Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše

Leckdo opovrhuje už tím, že si někdo nechá namontovat tažné zařízení na vůz jako Golf GTI. Takového zřejmě z Ferrari F12 s „koulí” trefí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše

15.5.2016 | Petr Miler | 14 příspěvků

Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše

/

Leckdo opovrhuje už tím, že si někdo nechá namontovat tažné zařízení na vůz jako Golf GTI. Takového zřejmě z Ferrari F12 s „koulí” trefí.

Češi jsou národ kutilů a zahrádkářů. Můžete to označit za klišé, ale kdyby tomu tak nebylo, těžko by u nás za celebritu prvního řádu platil člověk jako Přemek Podlaha a ze sítě prodejen Mountfield by se nestal miliardový byznys. Pokud nebydlíte zrovna na Jižním Městě (a ono je to někdy znát i tam), stačí se podívat kolem sebe - sousedé pořád něco vyrábí, vylepšují, něco kutí a... něco někam vozí. A tato mánie se logicky projevuje i na automobilových preferencích.

Ne nadarmo je českým snem kombík, do kterého se teprve něco vejde. A když už ne kombík, tak alespoň liftback, hlavně ne sedan, protože ten má sice velký, ale těžko přístupný kufr. Hagusy přijdou vhod, pak se něco dá dát i na střechu, ale když se má teprve něco odvézt, chce to tažné zařízení. Takové velké kombi s pořádnými střešními ližinami je fajn věc, ale když chcete odvézt míchačku, fošny, pořádnou sadu dlaždic, tvárnic nebo cihel, chce to „káru”, „vozík”, prostě přívěs. Pak se teprve „projekt” hýbe vpřed.

Nedisponujeme žádnou statistikou, kolik českých aut má namontované tažné zařízení, definice „hodně” ale zřejmě nebude daleko od pravdy. Viděli jsme tak už všemožné bizarní aplikace tažných zařízení - ještě v dobách, kdy nebyla běžně demontovatelná, nebylo nic podivného spatřit s tažným třeba (skoro) původní Škodu Rapid, ale ono to není nic mimořádného ani dnes. Jednak je dost lidí, kteří onen poslední, poněkud falický segment nesundavají (protože „když to do mě zezadu někdo napálí, otřu kouli a jedu dál!”) a pak pochopitelně není zase tak neobvyklé vidět někoho něco táhnout.

Zahlédnout tedy v České republice takové Audi RS6, BMW M5, Mercedes-AMG či jiný sportovně laděný vůz vybavený tažným zařízením zvedne málokoho ze židle. Pochopitelně, někteří to snášejí špatně, podobná auta přece nejsou dělaná pro takový účel, i sundavatelné tažné zařízení přidává kila, kazí rozložení hmotnosti... Naštěstí pro ně se ryzí sporťáky s tažným vidí opravdu zřídka, ale i takové se najdou. A nemusí to být jen relativně obyčejné sportovní stroje, ale i sama smetánka mezi nimi - současné Ferrari F12 Berlinetta.

Nežertujeme a přiložené fotografie to dokazují. Jeho majitel je z Holandska, což vzhledem ke kočovné povaze tamního obyvatelstva málokoho překvapí. Jestli byl opravdu někdy využit k tažení třeba karavanu, nevíme, je ale k prodeji a firma Akker, která jej má v nabídce, této vlastnosti neváhá využít k jeho propagaci. Ostatně, je to dost možná jediné Ferrari F12 vybavené tažným zařízením na celém světě.

Rýsuje se tak vůz, který by teprve mohl být tím pravým českým snem - 740 koní, 0-200 km/h bezpečně pod 10 sekund, interiér 2+2, použitelný zavazadelník a... tažné. Pochopitelně demontovatelné, takže při běžné jízdě o něm nikdo nemusí vědět. Ale když se nasadí, jistě s ním půjde zrychlit rekonstrukci koupelny alespoň o 100 procent. Pokud byste měli zájem přesně toto auto si můžete koupit - s 6 545 km na tachometru za necelých 320 000 Eur, tedy asi 8,6 milionu Kč. A nebo to můžete brát jako inspiraci či další důkaz, že i sportovní auto může být praktické...

Díky za tip, Martine!


Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 1 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 01Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 2 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 02Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 3 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 03Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 4 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 04Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 5 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 05Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 6 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 06
Toto Ferrari má skutečné tažné zařízení, za které lze zapřáhnout i přívěs

Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 7 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 07Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 8 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 08Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 9 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 09Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 10 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 10Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 11 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 11Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 12 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 12Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 13 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 13Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 14 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 14Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 15 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 15Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 16 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 16Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 17 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 17Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 18 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 18Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 19 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 19Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 20 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 20Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 21 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 21Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 22 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 22Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 23 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 23Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 24 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 24Český sen: Ferrari F12 s „koulí” existuje. A může být vaše - 25 - Ferrari F12 Berlinetta s kouli 25
Jinak je to ale „docela normální” F12, která je aktuálně nabízena k prodeji

Zdroj: Akker.nl

Petr Miler

Diskuze 14 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše