VW Touareg 2014: první špionáž faceliftu naznačuje jen mírnou korekci vzhledu

(+ video) Německé SUV čeká jen lehká modernizace. Pod kapotou ale můžeme očekávat jak vyšší výkony, tak i přítomnost čtyřválcového motoru.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW Touareg 2014: první špionáž faceliftu naznačuje jen mírnou korekci vzhledu

11.7.2013 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

VW Touareg 2014: první špionáž faceliftu naznačuje jen mírnou korekci vzhledu

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Německé SUV čeká jen lehká modernizace. Pod kapotou ale můžeme očekávat jak vyšší výkony, tak i přítomnost čtyřválcového motoru.

Druhá generace Volkswagenu Touareg se na světlo světa dostala v roce 2010, společně s novým Porsche Cayenne. Zatímco ovšem v Zuffenhausenu mohou mít ze svého prozatím jediného SUV neskutečnou radost, kterou nedávno korunovala výroba půlmiliontého exempláře, ve Wolfsburgu takové nadšení nepanuje. Na rozdíl od generace první totiž prodeje nejsou tak výrazné, zvláště v klíčové Severní Americe, kde se za posledních čtyřiadvacet měsíců prodalo méně exemplářů než v roce 2003, kdy startovala první generace. Je tedy jasné, že u Volkswagenu již usilovně pracují na faceliftu, který by prodeje opětovně pomohl rozhýbat.

Je však otázkou, zda se tak skutečně stane. Po stránce designu lze totiž očekávat stávající stylizaci, jen s drobnými odlišnostmi na přední a zadní části vozu. Nové tak budou dozajista nárazníky a světlomety, tím ale zřejmě u Volkswagenu s venkovní modernizací skončí. K žádným větším akcím pak patrně nedojde ani v interiéru - očekávat můžeme opět jen pár rozdílů, z nichž ten největší bude představovat nový multimediální systém MIB nabízející až 8palcový displej.

Touto změnou optický facelift skončí, přítomnost doprovodných vozidel na obou přiložených špionážních videích ovšem naznačuje, že k výraznějším zásahům by mělo dojít v oblasti techniky. To jen potvrzují zvěsti, které počítají s vyšším výkonem než dosud-- třeba takový třílitrový turbodiesel by měl místo 245 koní produkovat hned 260koňové stádo.

Kromě posunu nahoru ale dojde také ke kroku zcela opačným směrem. Očekává se totiž, že by základní motor 3,0 V6 TDI o výkonu 204 koní (který se u nás neprodává) nahradil čtyřválec. Tím by samozřejmě klesla cena a Touareg by se opět mohl stát žádaným i v Americe, kde vadí mimo jiné jeho vyšší cena.

Uvidíme tedy někdy v příštím roce, s čím se koncern VW Group vytasí. V prodeji pak inovovaný Touareg můžeme očekávat někdy v průběhu roku, kdy dorazí buď jako modelový rok 2014, nebo rovnou 2015. Ceny by přitom s ohledem na downsizing mohly klesnout citelně pod milion korun.


VW Touareg 2014: první špionáž faceliftu naznačuje jen mírnou korekci vzhledu - 1 - VW Touareg 2015 spy videoscreen 01VW Touareg 2014: první špionáž faceliftu naznačuje jen mírnou korekci vzhledu - 2 - VW Touareg 2015 spy videoscreen 02VW Touareg 2014: první špionáž faceliftu naznačuje jen mírnou korekci vzhledu - 3 - VW Touareg 2015 spy videoscreen 03
Záběry z obou špionážních videí naznačují, že zvenčí se Volkswagen Touareg modelového roku 2015 podrobí jen menším změnám v přední a zadní části

Zdroje: WorldCarFans, Motor Authority

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.