Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou

Pokud toužíte po maximálním bezpečí a komfortu při pohybu kudykoli, stěží mezi auty se silniční homologací najdete lepší stroj, než je tento. Pasažéry brání neprůstřelnou karoserií, současně jim nabízí nejvyšší možný komfort.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Přehledy

Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou

19.11.2019 | Mirek Mazal

Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud toužíte po maximálním bezpečí a komfortu při pohybu kudykoli, stěží mezi auty se silniční homologací najdete lepší stroj, než je tento. Pasažéry brání neprůstřelnou karoserií, současně jim nabízí nejvyšší možný komfort.

ANO

Firma Inkas Armored z Kanady je specialistou na výrobu obrněných automobilů do hodně velké nepohody. Jejím posledním produktem je nová verze pojízdné pevnosti Sentry Civilian. Futuristický off-road založený na svalnatém Fordu F-550 byl osazen novými komponenty odpružení, přibyly výkonné brzdy a řada dalších zesílených součástí obecně odolné techniky.

Každý panel podivně tvarované karoserie byl navržen s primárním ohledem na bezpečnost posádky. Těžkotonážní vozidlo nabízí úroveň ochrany CEN 1063 BR6, kterou mu zajišťuje instalace vícevrstvého prosklení odolného proti kulkám i ručním granátům. Podvozek a další kritické body pohonného systému jsou rovněž chráněny tak, aby vůz dokázal odjet z místa napadení. Pneumatiky mají zesílenou konstrukci a v nouzi zvládají jízdu bez vzduchu. Hbité zmizení před nepřátelskou palbou usnadňuje 6,7litrový turbodiesel s osmi válci dodávající 246 kW (335 koní) výkonu a 1 017 Nm točivého momentu všem kolům prostřednictvím desetistupňové automatické převodovky.

Prémiový interiér je přinejmenším stejně působivý jako exteriér, cestující si mohou užívat řady luxusních prvků. Čtyři masážní kožená křesla obklopená dřevěným dekorem jsou namířena čelně na velkoplošnou obrazovku propojenou s multimediálním systémem zábavy pod kontrolou hlasových asistentů Googlu, Applu i Amazonu. Dodatečné displeje po stranách řídí další funkce, lze na nich zobrazit výstup venkovních kamer doplněných nočním viděním. Při útoku bojovým plynem přijde vhod chemická čistička nasávaného vzduchu.

Po odhalení základní ceny 350 tisíc dolarů (8,1 milionu Kč) ředitel David Khazanski řekl, že: „V Inkasu rádi inovujeme, rádi vytváříme něco, co zaplní mezery a uspokojí potřeby - ať už se jedná o civilní vozidlo nebo obrněný transportér. Jsme přesvědčeni, že aktualizovaný design a nové prvky interiéru nezklame civilní trh,“ říká k Sentry Civilian 2020. Nevíme, jak moc velký onen „civilní trh” pro takový stroj je, na každý pád se jedná o neobvyklou nabídku.


Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 1 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 01Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 2 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 02Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 3 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 03Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 4 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 04Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 5 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 05Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 6 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 06Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 7 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 07Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 8 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 08Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 9 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 09Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 10 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 10Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 11 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 11Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 12 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 12Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 13 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 13Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 14 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 14Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 15 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 15Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 16 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 16Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 17 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 17Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 18 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 18Výrobce obrněných speciálů ukázal auto, s nímž v luxusu projedete i válečnou zónou - 19 - Inkas Sentry Civilian 2020 foto prvni 19
Inkas Sentry Civilian slouží k pohodlnému převozu ohrožených osob opravdu nehostinným prostředím

Zdroj: Inkas Armored

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše