavně nový Swift, a to zejména ve výkonné verzi Sport.

Na počátku tohoto týdne jsme se podívali na zoubek novému Suzuki s prozatímním názvem YRA. Ten by měl konkurovat vozům jako Škoda Fabia či Hyundai i20, přičemž přítomnost předprodukčního exempláře na Starém kontinentu naznačuje prodej i na evropských trzích. Dosud sice nebylo jasné, kdy k němu dojde, nové informace však cosi naznačují. Daný hatchback by totiž měl být součástí expanze šesti nových vozů, které na trh dorazí během příštích tří let.

Šéf britských prodejů a marketingu Dale Wyatt přitom naznačil, že polovina z nových modelů se zaměří na praktičnost, zatímco druhá by měla favorizovat emocionální stránku potenciálních řidičů. Zamířit mají do segmentů A, B a C, přičemž dva zástupce již dobře známe. Jedním je totiž městské supermini Celerio, druhým pak nová Vitara. Zatímco první bude útočit na rozum zákazníků, druhé se chce do vašich garáží dostat přes srdce.

Než se ovšem dostaneme k jejich kolegům, kteří budou zastávat zcela opačný přístup, je třeba zmínit příchod první novinky. Ta by se měla ukázat již příští rok v březnu na autosalonu v Ženevě, přičemž v nabídce značky zaujme místo vedle modelu Swift. Podle všech indicií by se jím měl stát právě projekt YRA, neboť Suzuki má u takového vozu klást důraz na prostor pro zadní cestující a náklad. Obojí přitom zmiňovaný hatchback splňuje.

Wyatt navíc kromě již známých informací dodal, že tato novinka by navzdory větším rozměrům měla vážit o 90 kilogramů méně než Swift, konkrétně však tuto dietu nikterak neupřesnil. Víme ovšem tolik, že do prodeje by se projekt YRA, samozřejmě již pod novým názvem, měl dostat na počátku roku 2016. Druhá polovina daného období pak bude patřit sourozenci zmiňovaného supermini Celerio.

Také s tímto modelem se ovšem seznámíme již příští rok, a to konkrétně na podzim na autosalonu ve Frankfurtu. Očekávat přitom máme vůz, který bude klást důraz na emoce a zábavu. Wyatt přitom naznačuje, že Suzuki hodlá stvořit zcela nový segment, neboť dosud žádné podobné auto v dané kategorii neexistuje. Detaily jsou však opětovně tajemstvím.

Přesunout se můžeme do roku 2017, kdy má na trh dorazit nová generace Suzuki Swift. Ta by měla rovněž klást důraz na pobavení řidiče, přičemž součástí nabídky bude i mnohem dynamičtější verze Sport. Ta by dokonce měla pod kapotu dostat přeplňovaný 1,6litrový motor, což naznačuje příchod opravdu nemalého stáda koní.

Poslední novinka pak zůstává záhadou, s největší pravděpodobností ale půjde o nové Jimny. Malé SUV by přitom mělo opustit mechanický pohon všech kol a místo toho přesedlá na elektronicky řízený systém 4x4. Nízká hmotnost a kompaktní rozměry ovšem novince zůstanou.


Suzuki do roku 2017 pošle na trh šest nových modelů, Celerio a Vitaru již známe - 1 - 2015 suzuki vitara ofic 01Suzuki do roku 2017 pošle na trh šest nových modelů, Celerio a Vitaru již známe - 2 - 2015 suzuki vitara ofic 02Suzuki do roku 2017 pošle na trh šest nových modelů, Celerio a Vitaru již známe - 3 - 2015 suzuki vitara ofic 03Suzuki do roku 2017 pošle na trh šest nových modelů, Celerio a Vitaru již známe - 4 - 2015 suzuki vitara ofic 04Suzuki do roku 2017 pošle na trh šest nových modelů, Celerio a Vitaru již známe - 5 - 2015 suzuki vitara ofic 05Suzuki do roku 2017 pošle na trh šest nových modelů, Celerio a Vitaru již známe - 6 - 2015 suzuki vitara ofic 06
Zatímco takové Suzuki Vitara již známe...

Suzuki do roku 2017 pošle na trh šest nových modelů, Celerio a Vitaru již známe - 7 - Suzuki YRA prvni foto 01Suzuki do roku 2017 pošle na trh šest nových modelů, Celerio a Vitaru již známe - 8 - Suzuki YRA prvni foto 02Suzuki do roku 2017 pošle na trh šest nových modelů, Celerio a Vitaru již známe - 9 - Suzuki YRA prvni foto 03
...první skutečnou novinkou Suzuki bude nový hatchback s prozatímním označením YRA. Odhalen by měl být v březnu v Ženevě

Zdroj: Auto Express

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.