Volkswagen odhaluje nový Touareg, zatím jako hybridní koncept

Německá novinka dostala do vínku 381 hybridních koní, s nimiž chce a nebude jezdit za 3 litry v průměru. Uvnitř počítá s virtuálním kokpitem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Volkswagen odhaluje nový Touareg, zatím jako hybridní koncept

18.4.2016 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Volkswagen odhaluje nový Touareg, zatím jako hybridní koncept

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Německá novinka dostala do vínku 381 hybridních koní, s nimiž chce a nebude jezdit za 3 litry v průměru. Uvnitř počítá s virtuálním kokpitem.

Může se zdát, že druhá generace Volkswagenu Touareg není na trhu zase tak dlouho, jenže odhalena byla již před šesti léty. Její čas se tak pomalu naplňuje, a tak nemůže být překvapením, že bychom se v příštím roce měli dočkat zcela nového modelu. Koncepční verzi německého SUV ale nejspíše spatříme ještě letos, a to dokonce už za pár dnů. Automobilka totiž aktuálně poslala do světa první sadu obrázku a informací, jenž se vážou k novému konceptu pro pekingskou motor show.

Zatím sice není potvrzeno, že skutečně půjde o předzvěst příštího Touaregu, mnoho dalších variant ovšem v záloze není. Maximálně by totiž mohlo jít o velké sedmimístné SUV určené pouze čínské klientele, této možnosti ale velkou pravděpodobnost nedáváme. Na druhou stranu, největší trh světa je pro německou automobilku klíčový, pročež možné je nakonec všechno.

Spekulací ale již zanechme, nyní se již budeme věnovat pouze samotnému konceptu. Ten je zatím do značné míry utopen ve tmě, a tak z designu vidíme zejména siluetu, kapotu motoru s ventilačními otvory, plastové lemy spodní části karoserie nebo velké množství diod. Zatím sice není jisté, zda jde kupříkladu vzadu o diody organické, tuto možnost bychom ale vůbec nevylučovali.

Po stránce motorické jsme chytřejší. SUV dostane plug-in hybridní techniku, která má nabídnout kumulovaných 381 koní a 700 Nm točivého momentu. Dle normovaného cyklu NEDC se počítá s vyfabulovaným třílitrovým průměrem, v čistě elektrickém režimu pak novinka má zvládnout 50 km. V rámci jízdní dynamiky je přitom možné počítat se sprintem na stovku za 6 sekund a maximálkou 223 km/h.

Interiér Volkswagen prozatím neodhalil, nicméně dle automobilky bychom měli počítat s 12,3palcovým digitálním přístrojovým štítem. Překvapením asi nebude ani autonomní řízení či třeba kožené čalounění a metalické dekory, neboť vůz je popisován jako „jedno z nejpokrokovějších luxusních SUV světa“. Uvidíme tedy, čeho se nejpozději za týden dočkáme.


Volkswagen odhaluje nový Touareg, zatím jako hybridní koncept - 1 - VW SUV koncept pro Peking 2016 01Volkswagen odhaluje nový Touareg, zatím jako hybridní koncept - 2 - VW SUV koncept pro Peking 2016 02Volkswagen odhaluje nový Touareg, zatím jako hybridní koncept - 3 - VW SUV koncept pro Peking 2016 03Volkswagen odhaluje nový Touareg, zatím jako hybridní koncept - 4 - VW SUV koncept pro Peking 2016 04
Nové koncepční SUV Volkswagenu se nejspíše stane předzvěstí třetí generace Touaregu. Ta má debutovat v příštím roce

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky