BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná

BBC si jistě myslela, že odhalením nových tváří jednoho ze svých ikonických pořadů povzbudí zájem o něj. Stal se ale pravý opak, fanoušci dokonce volají po zrušení Top Gearu namísto jeho dalšího živoření.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná

24.10.2018 | Petr Prokopec

BBC si jistě myslela, že odhalením nových tváří jednoho ze svých ikonických pořadů povzbudí zájem o něj. Stal se ale pravý opak, fanoušci dokonce volají po zrušení Top Gearu namísto jeho dalšího živoření.

Když filmová studia Warner Bros v roce 2013 oznámila, že příštím Batmanem bude Ben Affleck, internet doslova zešílel. Proti obsazení hollywoodského herce brojili všichni fanoušci komiksové postavy, řada z nich pak dokonce začala i sepisovat petice. Stála za tím mimo jiné i skutečnost, že Affleck se deset let předtím neúspěšně zhostil role Daredevila. Každý tak čekal, že tupě si povede i pod kápí temného rytíře.

Nakonec se však stal pravý opak, Affleck byl jedním z kladů snímku Batman vs. Superman. I když je to asi stejné, jako kdybychom prohlásili, že se jednooký stal mezi slepými králem. Film totiž propadl u kritiků a i když u diváků si nevedl špatně, i výdělek 873 milionů dolarů (cca 19,66 mld. Kč) se dvěma nejznámějšími postavami byl v době komiksové vnímán jako projev nevyužitého potenciálu.

Proč o tom ale mluvíme? Nejspíše již tušíte, stojí za tím před pár dny ohlášená dvojice nových moderátorů Top Gearu. Paddy McGuinness a Andrew Flintoff sice mají své příznivce, ovšem tento tábor zjevně bledne v porovnání se skvadrou, která nováčkům dává palec dolů. Lidé naznačují, že zábavné show či svět kriketu jsou na hony vzdálené motorismu. A nedá se říci, že by neměli pravdu.

Již při našem vykreslení nové dvojice jsme zmiňovali jisté obavy. Stejně jako jsme ovšem neopomněli připomenout, že McGuinness a Flintoff mohou pouze překvapit. Otázkou ovšem je, zda k tomu dostanou příležitost. Zejména britští fanoušci BBC vyzývají, aby Top Gear definitivně odpískala dříve, než padne na úplné dno.

Pokud si nalijeme opravdu čistého vína, pak je třeba zmínit, že Top Gear začínal být vyčpělý už v době, kdy ve studiu řádili Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May. Odchod k Amazonu tak této trojici vlastně jen prospěl, neboť pořad mohla v zásadě od základu překopat a nastavit formát, který by opětovně připoutal diváky do křesel.

Ještě větší šance na obrození show měla pak BBC, ta se však rozhodla jet dle naprosto stejného receptu a do kotlíku s gulášem jen naházela o trochu jiné ingredience. Co z toho vzešlo, jste nejspíše viděli sami. Pochválit pak vlastně lze jen Matta LeBlanca, Chrise Harrise a Roryho Reida, přičemž dva z nich na počátku cesty také nevzbuzovali velké nadšení.

Právě LeBlanc a Reid ale nakonec končí, byť nikoliv kvůli fanouškům. Někdejší Joey se rozhodl show opustit ve prospěch své rodiny, Rory pak byl upozaděn kvůli nové dvojici. A i tento krok přilil olej do ohně nespokojeného publika. Je těžko pochopitelné, proč se BBC rozhodla nahradit muže, který si u diváků začal budovat pozici, někým automobilovou novinařinou nepolíbeným.

Tím nechceme říci, že McQuinness a Flintoff o motorismu nevědí zhola nic, ostatně každý se může pochlubit zajímavým vozovým parkem. Je to ale pomalu totéž, jako kdybychom vyměnili automobilový svět za gastronomii. Ovšem to, že umíme uvařit čaj a párky, z nás rozhodně nedělá ty nejlepší kandidáty na práci někde v restauraci nebo v kuchařské reality show.

Sedmadvacátá série, kde se noví moderátoři poprvé objeví, bude odvysílána teprve za rok. To je opravdu dlouhá doba, během které BBC nakonec může před publikem couvnout. Ač mediální gigant přiznává, že je reakcí fanoušků překvapen, není pravděpodobné, že by poslal show k ledu, třebaže dočasně. Ač je sledovanost vůči „Clarksonovské“ minulosti na třetině, pořad BBC stále přináší nemalé finance. Televizní stanice tak nejspíše tuto krávu bude dojit tak dlouho, dokud to půjde.

Uvidíme tedy, jak vše dopadne, zda nová dvojice dostane šanci a jak se nakonec osvědčí. Níže pak přikládáme některé z komentářů, které se vyrojily na internetu. Za všechny přitom stojí vyzdvihnout reakci Tiffa Needella, někdejšího moderátora Top Gearu, který se nově vrátil na britské televizní obrazovky s konkurenčním Fifth Gearem.

„A nyní zůstává pouze jeden... automobilový novinář v Top Gearu. Není pochyb o tom, že Paddy a Freddie budou lidi bavit, nicméně se obávám, že pro automobilové fanoušky už jde o přílišný úkrok do světa 'poklesné zábavy'!“ uvedl Needell. Možná i se škodolibou radostí, že najednou bude mít o konkurenci méně - „jeho” Fifth Gear od letoška znovu žije.


BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná - 1 - Top Gear nove slozeni 2018 reakce 01BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná - 2 - Top Gear nove slozeni 2018 reakce 02BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná - 3 - Top Gear nove slozeni 2018 reakce 03BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná - 4 - Top Gear nove slozeni 2018 reakce 04BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná - 5 - Top Gear nove slozeni 2018 reakce 05BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná - 6 - Top Gear nove slozeni 2018 reakce 06
Reakce fanoušků na nové moderátory Top Gearu nejsou zrovna pozitivní

BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná - 7 - Top Gear nove slozeni 2018 reakce 07BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná - 8 - Top Gear nove slozeni 2018 reakce 08BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná - 9 - Top Gear nove slozeni 2018 reakce 09BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná - 10 - Top Gear nove slozeni 2018 reakce 10BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná - 11 - Top Gear nove slozeni 2018 reakce 11BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná - 12 - Top Gear nove slozeni 2018 reakce 12BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná - 13 - Top Gear nove slozeni 2018 reakce 13BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná - 14 - Top Gear nove slozeni 2018 reakce 14BBC překvapila reakce fandů na nové moderátory Top Gearu, je nemilosrdná - 15 - Top Gear nove slozeni 2018 reakce 15
Paddy McGuinness a Andrew Flintoff mají spolu s Chrisem Harrisem za sebou již první oficiální focení

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama