Majitel VW s dvojnásobným motorem by zemi zrodu svého auta měl objíždět obloukem

Výrazně upravený up! na srazech určitě zaujme, nesmí se ale vracet do země, z níž vzešel. Čekal by ho krátký proces kvůli současné německé nelásce k tuningu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Majitel VW s dvojnásobným motorem by zemi zrodu svého auta měl objíždět obloukem

21.5.2019 | Mirek Mazal

Majitel VW s dvojnásobným motorem by zemi zrodu svého auta měl objíždět obloukem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Výrazně upravený up! na srazech určitě zaujme, nesmí se ale vracet do země, z níž vzešel. Čekal by ho krátký proces kvůli současné německé nelásce k tuningu.

Západně od města Klagenfurt se každoročně schází příznivci aut z produkce koncernu VW. K Wörthersee míří lidé z celého světa, kteří ukazují svá specifická provedení sériových aut. Pravidelně převládají Volkswageny na všechny způsoby, proto se na letošní událost pilně připravil i domácí účastník Maximilian Schachermayr.

Rakouský tuner přestavěl obyčejný up! na přízrak s břichem na asfaltu. Nejmenší Volkswagen dostal krémový celolak v kombinaci s černými doplňky. Dvoubarevné tónování nikoho nepohoršuje, což se nedá říci o velkých kolech zasahujících až do podběhů. Stavitelný podvozek v nejnižším nastavení snižuje auto úplně k zemi, že skoro výfukem brousí o asfalt. Ráfky kol by snad mohly proříznout blatníky.

Odvážné předělávky pokračovaly i pod krátkou kapotou, kam v továrně putoval malý lehký tříválec. Slabou litrovou jednotku Max vyměnil za počtem válců dvakrát větší agregát, pořádný šestiválec VR6 původem z Golfu čtvrté generace. Výkonnější motor je napojen na výfukové potrubí, které dává daleko znát přítomnost krémového díla.

My bychom výtvor dokázali i ocenit, třebaže není úplně podle našeho gusta. Existují ale lidé s jinými pohledy na věc. Schachermayr by si měl dávat pozor zejména před výlety na srazy do sousedního Německa. Policejní jednotky vyhledávají přesně takové jedince s odvážnými úpravami, aby jim mohli dělat potíže, respektive rovnou zabavit prostředek, kterým prý obtěžují okolí. Pozéři jsou pod přísným dohledem německé spravedlnosti už déle, nově se policisté nemazlí ani s cizinci. A up!, jako je ten Maxův, by stěží unikl jejich pozornosti...


Majitel VW s dvojnásobným motorem by zemi zrodu svého auta měl objíždět obloukem - 1 - VW Up VR6 upraven pro Worthersee foto 01Majitel VW s dvojnásobným motorem by zemi zrodu svého auta měl objíždět obloukem - 2 - VW Up VR6 upraven pro Worthersee foto 02Majitel VW s dvojnásobným motorem by zemi zrodu svého auta měl objíždět obloukem - 3 - VW Up VR6 upraven pro Worthersee foto 03Majitel VW s dvojnásobným motorem by zemi zrodu svého auta měl objíždět obloukem - 4 - VW Up VR6 upraven pro Worthersee foto 04Majitel VW s dvojnásobným motorem by zemi zrodu svého auta měl objíždět obloukem - 5 - VW Up VR6 upraven pro Worthersee foto 05Majitel VW s dvojnásobným motorem by zemi zrodu svého auta měl objíždět obloukem - 6 - VW Up VR6 upraven pro Worthersee foto 06Majitel VW s dvojnásobným motorem by zemi zrodu svého auta měl objíždět obloukem - 7 - VW Up VR6 upraven pro Worthersee foto 07Majitel VW s dvojnásobným motorem by zemi zrodu svého auta měl objíždět obloukem - 8 - VW Up VR6 upraven pro Worthersee foto 08Majitel VW s dvojnásobným motorem by zemi zrodu svého auta měl objíždět obloukem - 9 - VW Up VR6 upraven pro Worthersee foto 09Majitel VW s dvojnásobným motorem by zemi zrodu svého auta měl objíždět obloukem - 10 - VW Up VR6 upraven pro Worthersee foto 10Majitel VW s dvojnásobným motorem by zemi zrodu svého auta měl objíždět obloukem - 11 - VW Up VR6 upraven pro Worthersee foto 11Majitel VW s dvojnásobným motorem by zemi zrodu svého auta měl objíždět obloukem - 12 - VW Up VR6 upraven pro Worthersee foto 12Majitel VW s dvojnásobným motorem by zemi zrodu svého auta měl objíždět obloukem - 13 - VW Up VR6 upraven pro Worthersee foto 13
Tento Volkswagen Up! je upravený velmi zajímavým způsobem, německé policii by z něj ale asi dobře nebylo

Zdroj: Maximilian Schachermayr@Facebook

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše