Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy

Na autě se vám tím nejdůležitějším může zdát kde co, nakonec je to ale interiér, co z něj vnímáte nejintenzivněji. Který vůz nabízí v tomto směru nejvíce?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy

19.4.2019 | Petr Prokopec

Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na autě se vám tím nejdůležitějším může zdát kde co, nakonec je to ale interiér, co z něj vnímáte nejintenzivněji. Který vůz nabízí v tomto směru nejvíce?

Auta si lidé často vybírají především na základě vnějšího vzhledu, nicméně ve výsledku je to interiér, kde uživatelé tráví nejvíce času. Naše spokojenost se proto odvíjí dle kvality výroby i použitých materiálů, stejně jako pramení z architektury kabiny. Výrobci však ne vždy odhadnou vkus a potřeby zákazníka. Odborná pomoc při výběru je proto vždy vítána, do hry tak může vstoupit americké Wards Auto, které se v průběhu v průběhu února a března zaměřilo na hledání nejlepšího interiéru, který je pro letošek zcela nový nebo byl nějak výrazně přepracován.

Porota složená z osmi expertů zkoumala kabiny dvaatřiceti novinek, u kterých se podívala na estetiku, komfort, ergonomii, materiály, slícování či uživatelskou přívětivost multimediálních systémů. Ohled nebyl brán na cenu, což nakonec zapříčinilo značnou rozmanitost nejlepší desítky. Nejlevnější vůz vychází na 23 330 USD (cca 529 900 Kč), nejdražší pro změnu stojí desetkrát tolik. Podle expertů však v obou případech ve srovnání s minulostí došlo na působivý pokrok.

Ze zmínky o dolarech jste nejspíše již pochopili, že volba proběhla ve Spojených státech. To ale ve výsledku až tak nevadí, ve většině případů do finální desítky zamířily vozy, které jsou v prodeji také na evropských trzích a většina z nich dokonce z Evropy pochází. Wards Auto přitom oceňuje i tu skutečnost, že jakkoliv v současnosti dochází k růstu hlavně mezi SUV, ve výběru nechybí také kupátka, sedan, hatchback či dokonce kombík. Jak je tedy vidno, oslovit vás dnes dokáže i nadále jakýkoliv segment na trhu.

Bentley Continental GT

Začínáme u nejdražšího vozu, s jehož kabinou se v britském Crewe piplá tisíc lidí po dlouhých sto hodin. Na čalounění padne deset krav, pouze jediné sedadlo pak může zdobit neuvěřitelných 310 675 stehů. Opomenout nesmíme na dekory z ušlechtilého dřeva, se kterými dorazily metalické či chromové aplikace. Oceněna pak byla i skutečnost, že Bentley zvládlo sladit tradiční a tedy v podstatě poněkud konzervativní architekturu s moderními digitálními prvky.


Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 1 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 01Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 2 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 02Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 3 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 03

BMW M850i

Od britského kupé se můžeme přesunout k německému, které je jediným dalším vozem ve výběru, za který zákazníci v Americe musí zaplatit šestimístnou sumu (samozřejmě v dolarech). Dostanou za to zajímavé detaily, jako jsou hliníkové dekory se specifickou texturou. Chváleno je rovněž hlasové ovládání, kterým je možné snadno ovládat třeba hlasitost audiosystému či zadávat pokyny navigaci, aniž byste si museli dávat velký pozor na výslovnost.

Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 4 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 04Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 5 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 05Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 6 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 06

Genesis G70

Přesunem ke Korejcům se dostáváme na mnohem nižší finanční úroveň, na první pohled to ale rozhodně nepoznáte. Pozornost věnovaná jednotlivým detailům je pomalu až zarážející, samotná kabina je navržena velmi intuitivně. Wards Auto zároveň vyzdvihuje i zadní sedadla, jež mají skvělé vybrání a zároveň jsou vyhřívaná. Po sklopení pak tvoří takřka rovnou podlahu, což zvyšuje praktičnost zavazadlového prostoru.

Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 7 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 07Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 8 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 08Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 9 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 09

Hyundai Santa Fe

Společnost Hyundai Motor Company je u Wards Auto pomalu jako doma, za posledních osm let získala hned sedm ocenění za kvalitu svých interiérů. Santa Fe se navíc dočkalo již podruhé, poprvé bylo vyzdviženo mezi nejlepší desítku v roce 2013. Letos experti chválí stejně jako v případě Genesis G70 zadní sedadla osazená vyhříváním, dále zmiňují neobvyklé prvky jako bezdrátové dobíjení mobilů nebo unikátní mřížky reproduktorů ve dveřních panelech.

Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 10 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 10Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 11 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 11Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 12 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 12

Jeep Gladiator

Pick-up se do nabídky Jeepu vrací po dlouhých sedmadvaceti letech. To ovšem není ten pravý důvod, proč se Gladiator zařadil mezi nejlepší desítku. Naopak za tím stojí jeho versatilita, z vozu je totiž možné snadno udělat kabriolet nejen bez střechy, ale i bez dveří a oken. Z toho důvodu je ve voze řada uzamykatelných schránek. Samotná sedadla lze uzamknout na místě, aby lépe chránila naložené věci, pro venkovní zábavu pak můžete vyjmout bezdrátové reproduktory.

Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 13 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 13Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 14 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 14Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 15 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 15

Lincoln Nautilus

Z evropského úhlu pohledu možná americká ponorka kapitána Nema může působit zmatečně, přeci jen na dnešní dobu je osazena nemalým množstvím tlačítek. Jejich zpracování a ergonomie jsou však již chvályhodné. Společnost jim dělá kožené čalounění či strop potažený Alcantarou, zákazníci přitom zejména u sedadel mohou sáhnout po neobvyklých grafických motivech. Vše pak uzavírá logo Lincolnu, jenž bylo vyvedeno i na koberečku zavazadelníku.

Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 16 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 16Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 17 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 17Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 18 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 18

Mercedes-Benz A220

Není překvapivé, že se nejnovější Áčko dostalo do nejlepší desítky, malý hatchback dokáže navodit atmosféru mnohem dražších vozů. Stojí za tím hlavně instalace nového inteligentního multimediálního systému MBUX, se kterým mohou dorazit hned dva propojené 12,3palcové displeje. V rámci podsvícení lze volit ze 64 odstínů, přičemž zákazníci si dokonce mohou vybrat i odlišnou barvu pro každou oblast. Vnitřek tak může hrát na elegantní i diskotékovou notu.

Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 19 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 19Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 20 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 20Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 21 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 21

Nissan Kicks

Malé japonské SUV není jen nejlevnějším vozem ve vybrané desítce, ale mezi všemi letošními kandidáty. Jeho cena dokonce klesá dokonce i pod americký průměr. Je proto opravdu působivé, že Kicks experty u Wards Auto zaujal. Ti přitom chválí hlavně ergonomii, stejně jako originální designové doplňky, díky kterým kabina působí jako mnohem dražší. Dodávají však, že je třeba hlavně sladit prošívání s oranžovým podsvícením přístrojů.

Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 22 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 22Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 23 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 23Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 24 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 24

Toyota RAV4

RAV4 je dlouhodobě nejprodávanějším vozem ve svém segmentu. Kabina Toyoty působí nadmíru robustně, zároveň je také velmi dobře vybavena. Nejnovější generace může nabídnout až pět portů na USB, modré ambientní podsvícení nebo prémiový audio systém s navigací. Velké pochvaly se pak dočkala středová konzole, jež dokáže pobrat kelímek na nápoj v jakékoliv velikosti, což je pro Američany zjevně podstatné.

Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 25 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 25Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 26 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 26Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 27 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 27

Volvo V60

S příchodem druhé generace Volva XC90 najela švédská automobilka na nový designový jazyk, který se promítl také v kabinách. Ty jsou sice i nadále typicky skandinávsky jednoduché, ovšem na druhou stranu je z nich cítit nebývalý luxus. Značka se přitom snažila hlavně o to, aby kabina navozovala hřejivé pocity, proto dochází k míchání jemných povrchů s robustními materiály. Vše pak ještě může umocnit instalace dřeva s otevřenými póry.

Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 28 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 28Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 29 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 29Nejlepší interiéry aut pro rok 2019 podle Američanů. Většina je překvapivě z Evropy - 30 - Wards Auto nejlepsi interiery pro rok 2019 30

Zdroj: Wards Auto

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše