Novou Octavii RS jsme vzali i na Nordschleife, plný test už brzy

(video) Že škodovka testuje auta na Nürburgringu jen na oko? A co když ne? Zkusili jsme nové RS na Severní smyčce sami a známe odpověď.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Jízdní dojmy a další testy

Novou Octavii RS jsme vzali i na Nordschleife, plný test už brzy

7.8.2013 | Pavel Janda | 48 příspěvků

Novou Octavii RS jsme vzali i na Nordschleife, plný test už brzy

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(video) Že škodovka testuje auta na Nürburgringu jen na oko? A co když ne? Zkusili jsme nové RS na Severní smyčce sami a známe odpověď.

Tip: Přečtěte si už kompletní podrobný test nové Octavie RS s téměř 200 fotkami a trojicí videí.

Omlouvám se všem, kteří doufali, že už si touto dobou budou moci na našich stránkách přečíst kompletní test nové Octavie RS. I my jsme to tak původně zamýšleli a neměli jsme v úmyslu napínat vás plejádou upoutávek. Jenže reakce některých z vás na naše předchozí zmínky o tomto autě nás donutily původní plány poněkud změnit.

Překvapilo mě, kolik lidí, kteří třetí generaci Octavie RS pravděpodobně ani neviděli na vlastní oči, natož aby se ji dotkli nebo ji mohli jakkoli smysluplně projet, má předem jasno v tom, jaká je. Že přece nemůže být tak rychlá nebo tak dobrá, vždyť je to škodovka, laciná, nudná...

Takovému, ničím nepodloženému poddávání se vlastním předsudkům sice nerozumím, nicméně naším úkolem není čtenáře, ať už uvažují jakkoli, zavrhovat, ale pokusit se jim vykreslit realitu co možné nejpřesvědčivějším způsobem. Nechtěli jsme proto založit náš test jen na hrátkách s akcelerací, rychlými dálnicemi, technickými okreskami nebo horskými silnicemi a rovnou jsme přidali i reflexi našich zkušeností z podrobení vozu té nejtvrdší možné výzvě pro jakýkoli automobil se sportovními ambicemi - zkoušce Zeleným peklem.

Nemyslím si přitom, že by Octavie RS byla zrovna autem stvořeným pro víkendy strávené na Severní smyčce Nürburgringu, ale když už jsme v tom testování byli, rozhodli jsme se ji svléknout až do naha. Konec konců, automobilka se tváří, že auto na tomto místě testovala, a tak se nám zdálo být docela dobrým nápadem ověřit, jestli na tohle místo vyrazila promenádovat se před objektivy špionážních fotografů a kameramanů, nebo skutečně doladit nejpotentnější silniční auto své historie.

Jak to dopadlo? I tohle se dočtete v našem podrobném testu, který teď už skutečně jen dokončujeme s kapsami zcela vyprázdněnými od argumentů všeho druhu. Zatím se můžete podívat na momentky z našich jízd po Nordschleife, která jako obvykle dovolovala prožít si celou plejádu ročních období na pár desítkách kilometrů své délky. V rámci samotného testu vám nabídneme kompletní kolo z částečně mokré trati, na kterém vůbec poprvé zkombinujeme v jednom obrazu kompletní záznamy z interiéru i pohledu před vůz. Sami si tak budete moci udělat obrázek o tom, jak se česká novinka chová na zřejmě nejnáročnějším okruhu na celém světě.

Déle než jeden den už čekat nebudete, už vás nebudeme zdržovat žádnými dalšími upoutávkami. Věřím, že si náš test nenecháte ujít a přečtete si, co všechno, ale opravdu všechno nové RS svede a co ne.

Pavel Janda

Diskuze 48 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše