Důchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě

S moderními auty je to neopakovatelný příběh, stačí ale trochu starší vůz, hodně velká náhoda a na světě je příběh, který by se mohl vyjímat i v hollywoodském filmu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Důchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě

26.12.2019 | Petr Miler

Důchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

S moderními auty je to neopakovatelný příběh, stačí ale trochu starší vůz, hodně velká náhoda a na světě je příběh, který by se mohl vyjímat i v hollywoodském filmu.

Poslední dny letošního roku prožil každý jinak, na ty své bude ale dlouho vzpomínat 76letý muž z Běloruska. Ten se v neděli 22. prosince rozhodl odjet jako obvykle na chatu a v Dzeržinského ulici v Minsku usedl do jím používaného Volkswagenu Golf třetí generace z roku 1993, který mu měl půjčit syn.

S autem normálně odjel, právě tou dobou ale nahlásil ztrátu právě takového vozu jeho majitel bydlící na stejném místě. Policie okamžitě rozjela pátrání a Golf velice rychle našla. V domnění, že má co do činění s gangem zlodějů, vtrhla do domu u zahrady, na němž vůz objevila, uvnitř ale nenašla partu protřelých desperátů, ale ustrašeného důchodce, který byl podle policistů upřímně překvapen tím, co se děje. Jak už jistě tušíte, šlo o stejného muže, který do vozu usedl v domnění, že jde o synův automobil.

Byl tedy syn oním zlodějem a poskytl otci auto, které mu ve skutečnosti nepatřilo? Kdeže v Dzeržinského ulici stály ve stejnou chvíli dva úplně stejně zbarvené Golfy III a 76letý muž prostě šel k tomu, který zahlédl jako první, registrační značku nezkoumal. Klíč do něj pasoval a i když muž později přiznal, že dveře šly otevřít složitěji, nevěnoval tomu pozornost. Auto pak bylo možné i nastartovat, a tak s ním zkrátka odjel.

Policie takovému příběhu zprvu nemohla uvěřit, po návratu s podezřelým důchodcem do Minsku ale našla v ulici opravdu úplně stejné auto. A s klíče muže jej bylo možné otevřít a nastartovat. Jakkoli je to tedy mimořádně nepravděpodobné, na stejném místě Běloruska se ve stejný čas našly dva stejné Golfy s tak podobnými klíči, že je zmíněný muž nevědomky zaměnil. Nebylo proti němu tedy vzneseno žádné obvinění, neboť v jeho jednání nespočíval žádný špatný úmysl.

Pochopitelně, něco takového je možné jen u starších vozů ještě bez imobilizéru a další bezpečnostní výbavy. Dva dostatečně podobné klíče bychom zřejmě našli i dnes, takže auto by bylo možné i odemknout, nastartovat ale nikoli. Šlo tedy opravdu o neuvěřitelnou náhodu, naštěstí ale s dobrým koncem a bez vážnějších následků - tedy, nebudeme-li počítat pár kilometrů navíc, který ujel vůz, jež měl zůstat stát na parkovišti.


Důchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě - 1 - zanovni vw golf vr6 na prodej 01Důchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě - 2 - zanovni vw golf vr6 na prodej 02Důchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě - 3 - zanovni vw golf vr6 na prodej 04Důchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě - 4 - zanovni vw golf vr6 na prodej 06Důchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě - 5 - zanovni vw golf vr6 na prodej 07Důchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě - 6 - zanovni vw golf vr6 na prodej 07aDůchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě - 7 - zanovni vw golf vr6 na prodej 11Důchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě - 8 - zanovni vw golf vr6 na prodej 11aDůchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě - 9 - zanovni vw golf vr6 na prodej 12Důchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě - 10 - zanovni vw golf vr6 na prodej 18aDůchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě - 11 - zanovni vw golf vr6 na prodej 18Důchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě - 12 - zanovni vw golf vr6 na prodej 18bDůchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě - 13 - zanovni vw golf vr6 na prodej 18dDůchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě - 14 - zanovni vw golf vr6 na prodej 19bDůchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě - 15 - zanovni vw golf vr6 na prodej 19c
„Ukradené” auto skoro jistě nebyl Golf III ve verzi VR6, třetí generace evropské ikony to ale byla

Zdroj: Newsbel.by, Foto: Breedveldautos.nl

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.