I Ferrari se zapojilo do boje s COVID-19, jeho výrobky budou lidé chtít víc než jiné

Pandemie nového koronaviru mění svět a stranou nestojí ani Ferrari. Také to vvyrábí ochranné pomůcky, přidává na ně ale vlastní logo. Tím je učinila více žádoucími než jiné.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

I Ferrari se zapojilo do boje s COVID-19, jeho výrobky budou lidé chtít víc než jiné

17.4.2020 | Petr Prokopec

I Ferrari se zapojilo do boje s COVID-19, jeho výrobky budou lidé chtít víc než jiné

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pandemie nového koronaviru mění svět a stranou nestojí ani Ferrari. Také to vvyrábí ochranné pomůcky, přidává na ně ale vlastní logo. Tím je učinila více žádoucími než jiné.

Prodeje nových aut se v současné době propadají nebezpečně blízko nule. Nejen proto, že zavřené jsou showroomy i továrny, ale také s ohledem na nejistotu, která zasáhla miliony lidí. Nikdo si tak není jist svou budoucností a rozhodně tak nehodlá vyhodit nemalé peníze za obnovu vozového parku, pokud není nezbytně nutná. Není totiž jasné, jak dlouho budou restrikce platné a kdy se ekonomika znovu rozjede. Ač výrobci soustavně zmiňují konkrétní termíny, spíše než na jejich dodržení dochází na další odklady. To ale v době koronavirové není až tak překvapivé.

Pro automobilky tedy nastaly krušné chvíle, jež se výrobci snaží zmírnit alespoň dočasnou změnou výrobního programu. Místo aut produkují respirátory, ventilátory či další lékařská zařízení, jež napomohou v boji s novou infekcí. Výjimkou není ani Ferrari, které odstartovalo výrobu speciálních ventilů pro obličejové masky. Ty původně vyráběl Decathlon pro potřeby potápěčů, nyní však dojde k jejich konverzi. Sloužit budou hlavně lékařskému personálu, ale i pacientům.

Ferrari ventily vyrábí metodou 3D tisku v hale, kde běžně vznikají prototypy budoucích modelů italské značky. Automobilka výrobky zasílá společnosti Solid Energy, jež má na starosti samotnou transformaci potápěčských masek na lékařské. Design nových komponentů z termoplastů pak má na svědomí firma Mares, zatímco Nuovamacut Gruppo TeamSystem se stará o logistiku. Tato společnost by v řádu dnů měla rozvést stovky přeměněných masek.

Dá se předpokládat, že o nové výrobky bude enormní zájem, a to nikoliv jen proto, že zdravotnický materiál chybí na všech frontách. Ferrari totiž vyrobené ventily ozdobilo svým logem, což logicky zvyšuje jejich přitažlivost. Vůbec bychom se tedy ani nedivili, kdyby se později přepracované masky objevily na serveru eBay za nemalé peníze. Koneckonců nejen každý automobilový nadšenec by se velmi rád pochlubil vzpínajícím se koníkem na obličeji.

K běžnému výrobnímu programu se Ferrari chystá vrátit 3. května. Tento termín koresponduje s již ohlášeným vládním rozmělňováním restrikcí. Zda ale na tento krok skutečně dojde, není jisté. Itálie je koronavirem zasažena nejvíce ze všech evropských zemí. I proto předseda představenstva značky John Elkann, šéf značky Louis Camilleri a další manažeři již odsouhlasili, že jejich platy půjdou po zbytek roku na charitu.


I Ferrari se zapojilo do boje s COVID-19, jeho výrobky budou lidé chtít víc než jiné - 1 - Ferrari ventily pro masky 2020 prvni foto 01I Ferrari se zapojilo do boje s COVID-19, jeho výrobky budou lidé chtít víc než jiné - 2 - Ferrari ventily pro masky 2020 prvni foto 02
Ferrari se zapojilo do boje s koronavirem, jeho produkty přitom díky světoznámému logu budou více žádané než kterékoliv jiné

Zdroj: Ferrari

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše