Tesla Model X blíže realitě. Bude mít baterie jako Model S, výkon až 700 koní

(+ video) Model X se ukázal na webu automobilky na novém obrázku. Známe i pár nových technických detailů, na silnicích má být ještě letos.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tesla Model X blíže realitě. Bude mít baterie jako Model S, výkon až 700 koní

13.1.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Tesla Model X blíže realitě. Bude mít baterie jako Model S, výkon až 700 koní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Model X se ukázal na webu automobilky na novém obrázku. Známe i pár nových technických detailů, na silnicích má být ještě letos.

Americká Tesla v relativní tichosti odhalila nové informace k připravovanému Modelu X, elektrickému SUV, které chce nabídnout křídlové zadní dveře a které mělo už více než rok být v prodeji. Nové zprávy nejsou příliš překvapivé a přicházejí s novým obrázkem a poté, co automobilka ukázala předprodukční verzi Modelu X na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas.

Model X bude stejně jako Model S k mání ve třech variantách, a to 60, 85 a P85. Nehledejte tu nic složitého, číslo označuje kapacitu akumulátorů v kilowatthodinách a písmeno P znamená Performance. Základní varianta se 60kWh bateriemi by měla nabídnout 380 koní podobně jako Model S, 85kWh verze by měla být stejně silná, ale nabízet delší dojezd. A varianta P85 by měla nabídnout 700 koní, stejně jako Tesla Model S P85D. Všechny verze Modelu X by měly mít pohon všech kol už v základu.

Tesla také opět zmínila dveře Falcon Wing, které "nabídnou velmi dobrý přístup na třetí řadu sedadel i v nejužších parkovacích místech. To může být pravda, ale v leckterých podzemních garážích kolikrát není mnoho místa nahoře a právě tam potřebují tyto dveře prostoru spoustu. Přesná výška vozu s otevřenými dveřmi zatím známa není.

Model X by podle předběžných zpráv měl s 60kWh akumulátory zvládnout 360 km na jedno nabití, u verze 85 se hovoří o 470 kilometrech. Pro P85 tento parametr zatím znám není a neví se ani doba dobíjení. Hodnoty dojezdu pocházejí od Tesly a je možné, že se vztahují ke klidné jízdě rychlostí 105 km/h po dálnici. Dá se očekávat, že oficiální čísla od EPA budou i o desítky kilometrů nižší.

Podle dostupných informací můžeme čekat základní cenu okolo 90 tisíc dolarů (přes 2,1 milionu korun) před všemožnými dotacemi; Model X tedy bude stát cenově výš než Model S. Stran příchodu na trh se i podle čerstvých zpráv stále hovoří o konci letošního roku pro první objednané kusy a ti, kteří by si Model X objednali v tuto chvíli, by své auto dostali v prvním čtvrtletí roku 2016. Jsou to ale zatím jen proklamace z úst Elona Muska, jaká bude realita, si ještě počkáme.


Tesla Model X blíže realitě. Bude mít baterie jako Model S, výkon až 700 koní - 1 - tesla model x teaser 2015 01Tesla Model X blíže realitě. Bude mít baterie jako Model S, výkon až 700 koní - 2 - tesla model x teaser 2015 02
Takto se chystaná Tesla Model X ukázala na webu automobilky

Tesla Model X blíže realitě. Bude mít baterie jako Model S, výkon až 700 koní - 3 - tesla model x ces 2015 01Tesla Model X blíže realitě. Bude mít baterie jako Model S, výkon až 700 koní - 4 - tesla model x ces 2015 02Tesla Model X blíže realitě. Bude mít baterie jako Model S, výkon až 700 koní - 5 - tesla model x ces 2015 03Tesla Model X blíže realitě. Bude mít baterie jako Model S, výkon až 700 koní - 6 - tesla model x ces 2015 04Tesla Model X blíže realitě. Bude mít baterie jako Model S, výkon až 700 koní - 7 - tesla model x ces 2015 05Tesla Model X blíže realitě. Bude mít baterie jako Model S, výkon až 700 koní - 8 - tesla model x ces 2015 06Tesla Model X blíže realitě. Bude mít baterie jako Model S, výkon až 700 koní - 9 - tesla model x ces 2015 07Tesla Model X blíže realitě. Bude mít baterie jako Model S, výkon až 700 koní - 10 - tesla model x ces 2015 08
Veletrh CES 2015 také hostil bílý předprodukční Model X

Zdroj: Tesla Motors přes Auto Evolution

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.