Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí

Spekulace o konci The Grand Tour po její třetí sérii nebyly přehnané, pořad v jeho dosavadní podobě končí. Clarkson, Hammond a May ale budou s Amazonem dál spolupracovat v trochu jiné podobě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí

14.12.2018 | Petr Prokopec

Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí

/

Spekulace o konci The Grand Tour po její třetí sérii nebyly přehnané, pořad v jeho dosavadní podobě končí. Clarkson, Hammond a May ale budou s Amazonem dál spolupracovat v trochu jiné podobě.

Během letošního roku se poměrně živě spekulovalo o tom, že nový pořad Jeremy Clarksona, Richarda Hammonda a Jamese Maye po třetí sezóně skončí. Dané zvěsti vlastně nebyly až tak překvapivé, neboť trojice měla s Amazonem smlouvu pouze na šestatřicet epizod. A ta poslední bude odvysílána za nějakého čtvrt roku. Americký gigant se přitom neřídí až tak moc srdcem, ale spíše chladným ekonomickým kalkulem. A dle toho nejspíše již nemalé investice do The Grand Tour nepřináší tolik nových předplatitelů jako na počátku.

Teď už je jasné, že to nebyly spekulace, byť současně neznamenají, slavná trojice na Amazonu končí. Počítat můžeme s tím, že se na obrazovkách Amazon Prime objeví i čtvrtý rok a nejspíše ještě několikrát později, ona „Velká tůra” už to ale zkrátka nebude.

Zástupci pořadu na Twitteru uvedli, že pro nás mají „dobrou zprávu. Po třetí sezóně se The Grand Tour vrátí s ještě větším dobrodružstvím. Špatnou zprávou je, že budeme muset prodat stan.“ Toto poselství ještě více rozvedl samotný Amazon, který je „nadšený z oznámení, že pořad The Grand Tour byl obnoven pro čtvrtou sezónu a že Prime Video bude domovem Jeremyho, Richarda a Jamese po další léta. Ve čtvrté sezóně uvidíme chlapíky, kterak opustí stan, aby vyrazili za velkými dobrodružnými road tripy, o kterých víme, že je předplatitelé Primu milují.“

I když se tedy obě strany tváří, jako by jely dál, realita je odlišná. Amazon zřejmě už nechce investovat do těch částí pořadu, které jsou více či méně prodejné pouze jednou, ale bude se soustředit na obsah, který bude zajímavý i za mnoho let. Namísto dosavadních deseti- či dvanáctihodinových epizod, během kterých dochází na krátké testy, jenž jsou střídány záběry ze studia, má dorazit o mnoho menší počet zhruba jeden a půl hodinových speciálů s epickými a velkorozpočtovými výlety. Každoročně bychom se měli dočkat minimálně čtyř, a to přinejmenším po dvě sezóny.

Že situaci nelze vnímat až tak pozitivně, potvrdil pro deník The Sun i sám Clarkson. „Je to opravdu smutný den. Bude mi chybět to škádlení s ostatními i s publikem.“ Ovšem i on sám si uvědomuje, že show již poněkud vyčpěla: „V podstatě totiž děláme po 17 let pořád to samé - sedíme pohromadě ve studiu a sledujeme auta, jak závodní na okruhu“. Evidentně tedy skutečně nastal čas na změnu, jenž se bude odvíjet podle ekonomického baronometru Amazonu.

Jezza přitom dodává, že takto razantní změna formátu bude jistě nemalou výzvou, nicméně ten stávající podle něj již vlastně nemá co nabídnout. „BMW jedoucí po trati můžete sledovat jen do určité míry - ale co chcete poté dodat? Prostě má čtyři kola a sedačku, a je to.“ Navíc je prý „příliš tlustý na to, abych šplhal na jeviště“.

Můžeme tedy prohlásit, že král je mrtev, ať žije král. The Grand Tour v té podobě, jakou známe od roku 2016, po třetí sezóně skutečně skončí. Pořad však na Amazonu bude pokračovat i nadále, jen se bude zásadně lišit svým pojetím. Dorazí totiž pouze road tripy, jenž jsou u diváků nadmíru populární. Uvidíme přitom, zda divákům ono hašteření moderátorů ve studiu náhle nezačne chybět...


Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 1 - The Grand Tour zmeni format
Pořad The Grand Tour čeká po třetí sezóně razantní změna, která znamená její faktický konec

Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 2 - The Grand Tour S03 prvni trailer 01Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 3 - The Grand Tour S03 prvni trailer 02Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 4 - The Grand Tour S03 prvni trailer 03Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 5 - The Grand Tour S03 prvni trailer 04Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 6 - The Grand Tour S03 prvni trailer 05Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 7 - The Grand Tour S03 prvni trailer 06Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 8 - The Grand Tour S03 prvni trailer 07Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 9 - The Grand Tour S03 prvni trailer 08Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 10 - The Grand Tour S03 prvni trailer 09Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 11 - The Grand Tour S03 prvni trailer 10Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 12 - The Grand Tour S03 prvni trailer 11Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 13 - The Grand Tour S03 prvni trailer 12Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 14 - The Grand Tour S03 prvni trailer 13Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 15 - The Grand Tour S03 prvni trailer 14Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 16 - The Grand Tour S03 prvni trailer 15Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 17 - The Grand Tour S03 prvni trailer 16Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 18 - The Grand Tour S03 prvni trailer 17Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 19 - The Grand Tour S03 prvni trailer 18Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 20 - The Grand Tour S03 prvni trailer 19Clarksonova The Grand Tour po třetí sérii fakticky skončí, trio ale Amazon neopustí - 21 - The Grand Tour S03 prvni trailer 20
Že studiové segmenty nejsou u předplatitelů Amazonu tak populární, se probíralo již dříve. V ukázce nadcházející série na ně neodkazuje jediný záběr

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše