Asi nejrozpadlejší pojízdné auto světa našli v lese, jezdí dál v tomtéž stavu

Člověk se přestane divit zvěstem o nezničitelnosti německých aut, když spatří tento Volkswagen. Vůz hodný posledního odpočinku na vrakovišti dál jezdí a baví lidi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Asi nejrozpadlejší pojízdné auto světa našli v lese, jezdí dál v tomtéž stavu

28.8.2019 | Mirek Mazal

Asi nejrozpadlejší pojízdné auto světa našli v lese, jezdí dál v tomtéž stavu

/

Člověk se přestane divit zvěstem o nezničitelnosti německých aut, když spatří tento Volkswagen. Vůz hodný posledního odpočinku na vrakovišti dál jezdí a baví lidi.

Na letošním setkání nejbizarnějších pojízdných automobilů Concours d'Lemons se sjela řada aut představující přesný opak toho, co bylo k vidění na opulentním setkání Concours d'Elegance v Pebble Beach. Výstavu někdy až absurdních strojů v kalifornském Monterey zpestřil rozpadající se vůz držící pohromadě pomocí izolepy, pásků, lan, lepidla a snad i boží vůle.

Prorezivělý Volkswagen Karmann Ghia byl nalezen opuštěný v totálně zdevastovaném stavu v lese, dokonce ještě s jedním takovým vozem v jen o málo lepším stavu. Oba stroje koupila firma Dodi Auto Sales přímo z Monterey a jeden z nich dokázala jen po minimálním servisu dát do provozuschopného stavu. Právě tento chatrný roadster se na akci dopravil po vlastní ose.

Vystavovaný exponát zaujal gumovými háky držícími uvolněné zbytky vozu nebo korozí, která na mnoha místech úplně zničila opláštění a prožrala díry do nosných částí karoserie. Přední světlomet opravený lepící páskou už nikoho nepřekvapil, což se nedá říci o dalších částech zašlého vraku. Je zázrak, že tohle auto drží pohromadě, natož že jezdí.

Rezavé pozůstatky motoru udivily zbytkem koní, které stále ještě dovedou plnit pokyny řidiče usazeného ve špinavém interiéru. Dvoumístná kabina vypadá jako po povodni, všude je nepořádek a zničené díly. Vtipné jsou tady řidičské rukavice na zabahněném volantu - to už není stylový a funkční doplněk, ale spíše projev neochoty řidiče dotýkat se torza přímo vlastním tělem.

I další údržba je omezena jen na nejnutnější opravy ovlivňující bezprostřední pojízdnost vozu, podle toho také vypadá. Řidič asi nejrozpadlejšího funkčního auta na světě hrdě prohlásil, že střecha jde zatáhnout až do poloviny, kdyby měl snad někdo pochybnosti a stavu Karmannu. Tím se objasnily všechny nečistoty na místě řidiče i spolujezdce. Totálně zdevastovaný příbuzný Brouka by jinak zapadl na skládce, takto jezdí a baví lidi.


Asi nejrozpadlejší pojízdné auto světa našli v lese, jezdí dál v tomtéž stavu - 1 - Totalne rozpadly VW Karmann Ghia rozpadly dal jezdi 02Asi nejrozpadlejší pojízdné auto světa našli v lese, jezdí dál v tomtéž stavu - 2 - Totalne rozpadly VW Karmann Ghia rozpadly dal jezdi 01Asi nejrozpadlejší pojízdné auto světa našli v lese, jezdí dál v tomtéž stavu - 3 - Volkswagen Karmann Ghia rozpadly foto 01Asi nejrozpadlejší pojízdné auto světa našli v lese, jezdí dál v tomtéž stavu - 4 - Volkswagen Karmann Ghia rozpadly foto 02Asi nejrozpadlejší pojízdné auto světa našli v lese, jezdí dál v tomtéž stavu - 5 - Volkswagen Karmann Ghia rozpadly foto 03Asi nejrozpadlejší pojízdné auto světa našli v lese, jezdí dál v tomtéž stavu - 6 - Volkswagen Karmann Ghia rozpadly foto 08Asi nejrozpadlejší pojízdné auto světa našli v lese, jezdí dál v tomtéž stavu - 7 - Volkswagen Karmann Ghia rozpadly foto 06Asi nejrozpadlejší pojízdné auto světa našli v lese, jezdí dál v tomtéž stavu - 8 - Totalne rozpadly VW Karmann Ghia rozpadly dal jezdi 03
VW Karmann Ghia těsně před smrtí ještě zvládá základní řidičské povely. Byl nalezen s dalším stejným vozem chátrající v lese a zázračně mu stačil jen minimální servis, aby byl schopen pohybu vlastní silou

Asi nejrozpadlejší pojízdné auto světa našli v lese, jezdí dál v tomtéž stavu - 9 - Totalne rozpadly VW Karmann Ghia rozpadly dal jezdi dalsi 01Asi nejrozpadlejší pojízdné auto světa našli v lese, jezdí dál v tomtéž stavu - 10 - Totalne rozpadly VW Karmann Ghia rozpadly dal jezdi dalsi 02Asi nejrozpadlejší pojízdné auto světa našli v lese, jezdí dál v tomtéž stavu - 11 - Totalne rozpadly VW Karmann Ghia rozpadly dal jezdi dalsi 03Asi nejrozpadlejší pojízdné auto světa našli v lese, jezdí dál v tomtéž stavu - 12 - Totalne rozpadly VW Karmann Ghia rozpadly dal jezdi dalsi 04
Druhý z nalezených vozů tolik štěstí neměl, oba jsou na prodej

Zdroje: Dodi Auto Sales, Hagerty, Sueddeutsche Zeitung

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše