Home > Rubriky a sekce > Tuning > Článek
Hennessey Venom 1000 Twin Turbo a 700R: úpravy pro nový Viper jsou na světě
28.9.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Unaveni z Paříže? Co si tak dát jednu transatlantickou zajížďku a podívat se, co u Hennessey Performance zamýšlí provést s novým SRT Viper 2013.
Jeden ze známějších amerických úpravců a producentů automobilů, kalifornská společnost Hennessey Performance, nám ve svém výrobním programu dělá poněkud zmatky. Kromě tuningu spousty domácích, evropských i japonských značek nabízí také jedno z nejrychlejších sériových aut na světě Venom GT. Pod podobným jménem teď ale představuje také řadu paketů pro nový Viper.
Venom 1000 Twin Turbo je SRT Viper pro lidi s vybraným vkusem. Těžko si totiž představit normálního člověka, který by považoval 649 koní z 8,4litrového desetiválce za zoufale málo. V Hennessey ale mají s takovými dost zkušeností, takže se rozhodli, že extrém bude tou správnou cestou. Pohonná jednotka zmije dostala kované hliníkové písty, nové kované ojnice, nová ložiska, upgrade vstřikovacích jednotek i palivových čerpadel, tuning softwaru, ale především dvojici turbodmychadel s mezichladiči. Výsledkem je - sedíte? - 1 136 koní při 6 200 otáčkách za minutu a - připoutejte se - 1 480 newtonmetrů dostupných při 4 200 ot./min.
Pokud máte zájem, firma vám k vozu může dodat i speciální lepivé pneumatiky pro dragstery, abyste si vyzkoušeli, jaké to je katapultovat se na 60 mil v hodině (97 km/h) za 2,7 vteřiny a proletět čtvrt míle za 9,7 sekundy.
Americkou manifestaci sil pomůžou přežít pětibodové pásy Sabelt, bezpečnostní rám nebo halonový hasicí systém, optimisty by pro změnu mohlo zase zajímat, že dostanou stavitelné tlumiče věhlasné stáje Penske, chladič samosvorného diferenciálu, spoustu karbonových doplňků nebo odlehčená kola.
Pro milovníky ryzejší formy plnění válců má Hennessey v záloze také vyladěnou atmosférickou verzi stejné pohonné jednotky pod označením Venom 700R. Modifikacemi na nasávání, výfuku a jinou kalibrací výfuku se z 8,4 V10 podařilo dostat 735 koní při 6 400 ot./min. a 942 newtonmetrů při 4 400 ot./min. Oproti turbodmychadlové bestii to na první pohled může vypadat trochu nezáživně, nicméně 700R se na 60 mil v hodině dostane za 3,1 sekundy, 400 metrů s pevným startem dá za 10,7 s a pokračuje až k 348 km/h. Úpravy na podvozku, karoserii nebo v kabině přitom můžou být víceméně stejné.
Kolik si bude Hennessey Performance za svá „jedovatá“ dvojčátka účtovat, firma veřejně neprezentuje, po telefonu ale budou zástupci firmy jistě sdílnější.


Dvojice turbodmychadel umí z válců osvobodit až 1 136 koní a 1 480 newonmetrů
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Není mezera, do které bych se nevešel.” Řidič natočil, jak se dá proplétat dopravní zácpou, klaustrofobiky z toho trefí
dnesUnikla data o skutečné spotřebě a ceně brutálního Mustangu GTD, bankovní účet vám zruinuje hned dvakrát
12.6.2025„Bugatti pro chudé” se konečně ukázalo v akci na okruhu i ve sprintu. Je to nejrychlejší auto svého druhu, poráží i špičková Ferrari a Lamba
9.6.2025
Nejnovější články
Drahé značky musí litovat, že kdy vsadily na elektromobily, s obyčejnějšími auty prohrávají jedno srovnání za druhým
před 3 hodinamiPokud česká armáda opravdu potřebuje mobilní kuchyně, máme pro ni řešení. Místo 5 milionů stojí 36 tisíc
před 4 hodinamiFinové chtějí na elektrický pohon předělat i obří trajekty, už jejich základní parametry šokují svou absurditou
před 6 hodinamiFiat se chce stát tím, čím už vlastně býval, výrobcem normálních aut pro lidi. Jeho další novinka půjde po krku Dacii
před 7 hodinamiVW je zjevně nepoučitelný. Jakýkoli neúspěch ho neodradí od toho, aby elektromobil udělal i z toho nejnevhodnějšího auta
před 9 hodinami
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 06.15. 16:02 - petr_riha
- IT poradna 06.15. 11:12 - petr_riha
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.15. 10:23 - řidičBOB
- Politický koutek 06.15. 07:51 - Stepan
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 06.14. 23:32 - Truck Daškam
- Jaguar a dalsi britske zverstvo 06.14. 10:00 - Stepan
- Rychlodotazy 06.14. 07:56 - Panáček
- VZKAZY 06.13. 14:29 - abgx1