Firestone Destination HP: nové obutí pro kompaktní SUV

Značka Firestone přichází na český trh s novinkou, s níž hodlá oslovit řidiče městských crossoverů a malých až středně velkých SUV.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tiskové zprávy

Firestone Destination HP: nové obutí pro kompaktní SUV

26.5.2014 | tisková zpráva

Firestone Destination HP: nové obutí pro kompaktní SUV

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Značka Firestone přichází na český trh s novinkou, s níž hodlá oslovit řidiče městských crossoverů a malých až středně velkých SUV.

Pneumatika Firestone Destination HP vstupuje do středního cenového segmentu s cílem poskytnout majitelům vozů SUV nejlepší hospodárnost a ovladatelnost na mokru ve své třídě, společně s dobrou úrovní jízdní stability za všech podmínek. Destination HP je v Evropě k dispozici od května 2014, zpočátku v deseti rozměrech pro kola s průměrem ráfku 16“ a 17“.

Model Destination HP má podle slov výrobce až o 35 % delší životnost bez kompromisů v oblasti bezpečnosti a své výjimečné postavení odvozuje od velmi konkurenceschopné konstrukce. Sportovní dezén běhounu byl navržen s ohledem na maximální ovladatelnost a trakci při průjezdu zatáčkou. Rozložení drážek zaručuje optimální výkon na mokru, zatímco tuhé bloky v ramenní oblasti jsou zárukou dobré přilnavosti a rychlých reakcí na řízení na suchém povrchu. Všech pět nejprodávanějších rozměrů pneumatiky Destination HP, představených v roce 2014, má na svém evropském informačním štítku hodnocení B pro přilnavost na mokru. Tento výsledek je kombinován s hodnocením C až E pro hospodárnost. Speciální konstrukce kostry pneumatiky pro vozy SUV pak umožňuje stabilní jízdní vlastnosti a dlouhou životnost.

Firestone je v současnosti pro evropské zákazníky důvěryhodnou značkou, která složila zkoušku času. Je také značkou, která se ohlíží na úspěšné působení v motoristickém sportu. Od 50. let do poloviny 70. let 20. století se účastnila závodů Formule 1 a ještě významnější je její spojení se závodem 500 mil Indianapolis, jehož vůbec první ročník, který se uskutečnil v roce 1911, vyhrál automobil vybavený pneumatikami Firestone. Od té doby je tato značka nedílnou součástí závodu Indy 500 a v roce 2013 se stal výhradním dodavatelem pneumatik.

Firestone přišel do Evropy ve 30. letech minulého století s výstavbou prvního výrobního závodu v Bilbau v roce 1931. Od té doby si na Starém kontinentu udržuje velmi pevné postavení díky silné americké tradici a nabídce kvalitních a spolehlivých pneumatik za rozumnou cenu. V současnosti sahá modelová skladba obutí Firestone od univerzálních pneumatik, přes vysoce výkonné (SZ90µ) a cestovní pneumatiky (TZ300α ) až po pneumatiky typu run-flat (SZ90 RFT). Předností všech je spolehlivost, bezpečnost a skvělý poměr cena/výkon (v létě i zimě).


Firestone Destination HP: nové obutí pro kompaktní SUV - 1 - Firestone Destination Firestone Destination2
Firestone Destination HP

tisková zpráva

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.