Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás

Octavia RS první generace se u nás prodává draho a okolní země na tom nejsou jinak. I tak lze srovnatelné kusy koupit za zlomek místních cen.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás

16.5.2016 | Marek Bednář | 45 příspěvků

Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Octavia RS první generace se u nás prodává draho a okolní země na tom nejsou jinak. I tak lze srovnatelné kusy koupit za zlomek místních cen.

Nejednoho zájemce o rychlejší svezení napadne pořídit si Octavii RS první generace. Není to zrovna sporťák a uvnitř je dost místa jen vepředu a v kufru, ale auto je to pořád šik a 180 koní je 180 koní. Jenže při pohledu na ceny těchto strojů u nás můžou slabší nátury vzít mrákoty. Je to patnáct let staré auto, přesto prakticky není reálné najít rozumně vyhlížející kus s cenou pod 100 tisíc Kč - pokud na takový narazíte, je s ním špatně něco, co není vidět anebo majitel neví, co prodává. A protože o Octavii ví v ČR úplně každý, druhá možnost je asi dost nepravděpodobná.

Vysoké ceny ojetých škodovek v České republice zase tak nepřekvapí, u první Octavie RS jsou ale vážně extrémní. A není to jen případ ČR - situace je úplně stejná i na dalších blízkých trzích. Stačí se podívat na mobile.de a uvidíte, že ani v Německu není reálné sehnat alespoň trochu solidně vyhlížející kus s přijatelnou kilometráží pod 100 tisíc Kč, ceny hezkých jsou v okolí 150 tisíc korun. Jenže není celý svět jen střed Evropy, existuje třeba i Velká Británie, která se už déle jeví být místem, kam si zajet pro Octavii RS v dobrém stavu a za dobré peníze. Tak jsme se o tom rozhodli zmínit.

Má to nevýhody, samozřejmě. Předně je tu volant vpravo, který u nás sice přihlásíte, ale na silnici s ním bude jízda trochu k zlosti. Ne proto, že byste měli řadit levou rukou, ale proto, že při předjíždění se člověk hůře podívá, jestli je volno, mimo jiné. Bude to chtít si buď na něco takového zvyknout - nebo vůz nechat přestavět, ovšem raději ne tak, jak jsme naznačili mezi šokujícími servisními případy.

S místní zásobou náhradních dílů a „obecné konvertibilitě” pravostranných aut na levostranná a zase naopak by to ale neměl být velký problém. A těžko vás bude trápit, když se podíváte na ceny, za které se Octavie RS první generace v Británii prodávají - to si člověk možná ještě rád zvykne na volant vpravo anebo stejně rád investuje do přestavby.

Do 2 tisíc liber, tedy necelých 68 tisíc korun, si můžete vybírat z desítek velmi solidních kusů, u nás za takové peníze nekoupíte jedinou, a to zdaleka. Ceny více jetých, ale podle majitelů dobře udržovaných exemplářů přijdou klidně na 1 tisíc liber nebo i méně - klidně na 30 tisíc Kč. Takové kousky u nás stojí i trojnásobek a ty lepší pořad dvakrát i více tolik. Nevěříte? Podívejte se sami po nabídkách „O1RS” v Británii a ve střední Evropě. A nebo čtěte dále - vybrali jsme pro srovnání dva kombíky a dva liftbacky, které by si mohly být podobné stavem, ale cenově jsou úplně někde jinde. A nejde o srovnání nejlevnějších kusů tam a nejdražších onde, jsou to prostě jen vozy s podobnými parametry.

Škoda Octavia I RS - Německo - 149 tisíc Kč

Tuto červenou Octavii RS s karoserií liftback jsme našli na prodej v Německu, kam spousta Čechů jezdí pro ojetá auta. Má za sebou 140 tisíc kilometrů, 14 let provozu a údajně jen jednoho majitele. Žádná z těchto informací nevypadá nereálně, i když zrovna Octavia RS se docela dobře hodí k překonávání velkých vzdáleností, takže ani 420 tisíc km by se s ní za takovou dobu klidně dalo najezdit.

V popisu inzerátu není nic, co by ji nějak odlišovalo od ostatních, nic o čerstvém velkém servisu nebo tak. Na fotkách ale vidíme, že byl vůz dobře vyčištěn a vypadá skoro perfektně. Jeho cena je 5 499 Eur, tedy asi 149 tisíc korun.


Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 1 - skoda octavia rs cena delb 01Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 2 - skoda octavia rs cena delb 02Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 3 - skoda octavia rs cena delb 03Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 4 - skoda octavia rs cena delb 04Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 5 - skoda octavia rs cena delb 05Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 6 - skoda octavia rs cena delb 06Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 7 - skoda octavia rs cena delb 07Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 8 - skoda octavia rs cena delb 08Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 9 - skoda octavia rs cena delb 08aChcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 10 - skoda octavia rs cena delb 09Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 11 - skoda octavia rs cena delb 10Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 12 - skoda octavia rs cena delb 11Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 13 - skoda octavia rs cena delb 12Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 14 - skoda octavia rs cena delb 13Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 15 - skoda octavia rs cena delb 14

Škoda Octavia I RS - Velká Británie - 71 tisíc Kč

Tato stříbrná Octavia RS je k mání v Británii, jezdí od roku 2003 s jedním majitelem, má za sebou 146 tisíc kilometrů a ve 137 tisících byl vyměněn rozvodový řemen. Podle inzerátu je dokonalá, polokožené sedačky jsou bez chyby. Jsou tu originální kola, ve výbavě je prý i měnič CD a k vozu je kompletní servisní historie.

U nás či v Německu by tenhle vůz stál okolo 140 tisíc korun, podobně jako dva německé výše, ovšem v Británii za něj zaplatíte 2 075 liber, tj. asi 71 tisíc korun. Volant vpravo je pochopitelně nevýhoda, ale přihlásit takové auto u nás lze, jezdit s ním také a autorizované servisy s ním rovněž nebudou mít problém.

Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 16 - skoda octavia rs cena uklb 01Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 17 - skoda octavia rs cena uklb 02Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 18 - skoda octavia rs cena uklb 03Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 19 - skoda octavia rs cena uklb 04Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 20 - skoda octavia rs cena uklb 05Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 21 - skoda octavia rs cena uklb 06Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 22 - skoda octavia rs cena uklb 07Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 23 - skoda octavia rs cena uklb 08Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 24 - skoda octavia rs cena uklb 09Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 25 - skoda octavia rs cena uklb 10

Škoda Octavia Combi I RS - Německo - 135 tisíc Kč

Druhý příklad německé nabídky je tento černý kombík. Má za sebou prý také zhruba 140 tisíc kilometrů, v provozu je od roku 2003 a má druhého majitele. A jak on, i ten před ním se o vůz očividně náležitě staral, protože kůže na sedačkách je jako nová, zejména vzadu. I tam se ale určitě jezdilo, kombík by si člověk nekupoval jen tak.

Možná sice byly zadní sedačky celou dobu sklopené a v kufru byly převáženy rozličné předměty, fotku zavazadelníku nevidíme, ale i kdyby tomu tak bylo, vůz jistě dostával péči. Na čísle 135 tisíc km byl tachometr v listopadu loňského roku, jak ukazuje záznam ze servisní knížky. Cena je 4 999 Eur, tedy asi 135 tisíc korun.

Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 26 - skoda octavia rs cena deco 01Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 27 - skoda octavia rs cena deco 02Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 28 - skoda octavia rs cena deco 03Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 29 - skoda octavia rs cena deco 04Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 30 - skoda octavia rs cena deco 05Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 31 - skoda octavia rs cena deco 06Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 32 - skoda octavia rs cena deco 07Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 33 - skoda octavia rs cena deco 08Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 34 - skoda octavia rs cena deco 09Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 35 - skoda octavia rs cena deco 10Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 36 - skoda octavia rs cena deco 11Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 37 - skoda octavia rs cena deco 12Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 38 - skoda octavia rs cena deco 13Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 39 - skoda octavia rs cena deco 14Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 40 - skoda octavia rs cena deco 15

Škoda Octavia Combi I RS - Velká Británie - 84 tisíc Kč

Druhý britský příklad je černý kombík z roku 2004, který má za sebou zhruba 142 tisíc kilometrů. Na fotkách vidíme, že dostal kola z Octavie II RS; jestli to je ku prospěchu či nikoliv, zvažte sami. V každém případě je interiér v perfektním stavu a k vozu je kompletní servisní historie.

Tenhle kousek přijde na 2 450 liber, tedy asi 84 tisíc korun. To je na britské poměry už docela dost, schválně jsme vybrali jeden z dražších kombíků s podobnými kilometry, přesto je ve srovnání s českými či německými cenami první Octavie RS maximálně dvě třetiny. Nepochybujeme, že takhle udržované auto dojede bez problémů do ČR po vlastní ose. A za ušetřené peníze se můžete do Británie hned vydat zpátky na pořádný roadtrip...

Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 41 - skoda octavia rs cena ukco 01Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 42 - skoda octavia rs cena ukco 02Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 43 - skoda octavia rs cena ukco 03Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 44 - skoda octavia rs cena ukco 04Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 45 - skoda octavia rs cena ukco 05Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 46 - skoda octavia rs cena ukco 06Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 47 - skoda octavia rs cena ukco 07Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 48 - skoda octavia rs cena ukco 08Chcete levnou a hezkou Škodu Octavia I RS? Je jich spousta, ale ne u nás - 49 - skoda octavia rs cena ukco 09

Zdroje: Mobile.de poprvé a podruhé, Autotrader.co.uk poprvé a podruhé

Marek Bednář

Diskuze 45 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše