Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák

Chrysler Grand Voyager je na trhu velkých MPV dlouhodobou stálicí, která si umí své uživatele hýčkat. Potvrdil to i náš test špičkové verze Limited s velkým dieselovým čtyřválcem 2,8 CRD pod kapotou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Testy aut

Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák

9.7.2010 | Jaroslav Vavera | 4 příspěvky

Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chrysler Grand Voyager je na trhu velkých MPV dlouhodobou stálicí, která si umí své uživatele hýčkat. Potvrdil to i náš test špičkové verze Limited s velkým dieselovým čtyřválcem 2,8 CRD pod kapotou.

Velkoprostorový model americké značky Chrysler je na starém kontinentu populární z několika důvodů. Za prvé je Voyager jedním z průkopníků v segmentu MPV (na trhu je již přes třicet let), za druhé stále patří k nejkomfortnějším a nejlépe vybaveným automobilům a za třetí se dodává nejen s poměrně žíznivým šestiválcem 3,8 l, ale také s osvědčeným vznětovým čtyřválcem 2,8 CRD.

My jsme měli tu čest strávit týden za volantem nejlépe vybavené verze Limited s líbivým černým metalickým lakem. A jaké byly naše dojmy? V průběhu testu, který probíhal jak na dlouhých cestách vedoucích převáženě po dálnici, tak na rozbitých komunikacích našeho hlavního města, jsme byli překvapeni zejména celkovým komfortem vozu. I po dlouhé cestě z něj totiž vystoupíte vy i celá posádka bez jediné známky únavy. Ve městě vás potěší komfortně laděný podvozek, který s přehledem absorbuje i větší nerovnosti. Při parkování a otáčení si však musíte zvyknout na více než pětimetrovou délku bezmála dva metry širokého vozu.

Hlavní devízou Grand Voyageru je však velkorysý vnitřní prostor pro sedm dospělých pasažérů a pořádnou porci zavazadel. Navíc se jednalo o nejlépe vybavenou verzi Limited, která hýčká posádku maximálním dostupným komfortem. Seznam výbavy je tak dlouhý, že vůbec nemá smysl ho uvádět. Opravdu nadšeni jsme byli zadní řadou sedadel sklopnou elektromotory do podlahy nebo otočnými sedadly druhé řady, které spolu s konferenčním stolkem vytvoří v zadní části vozu rodinou atmosféru i za jízdy. Počet schránek, držáků a nejrůznějších prohlubní v interiéru je opravdu velký a při konferenčním uspořádání zadní části vozu se budete cítit jako doma v obývacím pokoji. Z příplatkových prvků testovaného vozu jmenujme sdružený navigační modul obsahující i 30 GB pro uložení dat a tzv. „entertaiment paket“ (DVD přehrávač s výklopnými stropními obrazovkami pro druhou a třetí řadu sedadel.

Přední kola našeho vozu poháněl čtyřválcový turbodiesel 2,8 CRD o nejvyšším výkonu 160 koní, který dával zásluhou solidního výkou i v nižších otáčkách přes dvě tuny těžkému vozu relativně dobrou dynamiku, zvláště při rozvážné jízdě po dálnici. S turbodieselovým agregátem si rozuměla i šestistupňová samočinná převodovka, jejíž volič je umístěn netradičně vedle volantu. A spotřeba? Díky objemné palivové nádrži (77 litrů) jsme ujeli osm stovek kilometrů. To znamená nějakých 9,5 l/100 km, což je vzhledem k velikosti automobilu příznivá hodnota.

I když vzhledově se vám toto sedmimístné MPV sice zamlouvat nemusí, praktický interiér vás přesvědčí, že na dlouhé cesty už nic jiného nepotřebujete. Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD Limited nabídne svým pasažérům nadprůměrný komfort ve všech směrech, velice bohatou vnitřní výbavu a zároveň dokáže být úsporným běžcem na dlouhé tratě.

Pohled do ceníku vás přitom nijak neomráčí. Špičkové provedení lze s podporou místního oficiálního importéra, který nabízí celoevropskou záruku, pořídit už kolem jednoho milionu korun. Pokud vaše rodina potřebuje pro své aktivity dostupný luxusní „autobus“, je v tomto případě na správné stopě.


Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 1 - Chrysler_Gr_Voyager_18Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 2 - Chrysler_Gr_Voyager_21Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 3 - Chrysler_Gr_Voyager_22Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 4 - Chrysler_Gr_Voyager_19Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 5 - Chrysler_Gr_Voyager_17Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 6 - Chrysler_Gr_Voyager_16Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 7 - Chrysler_Gr_Voyager_15Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 8 - Chrysler_Gr_Voyager_14Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 9 - Chrysler_Gr_Voyager_10Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 10 - Chrysler_Gr_Voyager_11Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 11 - Chrysler_Gr_Voyager_12Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 12 - Chrysler_Gr_Voyager_13Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 13 - Chrysler_Gr_Voyager_23Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 14 - Chrysler_Gr_Voyager_3Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 15 - Chrysler_Gr_Voyager_4Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 16 - Chrysler_Gr_Voyager_5Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 17 - Chrysler_Gr_Voyager_6Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 18 - Chrysler_Gr_Voyager_8Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 19 - Chrysler_Gr_Voyager_9Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 20 - Chrysler_Gr_Voyager_7Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 21 - Chrysler_Gr_Voyager_2Test Chrysler Grand Voyager 2,8 CRD: obývák - 22 - Chrysler_Gr_Voyager_1

Technické údaje

Motor

Vznětový přeplňovaný, řadový čtyřválec 2,8 CRD
Objem: 2 768 ccm
Největší výkon: 120 kW (160 k) při 3800 ot./min
Největší točivý moment: 360 N.m při 1600 - 3000 ot./min
Palivo: Nafta
Přenos výkonu: šestistupňová samočinná převodovka, pohon předních kol

Provozní vlastnosti

Max. rychlost: 185 km/h
Spotřeba paliva (l/100 km):
Město: 11,8 l
Mimo město: 7,1 l
Kombinovaná: 8,8 l
Objem palivové nádrže: 77 l

Rozměry a hmotnosti

Délka: 5143 mm
Šířka: 1954 mm
Výška: 1750 mm
Rozvor náprav: 3078 mm
Pohotovostní hmotnost: 2230 kg
Užitečná hmotnost: 545 kg
Základní objem zavazadlového prostoru: 638 + 118 l

Výbava a cena

Cena ve standardní výbavě: 1 174 150 Kč
Cena testovaného modelu: 1 295 100 Kč

Jaroslav Vavera

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše