VW odhalil svůj největší a nejkomfortnější hotel na kolech. Najdete v něm úplně vše

Kuchyně, ložnice s manželskou postelí, sprcha, jakýsi dětský pokoj nebo klidně i Wi-Fi hotspot s internetem přijímaným přes satelit může skýtat tento VW. Je v něm opravdu vše, na co si vzpomenete.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW odhalil svůj největší a nejkomfortnější hotel na kolech. Najdete v něm úplně vše

8.8.2018 | Mirek Mazal

VW odhalil svůj největší a nejkomfortnější hotel na kolech. Najdete v něm úplně vše

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Kuchyně, ložnice s manželskou postelí, sprcha, jakýsi dětský pokoj nebo klidně i Wi-Fi hotspot s internetem přijímaným přes satelit může skýtat tento VW. Je v něm opravdu vše, na co si vzpomenete.

Jakýsi přerostlý Volkswagen California založený na platformě užitkového Crafteru se veřejně představí na akci jménem Caravan Salon v německého Düsseldorfu. Prohlédnout si jej ale můžeme už nyní jako vrcholný karavan koncernu VW - pod jménem Grand California v nabídce svou velikostí, komfortem i cenou bezpečně přeskočí současné verze Beach a Ocean.

Pojízdný hotel se inspiroval u klasických obytných Volkswagenů staršího data výroby. Ačkoliv je skoro šest metrů dlouhý a téměř tři metry vysoký, hlásí se k předkům z šedesátých let. Výsledek je mnohem vzdušnější a prostornější než standardní California založená na Trasnporteru T6. Šasí k výrobě verze Grand poskytl středně velký Crafter a zvedací střecha zajišťuje dost vysoký strop pro vzpřímeného dospělého člověka. V zadní části je místo pro manželskou postel, naproti nad kabinou je prostor pro děti nebo další náklad. Několik světlíků pouští dovnitř dostatek denního světla.

Pod spací částí je kuchyň o půdorysu 840 x 840 milimetrů s lednicí o objemu 70 litrů, mrazákem, sporákem, dřezem a úložnými prostory. Vedle vznikla koupelna o velikosti 800 x 840 milimetrů s toaletou a sprchovým koutem. K dispozici jsou otočné sedačky, dvoumístná lavice s Isofixem a velký jídelní stůl. Doplňkové osvětlení citlivé na pohyb usnadní noční kempování a elektrický schodek pomůže méně zdatným jedincům s nastupováním. Zvukový systém uvnitř bydlení disponuje technologií Bluetooth. Proti komárům je připravena dvoudílná moskytiéra. Přítomná venkovní sprcha čerpá vodu ze 110litrové nádoby.

Potenciální zákazník může při výběru zaškrtnout doplňky ve formě palandového lůžka, přídavné střešní klimatizace a dalších doplňků. Možnosti se budou dále rozšiřovat například o držáky kol, markýzu, kempingové vybavení nebo solární panely. Dokonce je možné požádat o instalaci satelitního internetového routeru s Wi-Fi hotspotem.

Volkswagen potvrdil, že Grand California bude k dispozici s možností volby celistvého laku nebo v kombinací dvou barev. Náročnější cestovatelé budou moci sáhnouti po pohonu všech kol 4Motion. První prototypy XXL dostaly pod kapotu dvoulitrový turbodiesel z Crafteru, ale zatím není stoprocentně rozhodnuto o nabízených agregátech. Více zbývajících informací bude zveřejněno na Caravan Salonu za pár týdnů. Ceny zatím neznáme, v závislosti na konfiguraci ale zcela jistě překročí 100 000 Eur (2,6 milionu Kč).


VW odhalil svůj největší a nejkomfortnější hotel na kolech. Najdete v něm úplně vše - 1 - Volkswagen Grand California 2019 foto prvni 01VW odhalil svůj největší a nejkomfortnější hotel na kolech. Najdete v něm úplně vše - 2 - Volkswagen Grand California 2019 foto prvni 02VW odhalil svůj největší a nejkomfortnější hotel na kolech. Najdete v něm úplně vše - 3 - Volkswagen Grand California 2019 foto prvni 03VW odhalil svůj největší a nejkomfortnější hotel na kolech. Najdete v něm úplně vše - 4 - Volkswagen Grand California 2019 foto prvni 04VW odhalil svůj největší a nejkomfortnější hotel na kolech. Najdete v něm úplně vše - 5 - Volkswagen Grand California 2019 foto prvni 05VW odhalil svůj největší a nejkomfortnější hotel na kolech. Najdete v něm úplně vše - 6 - Volkswagen Grand California 2019 foto prvni 06VW odhalil svůj největší a nejkomfortnější hotel na kolech. Najdete v něm úplně vše - 7 - Volkswagen Grand California 2019 foto prvni 07VW odhalil svůj největší a nejkomfortnější hotel na kolech. Najdete v něm úplně vše - 8 - Volkswagen Grand California 2019 foto prvni 08VW odhalil svůj největší a nejkomfortnější hotel na kolech. Najdete v něm úplně vše - 9 - Volkswagen Grand California 2019 foto prvni 09VW odhalil svůj největší a nejkomfortnější hotel na kolech. Najdete v něm úplně vše - 10 - Volkswagen Grand California 2019 foto prvni 10VW odhalil svůj největší a nejkomfortnější hotel na kolech. Najdete v něm úplně vše - 11 - Volkswagen Grand California 2019 foto prvni 11
Z Californie se stane plně obyvatelný automobil pro celou rodinu

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše