Volvo představilo svůj nejnovější tahač, uvnitř skrývá malý luxusní hotel na kolech

Švédové říkají, že jen odpočatý řidič je bezpečný, a tak nemyslí jen na jeho komfort za volantem, ale i v momentech, kdy neřídí. Tahač FH XXL tak přidává na velikosti a komfortu hlavně v kabině.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Volvo představilo svůj nejnovější tahač, uvnitř skrývá malý luxusní hotel na kolech

20.5.2019 | Mirek Mazal

Volvo představilo svůj nejnovější tahač, uvnitř skrývá malý luxusní hotel na kolech

/

Švédové říkají, že jen odpočatý řidič je bezpečný, a tak nemyslí jen na jeho komfort za volantem, ale i v momentech, kdy neřídí. Tahač FH XXL tak přidává na velikosti a komfortu hlavně v kabině.

Volvo strhlo plachtu z nového tahače FH XXL, který se vyznačuje hlavně nadstandardním komfortem pro příjemnější uplynutí času, který řidič tráví mimo jinde než u volantu. Kabina Globetrotter ve verzi XXL je o 245 milimetrů delší než klasické provedení a větší rozměry se projevily právě především na pojetí spací části.

Obrovská je tu hlavně postel, která narostla o 13 centimetrů na délku a o 25 centimetrů do šířky a s nadhledem pojme i pořádné chlapy. Automobilka nabízí i novou matraci vyrobenou technologií S-Touch s integrovaným polštářem z polyetherové pěny. „Dobře odpočatý řidič je bezpečnější a šťastnější. Proto jsme chtěli nabídnout opravdu velkou postel, která je také mimořádně pohodlná,“ přiznal záměr Joacim Vernersson, šéf vývoje modelu.

Neobvykle pohodlné lóže pro celé chlapy vzniklo posunutím zadní stěny tahače. Švédové tímto způsobem zvýšili objem kabiny o celých 600 litrů a využili jej hlavně ve spací části. Současně s ložnicí se zvětšily i odkládací prostory, aby s sebou člověk mohl vozit více věcí, o které nebude dokola zakopávat. Technici Volva zároveň přepracovali ergonomii za účelem pohodlnějšího používání interiéru k přechodnému bydlení na cestách. „Mnoho řidičů nákladních vozů Volvo je na cestách několik týdnů. Kabina XXL je pro ně navržena tak, aby poskytovala flexibilitu a komfort na světové úrovni,“ dodal Joacim.

Protažení příbytku směrem k návěsu doprovázely bezpečnostní testy. „Chtěli jsme mnohem větší kabinu, která má také schopnost vydržet nárazové zkoušky společnosti Volvo Trucks bez přílišného navýšení celkové hmotnosti,“ řekl Lars Franck jako kolega Vernerssona. Zpočátku byly velkoprostorové varianty určeny pouze pro australský trh, ale později se dočkali i dopravci v Norsku a Anglii. Dnes už globální prodeje luxusního Volva FH provedení budou zahájeny v průběhu roku, na ceny si ještě musíme počkat.


Volvo představilo svůj nejnovější tahač, uvnitř skrývá malý luxusní hotel na kolech - 1 - Volvo FH XXL foto prvni 01Volvo představilo svůj nejnovější tahač, uvnitř skrývá malý luxusní hotel na kolech - 2 - Volvo FH XXL foto prvni 02Volvo představilo svůj nejnovější tahač, uvnitř skrývá malý luxusní hotel na kolech - 3 - Volvo FH XXL foto prvni 03Volvo představilo svůj nejnovější tahač, uvnitř skrývá malý luxusní hotel na kolech - 4 - Volvo FH XXL foto prvni 04Volvo představilo svůj nejnovější tahač, uvnitř skrývá malý luxusní hotel na kolech - 5 - Volvo FH XXL foto prvni 05Volvo představilo svůj nejnovější tahač, uvnitř skrývá malý luxusní hotel na kolech - 6 - Volvo FH XXL foto prvni 06Volvo představilo svůj nejnovější tahač, uvnitř skrývá malý luxusní hotel na kolech - 7 - Volvo FH XXL foto prvni 07Volvo představilo svůj nejnovější tahač, uvnitř skrývá malý luxusní hotel na kolech - 8 - Volvo FH XXL foto prvni 08Volvo představilo svůj nejnovější tahač, uvnitř skrývá malý luxusní hotel na kolech - 9 - Volvo FH XXL foto prvni 09
Nové Volvo FH XXL skrývá malý hotel na kolech. S větší ložnicí a větším množstvím komfortu přibylo i odkládacích míst pro osobní věci

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše