Chevrolet ZZ6: V8 žijí dál, novinka Chevy má karburátor a 410 koní

Downsizing nedownsizing, motory V8 ještě žijí. Small Block 350 je tu hlavně pro ty, co si staví vlastní vůz, prodávat se bude samostatně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Technika

Chevrolet ZZ6: V8 žijí dál, novinka Chevy má karburátor a 410 koní

5.10.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Chevrolet ZZ6: V8 žijí dál, novinka Chevy má karburátor a 410 koní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Downsizing nedownsizing, motory V8 ještě žijí. Small Block 350 je tu hlavně pro ty, co si staví vlastní vůz, prodávat se bude samostatně.

Dobrá zpráva pro příznivce osmiválců a petrolheady všeho druhu obecně: Chevrolet představil novou generaci V8 Small Blocku. Nazval ji ZZ6 a dal jí objem 350 kubických palců, nostalgické to číslo pro všechny fanoušky Chevy. Naší řečí to je 5,7 litru. Je to „moderní inkarnace Chevy Small Blocku 350,” jak říká automobilka.

Hlavy válců mají technologii „Fast Burn” pro lepší spalování a pružiny ventilů jsou ve tvaru včelího úlu, podobné jako mají motory řady LS - těmi je totiž ZZ6 zčásti inspirován. Právě tyhle pružiny údajně znamenají lepší spolehlivost při běhu ve vysokých otáčkách a také znamenají možnost použití menších sedel pružin, což znamená nižší pohyblivou váhu ventilového ústrojí.

Dohromady dávají nejen tyto novinky motoru ZZ6 výkon 410 koní a 549 Nm, tedy více, než měl jakýkoliv Small Block 350 namontovaný ve voze značky Chevrolet. Ovšem, ZZ6 nebude primárně určen pro auta této značky; je to motor prodávaný samostatně, tzv. „crate engine”, a pokud ho chcete v Chevroletu, musíte si ho tam sami nainstalovat. Cílovými zákazníky jsou lidé stavějící či upravující vlastní auto.

Existují dvě verze, Base a Turn Key. Base, tedy základní varianta, znamená motor, sání, rozdělovač, vodní pumpu a pár dalších nezbytností, ale nemá alternátor či další příslušenství. Turn Key, tedy „Otočit klíčkem”, má všechno potřebné, tedy včetně karburátoru - ano, tenhle motor je plněn karburátorem - vzduchového filtru, alternátoru, kompresoru klimatizace a všeho ostatního. Můžete ho namontovat do auta, jak je, otočit klíčkem a nastartovat.

Chevrolet tenhle motor představí na lasvegaské SEMA Show v listopadu, kde se dozvíme další detaily a pravděpodobně také cenu. Kdy se dá očekávat start prodejů, zatím není jasné, ale u motoru vidíme rok 2015, ne 2016, takže možná stihnete dostavět svůj hotrod s tímhle motorem ještě pro sezónu roku 2016. Potenciál pro zvyšování výkonu tu prý je dost velký.


Chevrolet ZZ6: V8 žijí dál, novinka Chevy má karburátor a 410 koní - 1 - novy chevy 350 small block zz6 01Chevrolet ZZ6: V8 žijí dál, novinka Chevy má karburátor a 410 koní - 2 - novy chevy 350 small block zz6 02
Chevrolet ZZ6 nabídne 410 koní v základu, potenciál má velký

Zdroj: Autoblog

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše