Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Suzuki Splash 2012: facelift japonské Agily nafocen bez kamufláže
26.3.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Jak odhalují tyto fotografie, japonské Suzuki má nachystaný facelift modelu Splash. Novinky by se přitom neměly odehrát jen v rovině designu.
Malý pětidveřový hatchback a miniaturní van v jednom vznikl jako společný projekt německé dcery koncernu General Motors a automobilky Suzuki. Pod jménem Opel Agila se v České republice už neprodává, i když třeba v Německu ano, ale japonská značka svou verzi označenou Splash pořád nabízí i u nás. Na trhu je ovšem od roku 2008 a podle obligátního životního cyklu má tedy nejvyšší čas na částečnou modernizaci.
Nyní už víme, že Suzuki zákazníky nezklame a facelift modelu Splash brzy skutečně představí. Kdy přesně se tak stane, dosud nikdo z nás netuší, ale pokud se „nové“ Suzuki někde producíruje takto bez maskování, asi to dlouho nepotrvá. Je to poněkud špatně vidět, ale vůz na obrázku má řízení vpravo. Má se jednat o špionážní fotky pořízené v Indii, a pokud tomu tak opravdu je, nemáme před sebou přímo Splash, ale lokální verzi Maruti Suzuki Ritz.
Jak je vidět, designéři se o palcové titulky v motoristických médiích asi nepostarají. Ke změnám v přední části se přistupovalo jen velmi opatrně - maska chladiče byla zvýrazněna tak, aby více připomínala sedan Kizashi, ačkoli teď je ještě nápadněji podobná mřížce „singleframe“ od Audi. Jinak vypadá také přední nárazník, přičemž došlo k úpravě tvaru černých plastových segmentů určených k uložení mlhovek. Hlavní světla se zdají být identická, ale lepší bude počkat si na zveřejnění oficiální sady fotografií evropského provedení.
Mezi motorizacemi se má v roli základního motoru opět objevit řadový litrový tříválec o výkonu 68 koní a povedená dvanáctistovka s 94 koňskými silami a kombinovaná s pětistupňovým manuálem nebo čtyřstupňovým automatem. Mluví se rovněž o návratu dieselové třináctistovky DDiS s výkonem 75 koní a původem MultiJet od Fiatu, otázkou je ovšem, jakou bude mít cenovku.
Na to i další podrobnosti ohledně uvedení na trh se zatím čeká, ale odhaduje se, že představení by mohlo proběhnout na podzimním pařížském autosalonu.


Suzuki se patrně líbí jednodílná maska chladiče Audi, poslední Suzuki ji mají taky
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
včera
Majitel vzácného extrémního Lamborghini, které se nikdy nemělo dostat na silnice, popsal, jak se s ním jezdí po silnicích
26.1.2026
Dosud tajná soukromá sbírka nejlepších Bugatti se poprvé ukázala světu, hodnota aut jde do miliard
25.1.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
K maní je zapomenutá dělová koule silnic z Francie. Nenápadná střela svého času stíhala i M5, teď je na prodej jediná
před 7 hodinami
Kvůli tomuhle vás Volkswagen musí dostat do svých elektrických modelů do dvou let, i kdyby na chleba nebylo
před 8 hodinami
Ferrari přiznalo, že jeho zákazníci své hybridy téměř nikdy nedobíjí, hybridní režim nepoužívají. To mělo velký smysl je začít nabízet, že?
před 10 hodinami
Hned dva modely Tesly končí bez jakékoli náhrady, firmě zůstane v ruce vlastně jen jeden dekádu starý vůz ve dvou verzích
před 11 hodinami
U Mansory se asi lekli toho, že pro jednou udělali něco normálního, a tak si hned spravili chuť novým „humáčem”
dnes
Živá témata na fóru
- Řidiči, co to mají v ruce... 01.29. 22:04 - řidičBOB
- Opel obecně 01.29. 21:27 - Snowman000
- Lampárna (stěžovatelna) 01.29. 20:46 - řidičBOB
- Elektromobily a vse kolem nich 01.29. 20:13 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 01.29. 19:15 - Spectral
- Rychlodotazy 01.29. 18:55 - pavproch
- VZKAZY 01.29. 17:01 - pavproch
- BMW Divize 01.29. 16:49 - pavproch
