VW představil až krutou mobilní celu, pohodlí ani bezpečí v ní nečekejte

S žádným velkým komfortem nemohou počítat ti, kteří se dostanou do spárů policistů vybavených VW Prisoner Van. Je to mobilní cela s plochými lavicemi a žádnými pásy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW představil až krutou mobilní celu, pohodlí ani bezpečí v ní nečekejte

19.6.2019 | Petr Prokopec

VW představil až krutou mobilní celu, pohodlí ani bezpečí v ní nečekejte

/

S žádným velkým komfortem nemohou počítat ti, kteří se dostanou do spárů policistů vybavených VW Prisoner Van. Je to mobilní cela s plochými lavicemi a žádnými pásy.

V lidské povaze je zakotveno mnoho dobrého, stejně jako mnoho zlého. Z toho důvodu se již od nepaměti hřeší, a pokud nebudou všem implementovány čipy upravující chování, pak tomu tak bude až do skonání světa. Proto je tu policie, která se snaží ty špatné potírat. V posledních letech má stále větší podporu výrobců aut, kteří mnohé své vozy konvertují přímo pro ruku zákona. Výjimkou není ani Volkswagen, který momentálně vyrukoval s Transporterem upraveným pro převoz vězňů.

Pokud si odmyslíme grafické polepy či střešní světelnou rampu, pak vůz na první pohled vypadá zcela standardně. A nejinak je tomu vlastně v kabině řidiče, kde se nově kromě komunikační centrály a ovládání výstražných světel a sirén také příliš nezměnilo. Novinky se ukrývají až v zadní části, která byla kompletně přepracována. Rozdělena je na dvě sekce, z nichž jednu okupuje dvojice policistů hlídajících vězně. Jejich sedadla jsou proto otočena proti směru jízdy.

Prostorem pro kriminálníky je poté míněna zamřížovaná cela se zdvojeným zabezpečení klik, aby bylo jisté, že se z ní nikdo nedostane. Volkswagen tuto „kobku“ popisuje jako bezpečnou, z fotek to ale tak příliš nevypadá. Obě lavice pro provinilce jsou zcela ploché a bez jakéhokoliv vybrání, navíc chybí i bezpečnostní pásy. Ve výsledku tak stačí prudší zabrzdění a zadržený může přijít k úhoně.

Pokud vás v tuto chvíli napadla myšlenka, že zločinci si žádnou shovívavost nezaslouží, je třeba myslet na presumpci neviny a bezpočet případů, kdy ve spárech policie skončí i nevinní lidé. Každý si už proto zaslouží bezpečný převoz, ten ale v tomto voze nelze v pozici zadrženého očekávat.

Jsme tedy zvědavi, zda Volkswagen přijde s detaily, které bezpečnost oné cely rozvádějí, z dosavadních informací o ní nejsme dvakrát přesvědčeni. Prozatím tedy dodáme, že pod kapotou se nachází dvoulitrový turbodiesel naladěný na 150 koní. Konverzi má na starosti divize užitkových vozů značky v britském Essexu, jen na ostrovní království by se však Volkswagen zaměřit nechtěl. Místo toho doufá, že jeho novinka osloví policejní sbory z celé Evropy.


VW představil až krutou mobilní celu, pohodlí ani bezpečí v ní nečekejte - 1 - VW Transporter Prisoner Van 2019 prvni sada 01VW představil až krutou mobilní celu, pohodlí ani bezpečí v ní nečekejte - 2 - VW Transporter Prisoner Van 2019 prvni sada 02VW představil až krutou mobilní celu, pohodlí ani bezpečí v ní nečekejte - 3 - VW Transporter Prisoner Van 2019 prvni sada 03VW představil až krutou mobilní celu, pohodlí ani bezpečí v ní nečekejte - 4 - VW Transporter Prisoner Van 2019 prvni sada 04VW představil až krutou mobilní celu, pohodlí ani bezpečí v ní nečekejte - 5 - VW Transporter Prisoner Van 2019 prvni sada 05VW představil až krutou mobilní celu, pohodlí ani bezpečí v ní nečekejte - 6 - VW Transporter Prisoner Van 2019 prvni sada 06VW představil až krutou mobilní celu, pohodlí ani bezpečí v ní nečekejte - 7 - VW Transporter Prisoner Van 2019 prvni sada 07VW představil až krutou mobilní celu, pohodlí ani bezpečí v ní nečekejte - 8 - VW Transporter Prisoner Van 2019 prvni sada 08
VW Transporter upravený pro převoz zadržených či vězněných vzadu mnoho komfortu neslibuje, na bezpečný transport to též moc nevypadá

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše