Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho

(+ video) Na veletrhu Agritechnica představil český výrobce agresivně vyhlížející kus zemědělské techniky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho

11.11.2015 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Na veletrhu Agritechnica představil český výrobce agresivně vyhlížející kus zemědělské techniky.

Traktorům se na stránkách Autoforum.cz příliš nevěnujeme. To ovšem neznamená, že bychom tyto zemědělské stroje zcela opomíjeli, občas nám totiž dovedou roztáhnout koutky úst. Třeba ve chvílích, kdy se snaží driftovat či vjet na Nürburgring. Dnes se ovšem žádné takové úsměvné historce věnovat nebudeme, místo toho tu máme oficiální představení se vším všudy. Zetor totiž na veletrhu Agritechnica v Hannoveru představil nový koncept, pod kterým je podepsán Pininfarina. A to není věc, která by se v případě českého výrobku stávala každý den.

Slavná karosárna, která nejspíše zakrátko skončí v rukou Indů, dodala traktoru opravdu agresivní vzhled, který by měl představovat nový designový směr Zetoru. Podle tiskové zprávy jde o „dokonalou kombinaci síly, dynamiky a emocí, která zároveň zachovává užitečnost a praktičnost pracovního stroje“. Postupný náklon směrem dopředu s náklonem kapoty pak mají zdůrazňovat „smyslnost a ladnost pohybu“. Kromě toho si máme všímat odkazů na svět sportovních vozů, třeba ve formě bočních průduchů větrání.

Novému Zetoru je také vlastní hra s barvami, která podporuje rozlišení jednotlivých oblastí. Zatímco tak tmavší odstín je určen technickým částem, zbytek je červený. Tím nám ale tisková zpráva končí, o pohonném ústrojí se Zetor nerozepsal. Stejně tak není jasné, kdy a zda vůbec se koncept objeví v sériové výrobě nebo jestli pouze ovlivní budoucí produktovou řadu. Minimálně v prvním ohledu ale mohou do celé věci vnést jasno další premiéry na stánku Zetoru.

Na veletrhu Agritechnica se totiž tradiční česká značka pochlubila také prototypem tříválcového traktoru, který se stane základem páté modelové řady. Počítat je možné s výkonem 49 koní, přičemž okouzlit by tento model měl především malé farmáře. Pro ty větší je pak v plánu rozšíření nabídky Zetoru Major o dvě novinky, které ale již počítají se čtyřválcem o výkonu 75 koně. K dispozici přitom budou s několika variantami převodovek.

Pokud je přitom i taková nabídka pro vás málo, pak můžete sáhnout po traktorech osazených motory s šestnáctiventilovou technikou, které produkují minimálně 97 a maximálně dokonce 147 koní. Počítat je přitom možné v jejich případě se splněním emisních norem Stage IIIB nebo zařízením pro vyhřívání motorového prostoru pro nastartování v nízkých teplotách (ve standardu do -18 stupňů Celsia).


Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 1 - Zetor by Pininfarina 01Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 2 - Zetor by Pininfarina 02Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 3 - Zetor by Pininfarina 03Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 4 - Zetor by Pininfarina 04Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 5 - Zetor by Pininfarina 05Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 6 - Zetor by Pininfarina 06Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 7 - Zetor by Pininfarina 07Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 8 - Zetor by Pininfarina 08Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 9 - Zetor by Pininfarina 09Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 10 - Zetor by Pininfarina 10Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 11 - Zetor by Pininfarina 11Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 12 - Zetor by Pininfarina 12Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 13 - Zetor by Pininfarina 13Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 14 - Zetor by Pininfarina 14Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 15 - Zetor by Pininfarina 15Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 16 - Zetor by Pininfarina 16Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 17 - Zetor by Pininfarina 17Zetor by Pininfarina je prý sporťák mezi traktory, vypadá podle toho - 18 - Zetor by Pininfarina 18
Nový koncept Zetor by Pininfarina má svým agresivním vzhledem odkazovat na svět sportovních aut

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše