Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo

Existuje jen hrstka lidí, kteří by mohli upřímně prohlásit, že netouží po Ferrari. Naprostá většina z nás dokáže žít s tím, že si ho nemůže dovolit, někteří se s tím ale nechtějí smířit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo

12.5.2018 | Petr Miler | 28 příspěvků

Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Existuje jen hrstka lidí, kteří by mohli upřímně prohlásit, že netouží po Ferrari. Naprostá většina z nás dokáže žít s tím, že si ho nemůže dovolit, někteří se s tím ale nechtějí smířit.

S trochou nadsázky lze prohlásit, že společnost lze rozdělit na dva tábory. Jednak na lidi, kteří chtějí Ferrari a skutečně si ho koupili. A pak na ty, kteří chtějí Ferrari, ale nemají na něj peníze. Jistě se najde pár jedinců, kterým by neublížilo vyndat 7 nebo 10 milionů korun z kapsy a žádný vůz se vzpínajícím se koníkem přesto nechtějí, označme je ale za výjimku potvrzující pravidlo. Není jediná, existují totiž i lidé, kteří Ferrari chtějí, nemají na něj a stejně se k němu oklikou dostanou.

Zloději? Ne tak docela, mluvíme o majitelích replik - ve své podstatě úplně jiných automobilů, které se ale jako Ferrari více či méně úspěšně tváří. Že to bývá relativně průhledná a neadekvátně drahá lest, která navíc majiteli nepřihraje víc než původní auto v potěmkinovském hávu, nemusíme dodávat, některým to myšlenky na vlastnictví podobného pojízdného divadla z hlavy stejně nevyžene.

Jakási „repliková kultura” je celkem slušně rozvinutá v některých západních zemích, u nás ale velkou tradici nemá. Proto tady repliky příliš často nevídáme, a to ani v prodeji. Sem tam se ale poštěstí - či „posmolní,” chcete-li - a s podobným dílem jsme konfrontováni i tady. Jako v dnešním případě.

V prodeji se totiž objevila replika Ferrari 550 Maranello na jihočeských registračních značkách. Navzdory této stopě patří nebo lépe řečeno patřila majitel z Náchoda, který si tento stroj postavil na základech Peugeotu 406 Coupe. To je velmi vhodný základ, neboť skvostné Pininfarinovo dílo má k Ferrari blízko i bez úprav a laikům se stane, že Ferrari 550 v příhodné barvě (řekněme stříbrná) mylně označí právě za Peugeot. Změnit tedy stačí jen dílčí části a výsledek Ferrari alespoň připomíná.

Vůz na fotkách vznikl s pomocí britské stavebnice, která obsahuje oba nárazníky, víko motoru i zavazadelníku, zrcátka, volant, prahy, kola, světla, výfuky a blatníky. Stačí tedy Peugeot odstrojit, tohle na něj nastrojit a máte... skoro-Ferrari. Přesně taková práce vás v případě zájmu čeká, neboť i když na fotkách vidíme celé auto, prodávající nabízí jen výše zmíněné díly - prý kompletní stavebnici, která mu zbyla po blíže neupřesněné nehodě nafoceného auta.

Nevíme, jak moc dobrá nabídka to je, ale pravdou je, že není zrovna drahá - na Sbazaru a Bazoši je tahle sada inzerována s cenou 50 000 Kč, tedy asi třetině původní ceny 5 000 liber (dnes 144 tisíc Kč), ve světě Ferrari směšné peníze. Pokud tedy chcete mít opravdu levný „italský supersport”, stačí si pořídit tento set, přidat Peugeot 406 Coupe (verze V6 dnes ve slušném stavu koupíte i za cenu hluboko pod 100 tisíci Kč), strávit pár chvilek v garáži a voilà... nemáte ani Peugeot, ani Ferrari.

Vydat se touto cestou vám neradíme, ale kdo chce kam... Levnější cesta k „Ferrari 550” se v České republice hned tak nenaskytne.


Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 1 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 01Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 2 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 02Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 3 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 03Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 4 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 04Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 5 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 05Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 6 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 06Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 7 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 07Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 8 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 08Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 9 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 09Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 10 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 10Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 11 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 11Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 12 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 12Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 13 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 13Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 14 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 14Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 15 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 15Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 16 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 16Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 17 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 17Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 18 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 18Čech si doma postavil falešné Ferrari. Teď za směšné peníze prodává, co z něj zbylo - 19 - Ferrari 550 Maranello falesne Cech prodej 19
Z tohoto auta si můžete koupit celý kit, který jej proměnil ve Ferrari. Za málo, výchozí Peugeot 406 Coupe musíte přikoupit zvlášť

Zdroj: Bazoš

Petr Miler

Diskuze 28 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše