Fiat 500C Beach Cruiser: na pláže, tam se všechno ukáže

Italská pětistovka byla Moparem povýšena do hodnosti nosiče surfových prken a plážové buggy s havajskou tanečnicí za předním oknem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Fiat 500C Beach Cruiser: na pláže, tam se všechno ukáže

15.10.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Fiat 500C Beach Cruiser: na pláže, tam se všechno ukáže

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italská pětistovka byla Moparem povýšena do hodnosti nosiče surfových prken a plážové buggy s havajskou tanečnicí za předním oknem.

Pětistovka se ve Spojených státech sice neprodává v takových počtech, jak by si Chrysler s Fiatem představovaly, nicméně i to je o důvod víc permanentně se starat o její zviditelňování před pořád jedním z největších automobilových trhů na světě. Další příležitost oslovit zákazníky ve větším měřítku už brzy nabídne SEMA v Las Vegas, se sériovým autem by tam ale Fiat velkou slávu nenadělal.

Třeba Dodge Charger pojede reprezentovat svou modelovou řadu desetiválcem z Viperu a Dart se pro změnu nastrojí do karbonové kapoty. Co bude pod tou v italském, matně šedivém vozítku hrajícím si na plážového šviháka? Z fotek se může zdát, že se mezi podběhy nastěhoval přeplňovaný čtyřválec, tisková zpráva ovšem říká, že výkonová vylepšení spočívají ve „studeném“ sání a novém výfukovém systému.

Aby bylo z pětistovky náležitě vypadající buggy, autoři pořádně vytáhli blatníky u obou náprav a zavěšení osadili vkusnými retro-koly kombinujícími červenou s něčím, co připomíná leštěný hliník. Ten byl použitý také na výrobu ani ne tak předního lízátka, jako spíše píseční radlice, i když to odvrtávání snižující její hmotnost by patrně mělo vliv na obě funkce, tedy tu aerodynamickou i „odhrnovací”.

Z aluminia je vyrobený také mohutný střešní nosič s příčníky z odolného týkového dřeva, které se objevuje také na podlaze kabiny. Je to vcelku zajímavé, praktické při čištění od písku však asi poněkud méně. Jako vizuální spojnice s vnějším vzhledem slouží v interiéru sedačky čalouněné šedivým vinylem a bílo-červenou látkou, která zřejmě ne náhodou připomíná froté ručníky.

Předpremiérové odhalení vozítka postaveného na základech pootevřeného Fiatu 500C proběhlo na interní akci Moparu v Michiganu, odkud pochází i pár následujících fotek. Odhalují hodně, chybí na nich ale jeden z nejdůležitějších detailů zmiňovaných v oficiálním sdělení - lepší záběr na figurku havajské hula tanečnice postavené na palubní desce.


Fiat 500C Beach Cruiser: na pláže, tam se všechno ukáže - 1 - Fiat 500C Beach Cruiser 01Fiat 500C Beach Cruiser: na pláže, tam se všechno ukáže - 2 - Fiat 500C Beach Cruiser 02Fiat 500C Beach Cruiser: na pláže, tam se všechno ukáže - 3 - Fiat 500C Beach Cruiser 03Fiat 500C Beach Cruiser: na pláže, tam se všechno ukáže - 4 - Fiat 500C Beach Cruiser 04Fiat 500C Beach Cruiser: na pláže, tam se všechno ukáže - 5 - Fiat 500C Beach Cruiser 05Fiat 500C Beach Cruiser: na pláže, tam se všechno ukáže - 6 - Fiat 500C Beach Cruiser 06Fiat 500C Beach Cruiser: na pláže, tam se všechno ukáže - 7 - Fiat 500C Beach Cruiser 07
Tanečnice v zelené sukýnce je pro image plážového vozu rozhodně nezbytná

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.