Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně

Studio Italdesign Giugiaro připravilo pro Volkswagen dva koncepty malých vozů - jedno MPV a jedno skorokupé. Víme o nich vše podstatné.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně

1.3.2011 | Mirek Brokeš | 1 příspěvek

Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Studio Italdesign Giugiaro připravilo pro Volkswagen dva koncepty malých vozů - jedno MPV a jedno skorokupé. Víme o nich vše podstatné.

O připravovaných konceptech jsme se dozvěděli minulý týden, nyní máme v ruce oficiální obrázky a něco málo informací. V obou případech se jedná a malá auta s délkou pod 4 m sdílející stejnou architekturu, která mají nejen ukázat, jak by snad v budoucnu mohlo vypadat Polo a od něj odvozené modely, ale také další vozidla spíše určená pro městský provoz.

Větší z konceptů jménem Go! je prostorné MPV, které má shodný rozvor jako Passat, tedy 2700 mm. Jedná se o Blue E-motion model, tedy plně elektrické vozidlo. Baterie jsou v jeho případě rozděleny mezi přední a zadní část tak, aby bylo dosaženo rovnoměrného vyvážení. Teoretický dojezd by měl být okolo 240 km. Více jsme se nedozvěděli, ale lze předpokládat, že pohonná soustava bude řešena podobně jako v případě Volkswagenu Bulli.

Sportovněji vypadající Tex už nabízí poněkud zajímavější čísla. Jedná se o tzv. Twin Drive hybrid, jehož pohonný systém sestává z kombinace přeplňovaného benzínového čtyřválce o objemu 1,4 litru, elektrického motoru o výkonu 85 kW a sedmistupňové převodovky Direct Shift. Kombinovaně poskytují motory točivý moment až 400 Nm, celkový výkon zveřejněn nebyl (?). Zrychlení z 0 na 100 km/h za kousek přes 6 s a maximální rychlost 220 km/h, to už nezní úplně špatně.

Ani v jednom případě se přímo nepočítá s výrobou, ale existuje možnost, že na základě konceptů budou postaveny produkční verze. Pokud se tak stane, můžeme je očekávat okolo roku 2018, což je s ohledem na současný datum podobný termín jako „nikdy”. Z ženevského výstaviště vám každopádně přineseme jejich další fotografie.


Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 1 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Go predstaveni 01Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 2 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Go predstaveni 02Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 3 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Go predstaveni 03Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 4 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Go predstaveni 04Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 5 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Go predstaveni 05Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 6 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Go predstaveni 06Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 7 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Go predstaveni 07Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 8 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Go predstaveni 08Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 9 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Go predstaveni 09Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 10 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Go predstaveni 10
Volkswagen Go! od Italdesign Giugiaro

Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 11 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Tex predstaveni 1Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 12 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Tex predstaveni 2Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 13 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Tex predstaveni 3Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 14 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Tex predstaveni 4Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 15 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Tex predstaveni 5Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 16 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Tex predstaveni 6Volkswagen Tex a Go!: koncepty od Italdesignu oficiálně - 17 - Volkswagen Italdesign Giugiaro Tex predstaveni 7
Volkswagen Tex od Italdesign Giugiaro

Mirek Brokeš

Diskuze 1 příspěvek

Autobazar

zobrazit vše