Žádaný nový kombík, který může potrápit i Škodu Octavia, dostane ještě lepší motor

Oceňují jej odborníci a zákazníci ho svým zájmem ženou mezi nejžádanější vozy své třídy. Za takové situace by bylo jenom logické, kdyby nová generace Levorgu dostala i ostrou verzi. A přesně ta je podle Australanů hotovou věcí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Žádaný nový kombík, který může potrápit i Škodu Octavia, dostane ještě lepší motor

11.9.2021 | Petr Prokopec

Žádaný nový kombík, který může potrápit i Škodu Octavia, dostane ještě lepší motor

/

Foto: Subaru

Oceňují jej odborníci a zákazníci ho svým zájmem ženou mezi nejžádanější vozy své třídy. Za takové situace by bylo jenom logické, kdyby nová generace Levorgu dostala i ostrou verzi. A přesně ta je podle Australanů hotovou věcí.

Loňský rok byl pro Subaru v Evropě doslova pohromou. I kvůli koronaviru se prodalo na celém kontinentu pouze 19 244 aut, tedy o 40,42 procenta méně než předloni. Pro značku tak šlo o nejhorší výsledek za posledních třicet let, a tak by se snad ani nikdo nedivil, kdyby Evropu opustila. S něčím takovým nicméně Subaru nepočítá, byť si automobilka je jistě vědoma toho, že následující léta budou nadmíru těžká. Letos byl na starém kontinentu představen pouze nový Outback a žádná další premiéra se zatím nechystá.

Jakkoliv lze od novinky čekat nakopnutí zájmu o Subaru, celková nabídka značky bude méně květnatá než loni. Ke konci roku 2020 z ní vypadly modely BRZ i Levorg a byť pro oba vozy existují náhrady, u nás je po nich veta. Na BRZ můžeme zapomenout i výhledově, neboť Subaru má potíže s plněním stále přísnějších limitů emisí a spotřeby. Jak na tom bude Levorg, je otázkou, jeho přijetí je totiž zatím mimořádně vřelé. Je to japonské auto roku, ze kterého se rázem vyklubal obrovský prodejní hit a jako takový by mohl válet kdekoli. Pouze s 1,8litrovým benzinovým čtyřválcem bude ale těžké na starém kontinentu zabodovat.

Nebude to nicméně jediný motor pod kapotou. Podle informací kolegů z australského Car Expertu - což je zatím jediná druhá země, kde je Levorg k mání - se kombík dočká i dalšího motoru. Jde o novou 2,4litrovou přeplňovanou jednotku, která se dnes přestavila v novém WRX. V jeho případě agregát produkuje 275 koní a 350 Nm, tedy citelně více než zmiňovaná jedna-osma, která byla naladěna na 177 koní. A citelně více než (v lecčem jiném srovnatelné) Škody Octavia RS s maximálně 245 koňmi.

Jelikož první generace kombíku byla k mání i s dvoulitrem produkujícím 296 koní, není důvod si myslet, že by tyto zvěsti měly být liché. Spárován bude jistě s automatem CVT, manuál jako u WRX by ale mohl být k dispozici též. Vsadit lze pochopitelně na pohon všech kol, stejně jako na velmi solidní dynamiku. Ruku v ruce s ní však půjde i vyšší spotřeba a tedy emise, kvůli nimž by to tento japonský šinkansen měl v Evropě hodně složité. Doufat v jeho příchod ale můžeme vždy.


Žádaný nový kombík, který může potrápit i Škodu Octavia, dostane ještě lepší motor - 1 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prodeje nove 01Žádaný nový kombík, který může potrápit i Škodu Octavia, dostane ještě lepší motor - 2 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prodeje nove 02Žádaný nový kombík, který může potrápit i Škodu Octavia, dostane ještě lepší motor - 3 - Subaru Levorg STI Sport 2021 prodeje nove 03Žádaný nový kombík, který může potrápit i Škodu Octavia, dostane ještě lepší motor - 4 - Subaru Levorg 2020 prvni oficialni sada 06Žádaný nový kombík, který může potrápit i Škodu Octavia, dostane ještě lepší motor - 5 - Subaru Levorg 2020 prvni oficialni sada 09Žádaný nový kombík, který může potrápit i Škodu Octavia, dostane ještě lepší motor - 6 - Subaru Levorg 2020 prvni oficialni sada 10Žádaný nový kombík, který může potrápit i Škodu Octavia, dostane ještě lepší motor - 7 - Subaru Levorg 2020 prvni oficialni sada 12Žádaný nový kombík, který může potrápit i Škodu Octavia, dostane ještě lepší motor - 8 - Subaru Levorg 2020 prvni oficialni sada 13Žádaný nový kombík, který může potrápit i Škodu Octavia, dostane ještě lepší motor - 9 - Subaru Levorg 2020 prvni oficialni sada 26Žádaný nový kombík, který může potrápit i Škodu Octavia, dostane ještě lepší motor - 10 - Subaru Levorg 2020 prvni oficialni sada 27Žádaný nový kombík, který může potrápit i Škodu Octavia, dostane ještě lepší motor - 11 - Subaru Levorg 2020 prvni oficialni sada 30Žádaný nový kombík, který může potrápit i Škodu Octavia, dostane ještě lepší motor - 12 - Subaru Levorg 2020 prvni oficialni sada 32
Druhá generace Subaru Levorq je zatím obrovským prodejním hitem, a tak lze snadno věřit tomu, že dorazí i ve výkonné verzi s 2,4litrovým turbem. Podle Australanů to přesně tak bude. Foto: Subaru

Zdroj: Car Expert

Petr Prokopec

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.