Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Ti se Škodou jsou prý nejchytřejší

Koupili jste si Škodu a máte pocit, že jste moudří a inteligentní? Pak vlastně nevybočujete z davu, nikdo jiný si to nemyslí tak moc jako škodovkáři.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Ti se Škodou jsou prý nejchytřejší

7.9.2017 | Marek Bednář | 96 příspěvků

Koupili jste si Škodu a máte pocit, že jste moudří a inteligentní? Pak vlastně nevybočujete z davu, nikdo jiný si to nemyslí tak moc jako škodovkáři.

Čtyři z deseti britských majitelů některého modelu mladoboleslavské Škodovky se považují za moudré lidi ve vztahu k výběru vozu. To je téměř čtyřikrát tolik, kolik britských majitelů Jaguarů o sobě má stejné mínění. Ukázal to průzkum webu Carland.com, zaměřený kromě Škody a Jaguaru také na Audi, Volkswagen, Mercedes a BMW.

Tento web se zabývá názory majitelů na svá auta - lidé tam mohou psát své recenze, debatovat s ostatními, hodnotit cizí auta a souhlasit či nesouhlasit s názory jejich majitelů. Jde o největší podobné stránky v Evropě, registrovaných jsou statisíce. A tohoto průzkumu se účastnilo nemalých 35 tisíc lidí.

Majitelé wolfsburských vozů byli s hodnocením vlastní moudrosti řidičům Škodovek nejblíže, 27 % se jich prohlásilo za moudré. Stejně se hodnotilo 11 % řidičů Jaguarů, 12 % řidičů BMW, 13 % v případě Mercedesu a 14 % lidí za volanty Audi. Rovněž za inteligentní či chytré se označilo nejvíce škodovkářů, 27 procent, oproti 11 procentům v případě Jaguaru a 7 % u BMW.

Naopak za šťastlivce se považuje 38 % řidičů Jaguarů oproti 11 % majitelů vozů Škoda. Násobně více vlastníků Jaguarů se také cítí neobyčejně a že skutečně žijí ve srovnání s řidiči Škod - majitelé mladoboleslavských aut si přijdou skutečně naživu nejméně ze všech zkoumaných značek. Také se téměř nikdo z více než dvou tisíc dotazovaných necítí být okouzlující; u Jaguaru je toto číslo naopak ze všech značek nejvyšší. Stejný poměr platí i u pocitu neobyčejnosti, závisti ostatních a „skutečného žití”. Nejvíce elegánů naopak podle průzkumu jezdí ve vozech Audi.

Vozy BMW „vítězí” v neoblíbenosti. Někteří Britové hovoří o tom, že od doby, kdy jezdí v BMW, ostatní je nenechávají se správně zařadit v zipu nebo třeba mají na voze více oděrek z parkovišť než na minulých vozech. Oproti čtyřem procentům řidičů BMW nemají ostatní v oblibě jen jedno procento řidičů Škodovek. Nejvíce majitelů bavorských aut se však cítí mladých a nejméně, spolu s Audi, starých. A také jich je hned po Jaguaru nejvíce skutečně naživu.

„Škoda patrně apeluje na praktické potřeby motoristů, kteří se potřebují dostat z bodu A do bodu B včas a spolehlivě,” komentoval výsledky mluvčí Carlandu s tím, že majitelé škodovek mají obvykle pocit, že si kupují techniku dražších voslkwagenů a audin za nižší cenu. „Ostatní pocity, jako například závist ostatních, náleží spíše řidičům prestižnějších značek. Jaguar pak transformoval svá auta a dokázal se odlišit od Němců tak, že hraje na trochu jinou notu. Majitelé Jaguarů se cítí být více naživu a většími šťastlivci než v případě ostatních prémiových značek,” dodal.

Vypadá to tedy, že britské vtipy typu „Proč nemá Škodovka vyhřívání zadního okna? Protože námrazu rozpustíte dechem, až budete vůz tlačit,” už definitivně patří do minulosti. Zda si o sobě čeští zákazníci Škody myslí podobně jako ti britští, nevíme, ale to už nám můžete povědět sami...

Podrobné výsledky průzkumu

Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Ti se Škodou jsou prý nejchytřejší - 1 - Co si o sobe mysli majitele aut ruznych znacek tab01
Výsledky průzkumu ukazují, že si britští majitelé Škodovek připadají téměř čtyřikrát moudřejší, než majitelé Jaguarů. Také si ale přijdou staří, lhostejní a neokouzlující

Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Ti se Škodou jsou prý nejchytřejší - 2 - Skoda Octavia RS 245 test preview 01Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Ti se Škodou jsou prý nejchytřejší - 3 - Skoda Octavia RS 245 test preview 02Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Ti se Škodou jsou prý nejchytřejší - 4 - Skoda Octavia RS 245 test preview 03Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Ti se Škodou jsou prý nejchytřejší - 5 - Skoda Octavia RS 245 test preview 04Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Ti se Škodou jsou prý nejchytřejší - 6 - Skoda Octavia RS 245 test preview 05Co si o sobě myslí majitelé aut různých značek? Ti se Škodou jsou prý nejchytřejší - 7 - Skoda Octavia RS 245 test preview 06
Koupit si Škodu Octavia je chytré a moudré, myslí si... ti, co si ji sami koupili

Zdroj: Carland

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 96 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše